MHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak'tan Seçim Vadi - Haberler
Haberi Paylaş

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak'tan Seçim Vadi

AA - Haberler | Yerel
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak'tan Seçim Vadi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak, "MHP'nin iktidar olur olmaz milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmayı planladığını" belirtti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak,

"MHP'nin iktidar olur olmaz milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırmayı planladığını" belirtti.

Şafak, MHP Afşin İlçe Teşkilatı'nı ziyaretinde, Türkiye'nin yüzde 11'le dünyada en yüksek işsizlik oranına sahip ülkeler arasında yer aldığını, her evde bir gencin işsiz olduğunu anlatti.

Şafak, "AK Parti, son 50 yılda hiçbir partiye nasip olmayacak şekilde 8.5 sene gibi uzun süre iktidarda kaldı. Ne Anavatan Partisi ne MHP ne de Doğruyol Partisi son 50 yılda üst üste tek başına iktidar oldu. AK Parti ülkenin sorunlarını çözecek zamanı olmasına rağmen bu imkanı milletin önüne koyamamıştır" diye konuştu.

Milletvekilliği dokunulmazlığının bir an önce kalkması gerektiğini belirten Ümit Şafak, "MHP iktidar olur olmaz milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmayı planlamıştır. Milletvekili dokunulmazlığı sadece kürsü dokunulmazlığı olarak kalmalıdır. Milletvekilleri de bir suç işlediği zaman normal vatandaş gibi yargılanmalıdır" dedi.

"Demokratik açılım" konusuna değinen Şafak, son zamanlarda "iki dilli toplum ve devlet düzeninin" tartışılmaya başlandığını anımsattı. Şafak,

"Terörle mücadelenin tek bir yolu vardır. Bu ülkede yaşayan herkes kardeşimizdir. Kürdü, Lazı, Çerkezi ve bu ülkenin vatandaşları kardeşimizdir" şeklinde konuştu.

Ziyarette, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Bastırmacı da hazır bulundu.

- KAHRAMANMARAŞ

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title