MHP Lideri Bahçeli, Şırnak'taki Terör Saldırısını Değerlendirdi

MHP Lideri Bahçeli, Şırnak'taki Terör Saldırısını Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şırnak'ta 13 Askerin Şehit Edilmesi Olayı ile İlgili Açıklama Yaptı.

MHP Lideri Bahçeli, Şırnak'taki Terör Saldırısını Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Şırnak'ta 13 askerin şehit edilmesi olayı ile ilgili açıklama yaptı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarından 13 vatan evladının bölücü teröristlerce şehit edilmesini derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirtti. Bu menfur saldırıdan sonra öncelikli beklentilerini teröristler ile işbirlikçilerinin bir an önce ele geçirilmesi ve muhtemel yeni terör saldırıları için gerekli tedbirlerin hükümet tarafından acilen alınması olarak kaydeden Bahçeli, "Gerek duyulması halinde, yapılacak sıcak takibin sınır ötesini de kapsayacak

şekilde ve izin almaksızın icra edilmesi artık meşru hale gelmiş bulunmaktadır. Hiçbir ortaklık veya işbirliği mazereti, bir tek vatan evladının hayatından daha kıymetli sayılamaz. Uzun bir süredir ülkemizi tehdit eden terör örgütünün bu son eylemi, Türk milletinin sabrını taşırma noktasına getirmiştir. Siyasal tartışmaların yoğunluk kazandığı bu zamanda terörle mücadele, artık en önemli gündem maddesi olmalıdır" ifadelerini kullandı.

Terör olayları ile ilgili hükümeti aciz kalmakla suçlayan ve bu elim hadiseyi nefret ve şiddetle kınadıklarını belirten Bahçeli, açıklamasının sonunda, "Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, aziz milletimize ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum" ifadelerine yer verdi.

(ÖY-OK-Y)