Mhp'li Çetin.AKP'nin Yeni Demokratikleşme Paketi, PKK ile Gizli Seçim İttifakı İçerisinde Olduğunu...

Mhp'li Çetin.AKP'nin Yeni Demokratikleşme Paketi, PKK ile Gizli Seçim İttifakı İçerisinde Olduğunu...

Mhp'li Çetin.AKP'nin Yeni Demokratikleşme Paketi, PKK ile Gizli Seçim İttifakı İçerisinde Olduğunu...
ANKA - Haberler | Güncel

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yeni demokratikleşme paketinin, "iktidar partisinin PKK ve uzantılarıyla gizli seçim ittifakı içerisinde olduğunu" bir kere daha gözler önüne serdiğini öne sürdü.Çetin, yaptığı açıklamada, "AKP"...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yeni demokratikleşme paketinin, "iktidar partisinin PKK ve uzantılarıyla gizli seçim ittifakı içerisinde olduğunu" bir kere daha gözler önüne serdiğini öne sürdü.

Çetin, yaptığı açıklamada, "AKP Hükümeti'nin TBMM Başkanlığı'na sunduğu yeni demokratikleşme paketi, iktidar partisinin terör örgütü PKK ve uzantılarıyla gizli seçim ittifakı içerisinde olduğunu bir kere daha gözler önüne sermiştir. Yasa tasarısında Kürtçe eğitime ve seçim propagandasına izin veren AKP, köy adlarının PKK talepleri doğrultusunda değiştirilmesini de kabul etmiş gözükmektedir" dedi.

"Meclis'teki sayısal çoğunluğunu kullanarak milli iradeye ipotek koyan AKP Hükümeti"nin, Meclis'i en hayati konularda dahi adeta sadece el kaldırılıp indirilen tasdik makamına indirgediğini belirten Çetin, şu ifadeleri kullandı:

"Tayyip Erdoğan'ın partisindeki milletvekilleri üzerinde olağanüstü bir otorite kurduğu ve devleti de bu baskıcı tek adam zihniyeti ile yönettiği anlaşılmaktadır. Bakanların dahi çanta taşımakta kullanıldığı bu yönetim anlayışı yüzünden Türkiye'nin mukadderatını ilgilendiren yasalar üzerinde aksi görüş belirtebilmek imkansız hale gelmekte ve toplumsal bir desteği olmadığı ve hatta millet hilafına olduğu için hiçbir zaman yasalaşamayacak tasarılar kanunlaşmaktadır. TBMM'ye sunulan demokratikleşme adı altındaki bu yasa tasarısında da pek çok tartışmalı düzenleme yer almaktadır. YSK'nın seçimlerde adayların sadece Türkçe propaganda yapabilecekleri kararının hemen ardından AKP Hükümeti, Kürtçe'nin de propagandada kullanılmasının yolunu açmak için yasal düzenleme yapmaktadır. Tasarıda dikkat çeken düzenlemelerden bir başkası ise, özel öğretim kurumlarında farklı dil ve lehçelerde eğitim yapılmasına izin verilmesidir. Tayyip Erdoğan hükümetinin PKK-Öcalan ve Barzani'ye verdiği sözleri tutmaya devam ettiği anlaşılmaktadır. Kandil'deki eşkıya ve İmralı'daki caniden yerel seçim sonuna kadar AKP'ye mühlet verildiği ifade edilmektedir."

-"MİLLETİN BÜTÜNLÜĞÜNE YÖNELİK HASSASİYET GÖSTERME ZAMANI GELDİ"-

Hükümetin, şahsi siyasi çıkarları uğruna "terörle mücadeleyi durdurmasının" ve TBMM'yi "terörist talepleri yerine getirmek için kullanmasının" kabul edilemez olduğunu vurgulayan Çetin, şunları ekledi:

"Türk milleti hiçbir siyasi partiye terör örgütünün istediklerine el kaldırıp indirsinler diye oy vermemiş, hiç kimseyi teröriste hizmet etsin diye vekil olarak Meclis'e göndermemiştir. AKP içerisinde yer alan milli ve dini bir vicdana sahip şerefli vekillerin, önlerine konan her tasarıya noterlik yapmaktan vazgeçerek milletin birlik ve bütünlüğüne yönelik hassasiyet göstermelerinin zamanı gelmiştir. Aksi takdirde tek adam olarak ülkeyi bölünmeye doğru sürükleyen Başbakan Erdoğan'ın, PKK şarkıcısı Şivan Perver'e söylediği gibi zamanı geldikçe daha pek çok ihanet projesi hayata geçirilecektir. Bu sözde sanatçı, Diyarbakır'daki buluşmasında Tayyip Erdoğan'a Kürtçe'nin resmi dil olması gerektiğini söylediğinde, henüz vakti olduğu cevabını almıştır. Anlaşılan odur ki, AKP Hükümeti milli iradeyi temsil yetkisini kaybetmiş, terörün ve maşalarının gösterdiği korku filminin tesirinde hareket etmektedir."

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title