MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Açıklamaları (2)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Açıklamaları (2)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan'ın, yan çizen, tavsayan, tutarsız ve insafsız politikaları Türkiye sonlanmadan tasfiye edilmelidir."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Açıklamaları (2)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan'ın, yan çizen, tavsayan, tutarsız ve insafsız politikaları Türkiye sonlanmadan tasfiye edilmelidir. Başbakan Erdoğan'ın yüzü eskimiş, gerçek niyeti belirmiş, maskesi inmiş, foyası ortaya çıkmış, heyecanı kaybolmuştur" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Genel Merkez'de düzenlenen 'Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 8. Dönem Sertifika Töreni'ne katıldı. Bahçeli, yaptığı konuşmada, AK Parti'nin demokrasisinin fiyasko olduğunu iddia ederek, "AKP'nin demokrasisi PKK ve bölücü endekslidir. AKP'nin demokrasisi yabancı çıkarların bekçi ve elçisidir. Başbakan Erdoğan uzatmaları oynadığını artık fark etmelidir. Çamura yatmaktan, çirkeflik yapmaktan, oyun bozanlıkla vakit geçirmekten aklı ve izanı varsa uzak durmalıdır. Nihayetinde Türk milletinin kendisiyle ilgili tuttuğu çetelede boş yer kalmamış, mizan defteri kapkara kesilmiştir. Bize göre, siyasal irade yenilenmelidir" dedi.

İktidarın ve binlerce yılın çok haşin ve zorlu rekabetine ve uzun soluklu mücadelesine sahne olan ilişki ağının sağlıklı şekilde el değiştirmesinin mecburiyet halini aldığını belirten Bahçeli, tıkanan sistemin, yorulan toplum yapısının tortularını temizlemek, önünü açmak ve dengeye kavuşturmak için başkaca bir yolun kalmadığını söyledi.

Bahçeli, konuşmasında şunları kaydetti: "Başbakan'ın, yan çizen, tavsayan, tutarsız ve insafsız politikaları Türkiye sonlanmadan tasfiye edilmelidir. Başbakan Erdoğan'ın yüzü eskimiş, gerçek niyeti belirmiş, maskesi inmiş, foyası ortaya çıkmış, heyecanı kaybolmuştur. Başkanlık hesapları suya düşmüş, siyasi hırsları aklının önüne geçmiş, diliyle kalbi arasındaki uçurum inanılmaz derecede büyümüştür. AKP gitmeli, Başbakan Erdoğan bitmelidir. Siyasette başarısızların makus sonu bellidir. Yapamayanların, yarım yamalak ülke yönetenlerin akıbeti nettir. Bundan dolayı AKP kızağa alınmalı, milletimizin birliğini çözmeden, Türkiye'ye son darbeyi indirmeden milli irade kafasına güm diye inmelidir ve egemenliğin asıl sahibi büyük milletimizin demokrasiye yeniden çeki düzen vererek, yeni baştan tamir ederek siyasi yönetim ağına müdahil olacağını, milliyetçi-ülkücü harekete iktidar mührünü teslim edeceğini biliyor ve buna da canı gönülden inanıyorum." - ANKARA