MHP'li Kaya: Başbakan Yozgat'la Dalga Geçti
Haberler » Güncel » MHP'li Kaya: Başbakan Yozgat'la Dalga Geçti - Haber

MHP'li Kaya: Başbakan Yozgat'la Dalga Geçti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Yozgat mitinginde adeta Yozgatlılarla dalga geçtiğini ileri sürerek, "Yozgat’a cumhurbaşkanı adayı olarak mı geldi, yoksa başbakan mı? Ne olduğunu anlayamadığımız mitingde Sayın Başbakan yine İstanbul edebiyatı yapıp Yozgat’tan gitti.

MHP'li Kaya: Başbakan Yozgat'la Dalga Geçti

(MHP) İl Başkanı , cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Yozgat mitinginde adeta Yozgatlılarla dalga geçtiğini ileri sürerek, "Yozgat’a cumhurbaşkanı adayı olarak mı geldi, yoksa başbakan mı? Ne olduğunu anlayamadığımız mitingde Sayın Başbakan yine İstanbul edebiyatı yapıp Yozgat’tan gitti.” dedi.


Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Yozgat mitinginde 2012 yılında tamamlanması gereken hızlı tren projesinden bahsedip, "Acemi Birliği istiyoruz" diyen vatandaşla, "Size usta lazım diyerek" dalga geçmiştir, açıklamasında bulunan Kaya, mitingi başından sonuna fiyasko olarak değerlendirdi. Başkan Kaya, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’yı da ‘Bozok Bereket Kervanı’nı siyasete alet etmekle suçladı. Kaya, "Sayın Vali bir siyasi parti için Bereket Kervanı adıyla yemek verdi. Suç işledi. Acaba sayın vali bu konuda zorlandı mı?" diye sordu.


Erdoğan’ın, Yozgat mitinginde istihdamı artıracak, göçü durduracak, yatırımları artıracak hiçbir vaatte bulunmadığını dile getiren Kaya, şunları söyledi: “Yozgat’tan her yıl 12 bin kişi göç ediyor. İş, aş, gelecek için insanlar Yozgat dışına adeta kaçarak gidiyor. Ekonomik ve sosyal gelişmişlikte halimiz ortada. 2012 yılında biter denilen hızlı tren 2017’ye uzamış. Tüm bunları görmezden gelen sayın başbakan, bu da yetmezmiş gibi Acemi Er Eğitim Alayı isteyen vatandaşla dalga geçiyor." Miting sonrası şehir merkezindeki AKP bayraklarının günler sonra toplandığına dikkat çeken Kaya, "Zorba siyaseti ancak bu kadar olur." dedi.


Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu gibi değerli bir Yozgatlının, Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanlığına talip olmasının her Yozgatlı için bir gurur vesilesi olması gerektiğinin altını çizen MHP İl Başkanı Cevdet Kaya, siyasi görüşü ne olursa olsun Yozgatlı olmasından dolayı Yozgatlıların Ekmeleddin İhsanoğlu ismine sahip çıkması gerektiğini vurguladı.


Kaya, bazı STK’ların ‘Başbakan’a destek açıklamasını’ da eleştirerek, şunları söyledi: “Yozgat’ta bir grup STK çıkıyor başbakana destek açıklaması yapıyor. Yozgat menfaatleri söz konusu olduğunda adları, şanları okunmayan, esameleri okunmayan bu STK’lar nasıl oluyorsa bir anda başbakan destekçisi oluyorlar. Ve ne gariptir platform adıyla anılan STK’ların pek çoğunun başkanının, üyelerinin bu destekten haberi yok. Yozgat menfaatlerini görmezden gelip, Türkiye siyasetinde başbakana sırf iyi görünme adına yapılan bu açıklamaların hangi amaçla yapıldığının takdirini kamuoyuna bırakıyorum."

Kaynak: CİHAN