MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı

MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı

03.10.2015 03:31 | Son Güncelleme: 03.10.2015 03:31
MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, "Türkiye'de müthiş bir kutuplaşma var. Yani insanlar birbirlerini hiç dinlemiyor.

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Selim Yurdakul, "Türkiye'de müthiş bir kutuplaşma var. Yani insanlar birbirlerini hiç dinlemiyor. Herkeste ciddi bir gerginlik var. Siyaseti öyle bir kutuplaşma aracı olarak AKP'liler kullandılar ki; ya bizden, ya öbürlerinden... Böyle bir siyaset olabilir mi?" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Selim Yudakul, Hollanda'nın Başkenti Amsterdam'da Türklerle bir araya geldi.

Hollanda Türk Federasyonu'na Bağlı Mescid-i Aksa Camii Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Yurdakul, AK Parti hükümetini eleştirdi, çözüm sürecine tepki gösterdi.

7 Haziran 2015 seçim sonuçlarına göre seçmenin, AK Parti hükümetinin 13 yıllık iktidarlığını sona erdirdiğini dile getiren MHP'li Yurdakul, "Bu seçimin en önemli ikinci sonucu ise Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık hayalinin sona ermesi oldu. Halk ona bu seçimde gereken cevabı vermiş oldu." diye konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ TÜRKİYE'DE 4 KİŞİDEN BAŞKA KİMSE BİLMİYOR

MHP Milletvekili Yurdakul, çözüm sürecinde AK Parti ve HDP'nin anlaştığını belirterek, "Fakat vatandaşa şu özüm süreci nedir, kimse bir şey anlatmadı. Çözüm sürecinin içeriğini Türkiye'de 4 kişiden başka kimse bilmiyor. Ben, 10 yıldır siyasetin içerisindeyim. Ben bile bir milletvekili olarak bunun içeriğini bilmiyorum. MHP Genel Başkanımız bile bilmiyor. Daha doğrusu kimse bilmiyor. Buradaki çözüm sürecinde acaba terörist başını serbest mi bırakmak istiyorsun? Veya birilerine özerklik mi vermek istiyorsun? Daha doğrusu bu çözüm süreci ile Kürdistan mı kurmak istiyorsun? Çözüm süreci ile 'analar ağlamasın, her şey iyi olunacak' deniliyordu. Gelinen süreçte bakıyoruz hala hiç bir şey açıklamıyorlar." ifadelerini kullandı.

AKP SİYASETİ KUTUPLAŞMA ARACI OLARAK KULLANDI

AK Parti ile HDP'nin, yaptıkları anlaşmanın deşifre olmaması için koalisyonda bir arada olmadıklarını iddia eden Yurdakul, şöyle konuştu: "Türkiye'de müthiş bir kutuplaşma var. Yani insanlar birbirlerini hiç dinlemiyor. Herkeste ciddi bir gerginlik var. Siyaseti öyle bir kutuplaşma aracı olarak AKP'liler kullandılar ki; ya bizden, ya öbürlerinden... Böyle bir siyaset olabilir mi? Bizim toplantılarımızda MHP'li olmayanlar da var. Onların düşüncüleri de farklı olabilir. AKP'ye oy veren vatandaşlarımız da olabilir. Hepsine saygımız var. Bizler siyaseti neden yapıyoruz. Memleketimizin daha ileriye gitmesi, vatandaşlarımızın daha huzurlu olması yapmıyor muyuz? Yoksa birbirimize saldırmak ülkeyi kutuplaştırmak için mi yapıyoruz? Bizler birlik ve beraberlik içinde yaşamak istiyoruz."

Kendilerinin asıl isteklerinin 17 - 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk dosyasının araştırılması olduğunu aktaran MHP'li Yurdakul, dosyada ismi geçen AK Partili bakanların Yüce Divan'da yargılanmaları gerektiğini söyledi. Yurdakul, "Buradaki insanlar nerede yargılanacaklar? Anayasa Mahkemesi'nde. Anayasa Mahkemesi'nin üyelerini kim atadı? Erdoğan atadı. Bizim bakanımız Koray Aydın yargılanıp, aklanarak beraat etti. AKP'liler bu bakanları neden vermiyorlar? Eğer suçsuzlar ise eyvallah. Eğer suçlular ise yetimin hakkını sormayacak mıyız?" diye sordu.

