Mhp'li Vural: AKP ile PKK Nikah Tazeledi

Mhp'li Vural: AKP ile PKK Nikah Tazeledi
ANKA - Haberler | Güncel

MHP'Lİ Oktay Vural, Diyarbakır buluşmasına ilişkin, "AKP ile PKK, Erdoğan, Öcalan yasak aşkı Barzani sağdıçlığında nikahlarını tazelemişlerdir." dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da Barzani ile buluşmasına ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında üzerinde "Onlar bir hiç uğruna şehit olmadılar" yazılı ve şehitlerin fotoğrafların yer aldığı döviz de yer aldı.

"KENDİ KUYUSUNU KAZDI"

Başbakan Erdoğan kendine oy verenler başta olmak üzere Diyarbakır'da bu millete ihanet ederek kendi kuyusunu kendisi kazmıştır. Millet sandıkta teröristlere yataklık yapan Türkiye'ye terörist diyenleri başkonuğu olarak ağırlayan Başbakan'a Öcalan'ın yanında bir yer hazırlamakta en iyi ihtimal Sıhhiye Köprüsü'nün altında İbrahim Tatlıses, Şivan Perver CD'leri satacak bir son için gün saymaktadır" dedi.


"DİYARBAKIR'DA İHANET SAHNESİ KURULMUŞTUR"

"Diyarbakır'da ihanet sahnesi kurulmuş" diyen Vural, şöyle devam etti:

"Başbakan Erdoğan ve Türkiye düşmanı bölücülükte tescilli şeref konukları başrol oynamıştır. Erdoğan, Öcalan, Barzani Türk Milletine karşı aynı safta yer almıştır. Dünün Sevri'ni dayatanlarla birlikte Erdoğan aynı yolun yolcusu, aynı dağın yeli olduğunu ortaya koymuştur.

Diyarbakır'da kurulan bu ihanet sahnesi Türk Milletinin yüreğinde derin yaralar açmıştır. Başbakan Erdoğan dünkü verdiği resimle, söyledikleriyle bölücü ihanetin sembolü haline gelmiş PKK'nın Eş Başkanlığını fazlasıyla hak etmiştir."

"MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATILMAZ"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştiren Vural, şöyle dedi:

"Diyarbakır'da Başbakan'ın sağdıçlığında, mihmandarlığında sergilen bölücü tablo Konya'da, Malatya'da, Yozgat'ta, Edirne'de, Rize'ye yaşayanları kahretmiştir. Bize bu tabloyu hazmettirmek isteyenlere sesleniyorum. Müslüman mahallesinde salyangoz satılmaz.

Önceki gün Başbakan'ın mahiyetinde Diyarbakır'da Kürdistan bayrakları adı altında bölücülük müsameresi düzenlenmiş milletin birliğine ve egemenliğine karşı ihanet provaları yapılmıştır.

Ben kabile reisleriyle görüşmem diyenlerin aşiret reislerini hem de kıyafetleriyle birlikte karşılamayı mecbur bırakıldığı ve bu karşılamayı içine sindirdiği bir gündür. Ey Recep Tayyip Erdoğan daha 6 yıl önce ben kabile reisleriyle görüşmem diyen sen değil misin? Tükürdüğünü yalamakta sınır tanımamaktadır.

Orada oturacaksan Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı gibi otur, ne o yılışıklık?

Kiminle, nerede, ne anlaşması imzaladın yoksa sen Sevr dayatmasını çağdaş versiyonlarının içimize sırtımızdan hançerlemek istediği zihni işgal edilmiş birisi misin?"

Vural, Başbakan ile Barzani'nin buluşmasını "utanç verici manzara" olarak nitelendirdi.

