MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Römorkör Kazası Açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Römorkör Kazası Açıklaması

MHP Genle Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İzmir Tersanesi’nde bakımı yapılan bir römorkörün dalış esnasında yan yatmasının herkesi hüzne boğan bir faciaya neden olduğunu belirterek, "Tersanedeki acı hadise tüm yönleriyle aydınlatılmalı ve soru işaretleri giderilmelidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den Römorkör Kazası Açıklaması

MHP Genle Başkanı Devlet Bahçeli, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İzmir Tersanesi'nde bakımı yapılan bir römorkörün dalış esnasında yan yatmasının herkesi hüzne boğan bir faciaya neden olduğunu belirterek, "Tersanedeki acı hadise tüm yönleriyle aydınlatılmalı ve soru işaretleri giderilmelidir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İzmir Tersanesi'nde bakımı yapılan bir römorkörün dalış esnasında yan yatmasının herkesi hüzne boğan bir faciaya neden olduğunu belirterek, "Tersanedeki acı hadise tüm yönleriyle aydınlatılmalı ve soru işaretleri giderilmelidir" dedi.

Bahçeli, "Yüreğimizi sızlatan ve içimizi titreten söz konusu müessif hadisede 10 vatan evladı şehit olurken, 17'si de yaralanmıştır" ifadesini kullandı.

Planlı bakım faaliyeti için 27 Kasım 2013 tarihinden beri havuzda bulunan TCG Değirmendere römorkörünün denize inişi esnasında su alıp alabora olmasına hangi iç ve dış faktörlerin sebep olduğunun enine boyuna araştırılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli, "Başlatılan adli ve idari soruşturma süreci, tüm ihtimaller hesaba katılarak hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmelidir" dedi.

Başkent'teki helikopter kazasına da değinen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"17 Aralık günü Ankara'nın Gölbaşı ilçesinin 12 KM güneyinde kaza kırıma uğrayan S-70 Sikorsky tipi helikopterin yeni bakımdan çıktığı hafızalardadır. Bu defa da bakımı yapılan bir römorkörün dalış halindeyken henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yan yatarak 10 evladımızın şehadetine yol açtığı ortadadır. Milletimizi derinden yaralayan bu iki üzücü hadise bakım süreçlerinden kaynaklı bazı aksaklık, dikkatsizlik, eksiklik ve tedbirsizliklerin olabileceğine işaret etmektedir. Bu itibarla İzmir Tersanesi'ndeki acı hadise tüm yönleriyle aydınlatılmalı ve soru işaretleri giderilmelidir. Bu düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, acılı ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum." - ANKARA