MHP'li Durmaz: Terörle Mücadelede CHP İkircikli Davranmamalı - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'li Durmaz: Terörle Mücadelede CHP İkircikli Davranmamalı

CHA - Haberler | Politika

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nden bir heyet, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'ne bayram ziyareti gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nden bir heyet, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'ne bayram ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz, ziyarete gelen vekilleri CHP'nin izlediği politikalar nedeniyle üstü örtülü olarak eleştirdi. Terörle mücadele konusunda CHP'yi net tavır almaya çağıran Durmaz, "İkircikli davranmayın." uyarısında bulundu.

MHP'de, diğer partilerin heyetlerince yapılan ziyaretleri Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz, Genel Sekreter Yardımcısı Abbas Bozyel ve MYK Üyesi Recep Dumanlı ağırladı. CHP'den ziyareti Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, İstanbul Milletvekili İhsan Özkeskin gerçekleştirdi. Sadi Durmaz şehit haberler inin gelmediği, acıların yaşanmadığı bir bayram sevinci yaşamalarını temenni etti.

Terörle mücadelenin çok kapsamlı yürütülmesi gerektiğini ifade eden Durmaz, partilerin duruşunun öteden beri belli olduğunu kaydetti. Bu konuda en net duruşu MHP'nin gerçekleştirdiğinin altını çizen Durmaz, "Biz teröre karşı alınmış ve alınacak her türlü tedbire destek vereceğimizi belirtik. Terörle müzakere değil mücadele edilmesi gerektiğini da kaydeden bir partiyiz. Burada ikircikli olmamak lazım. Burada samimi net bir açıdan terör örgütünün beklentilerine cevap verecek şekilde davranıyorken; başka yönüyle başka açıklamalarda bulunmamak gerekir. AK Parti hükümetinin ikircikli olarak attığı adımların bu gün teröre zemin kazandırdığını görüyoruz. Terör örgütünün psikolojik olarak üstünlüğünü sağlayan tutum ve davranışlardan da uzak durmak gerekir. Bazı konulardaki zamanlamaya dikkat etmemiz gerekmektedir. Biz, parti olarak oy beklentisinin ötesinde milli bir mesele olarak hassasiyet gösterdiğimiz konudur. Bu yüzden duruşumuzda herhangi bir sorun yok bizim. Bütün partilerin kendilerini gözden geçirmesi lazım." diye konuştu.

Terör sorununa partilerin yaklaşımında farklılıkların olabileceğini kaydeden CHP'li Sarı ise bunun karşıtlık temelinde yürümemesi gerektiğini ifade etti. Bu karşıtlığın, derinleştirilmemesi, halka yansımamasının gündeme getirilen konular olduğu uyarısında bulunan Sarı, "Belirttiğiniz konuların temelinin bayram ziyareti olmasının ötesine geçeceğini umarız. Bu konuda MHP olarak daha ileri konularda adım atmanızı bekleriz." ifadelerini kullandı.

MHP'li Durmaz: Terörle Mücadelede CHP İkircikli Davranmamalı

MHP'li Durmaz: Terörle Mücadelede CHP İkircikli Davranmamalı

MHP'li Durmaz: Terörle Mücadelede CHP İkircikli Davranmamalı
CHA - Son Dakika Haberleri
title