MHP'li Kaya: 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Bayraklaşan Hareketidir
Haberler » Güncel » MHP'li Kaya: 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Bayraklaşan Hareketidir - Haber

MHP'li Kaya: 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Bayraklaşan Hareketidir

MHP Yozgat İl Başkanı Cevdet Kaya, milletlerin geçmişlerinde unutulmaması gereken günleri bulunduğunu ve bu önemli günleri gelecek nesillerin unutmaması gerektiğini söyledi.

MHP'li Kaya: 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin Bayraklaşan Hareketidir

MHP İl Başkanı , milletlerin geçmişlerinde unutulmaması gereken günleri bulunduğunu ve bu önemli günleri gelecek nesillerin unutmaması gerektiğini söyledi.

Kaya, yaptığı açıklamada 3 Mayıs'ın Türkçülük Bayramı olarak kutlandığını belirterek, "Dünya tarihine yıllardır kahramanlar hediye eden yüce milletimizin anma ve kutlama günleri daha önemlidir. Bu büyük milletin varlığından rahatsız olan bazı çıkar çevreleri içerimizdeki hainleri devreye sokarak kimliğimizi, kültürümüzü, inancımızı yok etme gayreti içerisine girmişlerdir. Bu hain tutum karşısında Türk aydınları satılık beyinlere milli kimliğimiz ve kültürümüzü, inancımızı hatırlatmak zorunda kalmışlardır. Bu baş kaldırışın adı 3 Mayıs Türkçülük Bayramıdır." dedi.

3 Mayıs'ın bundan 68 yıl önce idealist, vatanperver bir grubun o devrin dikta rejimine karşı başlattığı kutsal bir hareket olduğunu anlatan Kaya, 3 Mayıs'ın Türk milliyetçilerinin, Türk milletinin varlık davasında çektikleri ızdırabın, acının, elemin gözyaşı ifadesi ve 3 Mayıs'ın Türk milliyetçilerinin bayraklaşan hareketi olduğunu vurguladı. "Bu açıdan maziyi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yeşerteceğiz. Türk milliyetçileri sonunda ne olursa olsun çıktıkları yoldan dönmemişlerdir. Verdikleri mücadelede şartların en ağırını yaşasalar bile zafer hep Türk milliyetçilerinin olmuştur. 3 Mayıs 1944 de yaşanan bu kahramanlık hareketi hepimize örnek olmalıdır. Bu 3 Mayıs ruhunun milliyetçi yüreklerde bütün heyecanıyla samimiyetiyle vücut bulmasını temenni eder, başta başbuğumuz Alparslan Türkeş olmak üzere ahrete intikal etmiş vatan ve millet sevdalısı bütün dava büyüklerimize Cenabı Allah'tan rahmet dilerim. Milletimizin 3 Mayıs Türkçüler bayramını en içten dileklerimle kutlarım." ifadelerini kullandı.

Kaynak: CHA