MHP'li Büyükataman: MHP'nin Kongresi 18 Mart 2018'dedir

MHP'li Büyükataman: MHP'nin Kongresi 18 Mart 2018'dedir

MHP'li Büyükataman: MHP'nin Kongresi 18 Mart 2018'dedir
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Mhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, mahkemenin, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesine ilişkin açıklama yaptı.

Mhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, mahkemenin, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesine ilişkin açıklama yaptı. Büyükataman, "Yaşanan gelişmeler, mahkemenin gerekçeli kararının daha önceden hazırlanmış olduğuna ve mahkemenin tarafsızlığını yitirdiğine dair kaygılarımızı artırmıştır. Bundan sonra sırayı bizim müracaatımızla Yargıtay safhası alacak, temyiz işlemi yapılacaktır. Yargıya müdahale edenler ve birileri adına karar veren hakimler 'Ayarıyla oynadığın kantar, gün gelir seni de tartar' sözünü akıllarından çıkarmamalıdır. Milliyetçi Hareket Partisinin kongresi 18 Mart 2018'dedir" dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Mahkemenin, MHP'de olağanüstü kurultay talebini kabul etmesine ilişkin açıklama yaptı. Büyükataman, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Önceden içimize atılmış kozalar, 1 Kasım seçimleri sonrasında kabuklarını kırmış, partimize içeriden ve dışarıdan topyekün bir taarruz başlatmıştır. Varlığını Türk varlığına armağan eden Milliyetçi Hareket Partisi'ni ve Ülkücüleri ölümlerle bile sindiremeyeceğini anlayanlar geçmişte olduğu gibi 'truva atı'na müracaat etmişlerdir. Fakat bu oyunu kuranların bilmedikleri bir şey var ki Milliyetçi Hareket Partisi ve onun değerli temsilcileri o tarihi hadiseyi çok iyi bilmektedir. Daha önce nasıl ki benzer oyunlarla Hareket'imize sirayet etmeye çalışanların gerçek yüzü ortaya çıktı ise bu kişiler Milliyetçi Hareket'e, Ülkücü duruşa ezelden düşman olan siyasi oluşumlarda yer aldılarsa, zaman bugün MHP'de kaos ortamı oluşturmaya heveslenenlerin gerçek yüzünü de ortaya çıkartacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, ülkemizde kirli oyunları tezgahlamayı alışkanlık haline getiren iç ve dış odaklara karşıdır. Bu odakların kurduğu tüm tuzakları, milletimizle paylaşma sorumluluğunu üzerinde taşıdığının da bilincindedir. Krizleri fırsat telakki eden siyaset terzileri yine ortalığa dökülmüş, yeni senaryolarla Türk siyasetini tanzim işgüzarlığına girmişlerdir."

MİLLİ İRADE DOLANDIRICILARINA ELBETTE KARŞI KOYMAK ZORUNDAYIZ

Büyükataman, "Milli iradeyi zimmetine geçirmeye çalışan bu milli irade dolandırıcılarına elbette karşı koymak zorundayız. MHP hiçbir zaman oy kaygısı ile hareket etmemiştir. Oy kaygısı ile gerçekleri milletten saklayarak kuklalarla dövüşürken kuklacılara boyun eğen zihniyete daima karşı çıkmıştır ve karşı çıkmaya da devam edecektir. Anadolu'nun kaderi, Türklüğün bekası, milletimizin hayat hakları bize emanettir. Milliyetçi Hareket; millet ve devlet bekası için üzerine düşen sorumluluğun her zaman idrakinde olmuş, ülkesini ve ülküsünü canından aziz bilmiştir. Ülkücüler, Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yok edilmesine asla izin vermeyecektir. Sosyal ve yazılı medyada köşe yazarları, dolma kalemler, satılık yorumcular çeşitli toplum mühendislikleriyle, MHP hasmı kalemşörlerle söz ve ağız birliği etmişlerdir" diye konuştu.

BURHAN KUZU'NUN 'OĞLAN BİZİM, KIZ BİZİM' DEDİĞİ BİR YARGI DÜZENİ

Büyükataman, şöyle devam etti:

"Daha 7 Haziran seçimlerine gidilmeden birileri tarafından MHP seçimde başarısız olsa da kaos için uygun fırsatı bulsak anlayışı hakim olmuş, halkımızın 7 Haziran seçimlerinde MHP'ye gösterdiği teveccüh sebebiyle bu kem gözlerin hevesleri kursaklarında kalmıştır. AKP'nin CHP ile telef ettiği koalisyon sürecinin sonunda seçim kararı aldıktan sonra MHP'ye de geçerken uğramasının ardından kurulamayan koalisyon sebebiyle 1 Kasım seçimlerine gidilmesi bu güruhu yeniden heyecanlandırmıştır. 1 Kasım seçimlerinde MHP'nin başarısız olması için ter döken bu kişiler; 1 Kasım seçim sonuçları henüz netleşmeden ekranlarda, sosyal medyada sevinç çığlıkları atmaya başlamıştır. Bu arada seçim sonuçlarının oluşturduğu olumsuz ortamı da fırsat bilen mihraklar 2 Kasım sabahı imza toplama furyası başlatmış, partimiz ve dava arkadaşlarımız aylarca meşgul edilmiştir. Daha sonra ise; AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu'nun Türkiye'deki hukuk sistemiyle ilgili tartışmaya ilişkin olarak, 'Aslında şimdiki sistem bizim daha çok işimize yarar. Yasama bizde, yürütme bizde, yargı bizde, her şey bizde' dediği ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanlarından anayasa profesörü Burhan Kuzu'nun 'Oğlan bizim, kız bizim; niye denetleyelim'7 dediği bir yargı düzeninde MHP hakkında adaletli olmayan bir karar alınmıştır."

