MHP'li Yeniçeri'nin Basın Toplantısı

MHP'li Yeniçeri'nin Basın Toplantısı

24.06.2013 15:11 | Son Güncelleme: 24.06.2013 15:11
MHP'li Yeniçeri'nin Basın Toplantısı

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Gezi Parkı olayları ile ilgili olarak, "Hükümet sorunu çözmek yerine sorunun görünen aktörlerini dövmek gibi bir yol izliyor."

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Gezi Parkı olayları ile ilgili olarak, "Hükümet sorunu çözmek yerine sorunun görünen aktörlerini dövmek gibi bir yol izliyor. Bu yol sorunu geçici bir süre bastırır ama ortadan kaldırmaz" dedi.

Yeniçeri, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. TOMA'lar, biber gazları ve tazyikli su ile sivil ve sosyal tepkilerin bastırılmaya çalışıldığını söyleyen Yeniçeri, "Sorunun çözümü, halk tepkisini alanlara taşıyan nedenleri ortadan kaldırmaktan geçiyor. Ortaya konan tepkiyi polis şiddeti kullanarak bastırmak sorunu azaltmaz, artırır. Hükümet sorunu çözmek yerine sorunun görünen aktörlerini dövmek gibi bir yol izliyor. Bu yol sorunu geçici bir süre bastırır ama ortadan kaldırmaz. Freud 'ten bu yana 'Bastırılan her şeyin bir gün geri döneceği' biliniyor. Tazyikli su, biber gazı, Çarşı, duran adam derken Türkiye'de iktidara karşı protestolar kurumsallaşmıştır" dedi.

Çözüm sürecine de değinen Yeniçeri, "Türkiye süratle bir felakete sürükleniyor. Terör örgütü çekildi, çekiliyor, çekilecek derken yaşanan şantiye baskını, askeri helikopter saldırısı, hükümeti elinde oynatan kitle katliamcısı Öcalan ve medyaya yansımayan terörist aktiviteler yaşanacakların habercisi niteliğindedir. Yaklaşık iki aydır çekildi, çekiliyor, çekilmek üzere denilen terör örgütü mensupları nasıl oluyor da askeri araçlara saldırabiliyor, şantiye basabiliyor. Askeri helikoptere PKK'nın ateş açması, 'eylem kapasitemiz yerli yerinde duruyor. İstediğimiz an vurabiliriz' mesajıdır. Teröristler istemiş olsalar roket atar ya da daha etkili silahlarla içinde generallerin de bulunduğu bu helikopteri düşürebilirlerdi. Bu olayı 'münferit' olay olarak görenler saflar ve gafillerdir. Başbakan 'terör bitti, dağlarda çiçek açtı' havasında, terör örgütü ise şartlarını dayatıyor ve gereğinin yerine getirilmemesi halinde 'yeniden eylemlere başlayacağız' mesajı veriyor" diye konuştu.

Hükümetin Gezi Parkı olayları ile ilgili yangına körükle gittiğini savunan Yeniçeri, şunları söyledi:

"Hükümet, Gezi Parkı olayları dolaysıyla ortaya çıkan krizi, berbat bir biçimde yöneterek krizi bütün Türkiye'ye yaymıştır. Şimdi de mitinglerle felaketi zafere çevirmeye çalışmaktadır. İktidar sorunu marjinalleştirecek, hedef küçültecek yerde kendisini marjinalleştirmiş, işin içine iş adamlarını ve sanatçıları da katarak hedef büyütmüştür. AKP'nin hesaba katmadığı şey, bu defa toplumun uyuyan bütün unsurlarının uyandığı, ekonominin olan bitenden olumsuz biçimde etkilendiği ve dış şartların da hükümetin istediği biçimde şekillenmediğidir". - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: MHP'li Yeniçeri'nin Basın Toplantısı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 23:53:29. #1.14#
title