"PKK'YA AF ÇIKARACAĞINI İLAN ETMİŞTİR"

Başbakan'ın Diyarbakır'da, "dağdakiler inecek, cezaevleri boşalacak" dediğini ifade eden Vural, "Daha önce genel af yok, nereden çıkartıyorsunuz bunu diyen Başbakan önceki gün Diyarbakır'da "dağdakiler inecek, cezaevleri boşalacak' diye PKK'ya af çıkaracağını ilan etmiştir. Bu dilin şerefi ve onuru yok mudur? Ondan sonra çıkıyor "tek millet' diyor. Dağdakiler inecek, cezaevleri boşalacak, PKK'ya af çıkacak, müjdeler olsun. Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sloganı hazır; Öcalan'a af, PKK'ya siyaset. Artık Öcalan'a gerek mi kaldı, PKK'ya gerek mi kaldı? Onun yapamadığını Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. PKK'nın hayal edemediklerini Recep Tayyip Erdoğan yapıyor" diye konuştu.

"BUNUN İKİNCİ VERSİYONU ERMENİSTAN HEDEFİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK"

"2015 yılında bunun ikinci versiyonu Ermenistan hedefi gerçekleştirilecek. Buradan iddia ediyorum" ifadesini kullanan Vural, "Bunun ikinci versiyonu var. Sevr hortlatılıyorsa bunun ikinci versiyonu da Ermenistan iddialarının hortlatılması. Yerleştirme ve toprak vermeyle ilgili çalışmalar da bundan sonra gelecektir, "af ilan' ediyor" dedi.

"SIRADA TÜRKİYE'NİN ADINI DEĞİŞTİRMEK VAR"

Elindeki resimleri gösteren Vural, "Şu kundaktaki bebeyi öldürenler affedilecekmiş. PKK'ya verilen sözler birbir yerine getiriliyor. PKK ve KCK'lıların affedilmesi, Öcalan'ın serbest bırakılması, bunu barış ve çözüm olarak bu millete hazmettirdikleri zaman sırada anayasayı değiştirmek vardır, Türkiye'nin adını değiştirmek vardır" iddiasında bulundu.

"ŞEHİTLERİMİZİN RUHU SENİ BOĞMAYA YETECEKTİR"

Recep Tayyip Erdoğan'ın zihninin Sevrciler tarafından işgal edildiğini ileri süren Vural, "PKK'ya af bu milletin vicdanını kanatır. Bu millet affetmez. Şehitlerin ruhu affetmez. Başbakan Erdoğan kalkmış "bir hiç uğruna ölmüyor gençlerimiz' diyor. Ne demek bir hiç uğruna ölmek? Kulağın var mı senin, gözün var mı? O bizim değerlerimize "hiç' diyor. İnanç hortumcusudur. İnanan bir insan olarak söylüyorum şehitlerimizin ruhu seni boğmaya yetecektir, bitirmeye yetecektir. Bu Erdoğan bizim nezdimizde de hiçtir" dedi.

"BAŞBAKAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANI DEĞİL..."

Vural şöyle devam etti:

"Bu saatten sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı değil Kürdistan Muhipleri Derneği Başkanı, PKK Eş Başkanı sıfatını fazlasıyla hak etmiştir.

"NİKAH TAZELEDİLER"

Diyarbakır'da sadece toplu nikah kıyılmamıştır. AKP ile PKK, Erdoğan, Öcalan yasak aşkı Barzani sağdıçlığında nikahlarını tazelemişlerdir. O kadar mutlular ki Recep Tayyip Erdoğan Barzani'nin üzerine dökülen konfetileri temizliyor."

Başbakan Erdoğan kendine oy verenler başta olmak üzere Diyarbakır'da bu millete ihanet ederek kendi kuyusunu kendisi kazmıştır. Millet sandıkta teröristlere yataklık yapan Türkiye'ye terörist diyenleri baş konuğu olarak ağırlayan Başbakan'a Öcalan'ın yanında bir yer hazırlamakta en iyi ihtimal Sıhhiye Köprüsü'nün altında İbrahim Tatlıses, Şivan Perver CD'leri satacak bir son için gün saymaktadır" diye konuştu.


Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title