GELİŞMELER, MAHKEMENİN TARAFSIZLIĞINI YİTİRDİĞİNE DAİR KAYGIMIZI ARTIRDI

Büyükataman, "Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi 8 Nisan'da kararını açıklamış, üç kişiden oluşan kayyım heyetini atamış, sözde kurultayın önünü açmıştır. Mahkemenin verdiği olağanüstü kurultay kararının paralel yapı yandaşlarında ve HDP'liler de büyük bir sevince vesile olduğu görülmüştür. Paralel yapının tetikçileri ve HDP'li bazı kişiler sevinçlerini sosyal medya aracılığıyla da paylaşmışlardır. Yaşananlar; partimizce görevden el çektirilen bir il başkanının Facebook hesabından 25 Mart tarihinde paylaştığı "Az önce Hakimler kararnamesi yayınlandı ve korktuğumuz olmadı. 12. Sulh Hukuk Mahkemesi hakimi görevine devam edecek. Kongre artık kaçınılmaz. Camiamıza hayırlı olsun." mesajını akıllara getirmiştir. Bu mesaj mahkeme kararının önceden bilindiğini doğrular niteliktedir. Mahkeme hakiminin partimizin avukatına, kararın hazır olmadığını ve birkaç gün sonra ancak yazılabileceğini ifade etmiş olmasına rağmen, birkaç saat içerisinde kaleme alınması mümkün olmayan bir gerekçeli kararı hazırlayarak kamuoyuna açıklamış olması da oldukça manidardır. Yaşanan gelişmeler, mahkemenin gerekçeli kararının daha önceden hazırlanmış olduğuna ve mahkemenin tarafsızlığını yitirdiğine dair kaygılarımızı artırmıştır" diye konuştu.

MÜRACAATIMIZLA YARGITAY SAFHASI ALACAK, TEMYİZ İŞLEMİ YAPILACAKTIR

Büyükataman, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Gerekçeli kararın açıklanacağı davacılar tarafından basın yayın önünde açıkça dile getirilirken mahkeme hakimi tarafından bu gerçeğin ısrarla Milliyetçi Hareket Partisi'nden gizlenmeye çalışılmasının gerekçesi nedir? Öncelikle doğru, adil, tarafsız, bağımsız olması kaydıyla hukuka hürmet ve her zaman da riayet ederiz. Bundan sonra sırayı bizim müracaatımızla Yargıtay safhası alacak, temyiz işlemi yapılacaktır. Yargıya müdahale edenler ve birileri adına karar veren hakimler 'Ayarıyla oynadığın kantar, gün gelir seni de tartar' sözünü akıllarından çıkarmamalıdır. Dün Türk Genelkurmayı'na kumpas kuranların bugün nerede olduklarını hatırlamak yeterli olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi adaletten tamamen ayrılarak, MHP'ye kurulmak istenen kumpasın parçası olanları gün geldiğinde tek tek açıklayacaktır. Mahkeme kararının bir diğer yönü; bize AKP ile anlaştığımızı iddia eden müfteriler, aylardır 'MHP, Saray ile anlaştı; mahkemeden kesinlikle kongre kararı çıkmaz' propagandası yapanlar şimdi ne diyecektir? En azından çıkıp özür dileyecek kadar haysiyetleri var mıdır? Bu mücadele Ülkücülerin mücadelesi değildir. Çünkü Ülkücü iftira atmaz, Ülkücü seviyesizleşmez, Ülkücü davasının mensuplarına -aynı düşünsün ya da düşünmesin- küfretmez. Ülkücü, Ülküdaşına kumpas kurmaz. Ülkücü, davasından olmayanlarla, hele ki ülkesi üzerinde kirli emelleri olan iç ve dış mihraklarla davasının mahremi üzerinde plan yapmaz. Ülkücü, Ülkücünün kardeşi olduğunu bilir. Bu mücadele Ülkücülerle Ülkücü Hareket'i bitirme planları yapanların mücadelesidir."

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN KONGRESİ 18 MART 2018'DİR

Büyükataman, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Samimi Ülküdaşlarımızın bu hain tuzağa düşmemesini temenni ediyoruz. Dün MHP'de kaos çıkartmak peşine düşenlerin bazılarının bugün Ülkücü katillerinin partisinde siyaset yapmakta olduğunu unutmamalıyız. Bütün Ülküdaşlarımız, duru suyu bulandıranların yarın benzer davranışlarını gördüğünde bunların gerçek kimliğini anlayacaktır. Gün birlik olma günüdür. Gün ülkemizin bu zor zamanlarında Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında birleşerek AKP'nin ülkeyi bölünmeye götüren politikalarını ve AKP'yi siyaset mezarlığına gömme günüdür. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kongresi 18 Mart 2018'dedir. Sözü olan Ülkücü, Türk milliyetçilerinin lideri olmak isteyen Ülkücü bugüne kadar olduğu gibi olağan kongremizde aday olabilir. Buna kimsenin bir itirazı söz konusu değildir. Milliyetçi Hareket'in kongreleri bugüne dek bir demokrasi şöleni havasında geçmiştir ve Ülkücüler, Ülküdaşlık hukukunu asla ikinci plana itmemişlerdir. Ülküdaşlarımızın, Ülkücü gelenekten zerre kadar nasiplenmeyenlerle, bu tavrın dışında hareket edip Ülküdaşlarımızı kışkırtmaya çalışanlarla her geçen gün arasına mesafe koyması sevindiricidir. Son olarak diyoruz ki; Bu hakimler veremez. Hükmünü bu celsenin. Hazır olun Bozkurtlar. Hüküm sırası sizin." - Ankara

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title