MHP'li Yurdakul, şöyle devam etti: "Bu seçimlerde Davutoğlu'nun hazırlamış olduğu listeyi reddedip, Erdoğan kendi listesini hazırlatarak bu seçime gidiyor. Aslında bunları herkes biliyor. Aslında bu durumda Davutoğlu'nun istifa etmesi lazımdı. Bizler seçimden korkmayız. 1 Kasım'da ne olacak da kendi lehine durumlar değişecek. Bu seçimlerin maliyeti 2 milyar TL'dir. Bu para ile vatandaşların dertleri ortadan kalkardı. Dolar yükselişte, işsizlik almış başını gidiyor. Açlık sınırı 1400 TL, asgari ücretle geçinen kişi sayısı 5 milyon. Sen tutuyorsun 'ben 7 Haziran seçim sonuçlarını beğenmedim' diyorsun ve ülkeyi seçime götürüyorsun. Niçin biliyor musunuz? Yeterli sayıda milletvekili alamadı, tekrar denemek istiyor. Onlar tekrar yeniden tek başına iktidar olmazlar ise o yaptıkları ihanet ve yolsuzluklarının hesabını çok iyi biliyorlar. Meclis'te ben ilk defa milletvekili oldum. Sadece 23 saat çalıştım. İnsafın kurusun. Senin sırf hırs ve egonun nedeni ile bütün Türkiye Cumhuriyeti'ni vebale bırakıyorsun. Bu Meclis'i sırf o açıklarının ortaya çıkmasını engellemek için çalıştırmadı. Eğer çalışmış olsa idi 17-25 Aralık'ın hesabını gündeme getirecektik. Sırf bu yüzden çalıştırmadı. Fakat boş yere uğraşıyorlar. Bunların hesabı tek tek onlara sorulacak."

YURTDIŞI OYLARI TÜRKİYE SEÇİMLERİNE ETKİSİ BÜYÜK

Hollanda'daki 235 bin Türk kökenli seçmenden 70 bin kişinin oy kullandığını söyleyen MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, "Hollanda gibi bir yerde Türk vatandaşların katılım oranı çok düşük. Bunların çeşitli sebepleri olabilir. Amsterdam'da sandık kurulmamış, ilk defa kuruluyor 1 Kasım'da. 7 Haziran'da MHP olarak biz sadece ve sadece 7700 oy almışız. Aslında yurtdışında gelen oyların çok büyük önemi var. Türkiye geneline yurtdışı oyların eklenmesi ile biz tam 7 milletvekili kaybettik. Benim sizden tek bir ricam, tüm vatandaşlarımızın sandığa gitmelerini sağlayın. Lütfen, Allah rızası, Türk milleti için, birlik ve beraberliğimiz için sandığa gidiniz. Gönüllerinden hangi parti geçiyor ise y versinler." ifadelerini kullandı.

BU SEÇİM SON SEÇİM OLABİLİR

1 Kasım seçimlerinin Türkiye açısından son derece önemli olduğunu aktaran Yurdakul, "Bu seçim belki de son seçim olabilir. Eğer AKP tek başına iktidara gelirse işte o zaman Güneydoğu'da 20 ili kapsayan önce özerklik verecekler, daha sonra da dört parçalı AKP eli ile Kürdistan kuracaklar. Bizim bin yıllık Türk ve Kürt kardeşliğimizi bozamayacaklar. Birlik ve beraberlik içerisinde yaşamamız için, lütfen ne olur, yakınlarınıza yalvararak 1 Kasım 2015'te sandığa gidiniz." çağrısında bulundu.

MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı
MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı
MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı
MHP'li Yurdakul: AKP Siyaseti Kutuplaşma Aracı Olarak Kullandı

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

title