MHP'li Ünal: Böyle Ergenekon mu Olur?

MHP'li Ünal: Böyle Ergenekon mu Olur?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mehmet Ünal, Ergenekon'un Türk milletinin yeniden ortaya çıkışının destanı olduğunu belirterek, "Şimdi herkes aynı şeyi yazıyor; Ergenekon Davası."

MHP'li Ünal: Böyle Ergenekon mu Olur?

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Mehmet Ünal, Ergenekon'un Türk milletinin yeniden ortaya çıkışının destanı olduğunu belirterek, "Şimdi herkes aynı şeyi yazıyor; Ergenekon Davası. Hangi Ergenekon'un davası? Böyle Ergenekon mu olur?" dedi.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde partisinin ilçe başkanlığının olağan kongresine katılan Mehmet Ünal, kendisinden önce yapılan konuşmalarda birbirlerini eleştiren partililere uyarıda bulundu. Sevgi ve saygının parti içindeki demokraside önemli olduğunu vurgulayan Ünal, "Bundan önceki yönetim yaptıklarıyla eksik ya da fazla çalışmış olabilir. Buna rağmen teşekkür etmek lazım. Türk milleti ne zaman birlik ve beraberliğin içerisinde olmuşsa, dünyaya hükmetmiştir. Ne zaman Başbuğ'un söylediği gibi hastalık, fitne girmişse dünyanın süper güçleri bizleri yönetmiş" dedi.

Konuşmasında Ergenekon soruşturmasına da değinen Ünal, "Ergenekon Terör Örgütü dedikleri bir teşebbüsü bize dayattılar. Oysa Ergenekon neydi? Hepinizin okuduğu gibi bizim yeniden ortaya çıkışımızın destanı değil mi, dirilişimizin destanı değil mi? Şimdi herkes aynı şeyi yazıyor; Ergenekon davası. Ne Ergenekon davası, hangi Ergenekon'un davası? Böyle Ergenekon mu olur?" diye konuştu.

Kaynak: DHA