MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika
MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, partisinin genel başkanlık koltuğuna aday olduğunu açıkladı.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, partisinin genel başkanlık koltuğuna aday olduğunu açıkladı.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, partisinin genel başkanlık koltuğuna aday olduğunu Anadolu Gösteri Merkezi'nde yaptığı toplantıyla açıkladı.

Sanatçı Ozan Arif, programın ilk konuşmasını yaptı. Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye seslenen Ozan Arif, "Benimle ilgi ne düşünürseniz düşünün, hiç önemli değil. Ben 49 doğumluyum, sen 48. Dün sana ağabey derdim, bir daha da diyeceğimi düşünmüyordum ama ağabey ne olursun bu insanların emeklerini harcatma. Yaptığınız hizmeti olur ya idrak edememiş olabiliriz. Yarın bu gönüllerde yerin olması için, hayallerinde bile olamayacak bir makama geldin. Nimetse nimet olduğu yeter, külfetse külfet olduğu yeter, aç artık bu hareketin önünü. Bu hareketin evlatları birbirine üzmesin, birbirlerine düşmesin. Tecrübenle yine bu sevdaya lazım olursun. Bunu yapmazsan toprağını kürekleyecek adam bile bulamazsın" diye konuştu.

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, yaptığı konuşmada, yeni anayasa çalışmalarını eleştirerek, "Yeni Türkiye kavramını kullanmaları tesadüf değildir. Bu yüzden yeni anayasa ifadesini kullanıyorlar. AK Parti'nin yeni anayasasında Türklüğe yer yoktur, devletin temel nitelikleri olan bölünmez, bütünlük, birlik beraberlik, insan merkezli yaklaşım, hak ve hukuk yoktur. Özerklik vardır, çok dillilik vardır, federasyon vardır, bölücü çevrelerin kirli arzuları vardır, fitne vardır, fesat vardır. Türk milleti bu taleplere evet diyemez, dememelidir. Çünkü bu talepleri milletimizin önüne getirenlerin oynadıkları oyun çok açık. Yeni anayasada Türk milleti olmayınca bunlar rahat edecekler. Bu kirli oyunu her gece TV'den bize anlatıyorlar. Sinirlerimizi ala ala anlatıyorlar. Bu kirli plana karşı yapacağımız tek şey kalıyor. Halka gitmek, halkla bütünleşmek, bu planı deşifre etmek. Bu milleti uyandırıp ayağa kaldırarak bu hain plana ancak dur diyebiliriz" dedi.

Aydın, salonda toplanan partililere önlerinde bütün bunlara karşı çıkabilmek için 3 seneleri olduğunu belirterek, önümüzdeki 3 yıl içinde gerçekleştirilecek seçimleri hatırlattı. Aydın, bu 3 senede yeni anayasanın gündeme geleceğini anlatarak, "Yeni anayasa demek, bu anayasadan Türk'ün adının kazınması demektir. Binlerce yıldır var olan bu yüce milletin adını tarih sahnesinden silme girişimidir bu anayasa. Farz edelim ki başarılı oldular, yarın bu ülkenin adının Türkiye olmasına ne gerek var demeyecekler mi? Çok değil bundan 15 sene önce bunlara muhatap olmadık mı?" diye sordu. Bu 3 yıllık süreçteki oyunda MHP'nin aktör olması gerektiğini belirten Aydın, MHP'nin şu anki haliyle bunu yapamayacağını söyledi.

AK PARTİ'YE EKONOMİ VE DIŞ POLİTİKA ALANINDA ELEŞTİRİLER

Aydın, AK Parti'ye eleştirilerini ekonomi ve dış politika alanlarında sürdürerek, AK Parti hükümetinin 'Türkiye tarihinin en dışa bağımlı hükümeti, en kukla hükümeti olduğunu' iddia etti. Hükümetin AB'ye girmek adına her türlü tavizi verdiğini iddia eden Aydın, "Milli ve üniter devlet üyelik adına her geçen gün tasfiye edilmiştir. Annan Planı denilen Türklüğe karşı komplonun parçası olmaktan tereddüt bile edilmemiştir" şeklinde konuştu. Aydın, dış politikada ise AK Parti'nin, İsrail'in çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini belirterek, "AK Parti'nin İsrail menfaatlerine karşı olan bir adımı var mıdır?" dedi. Koray Aydın, Başbakan Tayyip Erdoğan'a, "Mavi Marmara'da şehit olanlar için ne yaptın? Suriye yakınlarında düşen jet için ne yaptın? Nasıl çuval geçirildiğinde ne yaptıysan oturup üstüne bir bardak su içtin" şeklinde seslendi. Aydın, AK Parti hükümetinin Suriye'yi iç savaşa sürükleyecek adımlar attığını ve Suriye'nin kuzeyinde PKK'ya yeni yerler açıldığını belirterek, oradaki yüz binlerce Türk soydaşının tehdit altında olduğunu iddia etti. Stratejik derinlik oluşturarak 'sıfır sorun' diyen AK Parti'nin politikalarının çöktüğünü iddia eden Aydın, AK Parti'nin dış politikasının özetinin 'sıfır sorun değil, sıfır sonuç' olduğunu savundu. Suriye'de akan kanın Müslüman kanı olduğunu ve silahların da Türkiye'den gittiğini bildiren Aydın, "Akan Müslüman kanını içine sindirebilecek bir tane kardeşimiz oy vermiş olabilir mi AK Parti'ye. Hepsinin yüreği yanıyor çünkü bu işin geleceği noktanın Türkiye'nin başına nasıl bela olacağını herkes görüyor" iddialarında bulundu.

Yoğun katılımın olduğu programda, partililerin "Ülkücü hareket engellenemez" ve "Durma ilerle Türkiye seninle' sloganları dikkat çekti. Salonda, 'Ortak gönül ortak akıl ortak başarı' ve 'Gelenekten geliyoruz geleceği seçiyoruz' pankartlarının yer aldığı gözlendi.

Bütün ülkücüleri kucaklama düşüncesiyle yola çıkan Koray Aydın'ın, 'Ulaşılmadık tek vatandaş, kucaklanmadık tek ülküdaş kalmayacak' sloganını kullanacağı belirtildi. - ANKARA

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

MHP'li Aydın Genel Başkanlığa Aday

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title