MHP'den Türkçe Olimpiyatları'na Destek - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'den Türkçe Olimpiyatları'na Destek

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Yerel
MHP'den Türkçe Olimpiyatları'na Destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Il Teşkilatı Türkçe Olimpiyatları'na sahip çıktı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Il Teşkilatı Türkçe Olimpiyatları'na sahip çıktı.

Seçim çalışmaları kapsamında parti teşkilatıyla birlik yemeğinde buluşan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu ve belediye başkan adayları, Başbakan Erdoğan’ın Eskişehir mitinginde Türkçe Olimpiyatları'nı hedef seçmesini eleştirdi, MHP’li belediyelerin organizasyona sahip çıkacağını açıkladı.

Türkçe Olimpiyatları’na izin vermeyeceğini söyleyen Başbakan Erdoğan’a düzenlenen organizasyonun sivil toplum kuruluşu hareketi olduğunu hatırlatan Dedeoğlu, “Türkçe Olimpiyatları'nı, bundan sonra yaptırmayacaklarmış. Bende diyorum ki; bir sivil toplum kuruluşudur. Istenilen organizasyon hangi şehirde yapılmak istenirse o şehirde bu organizasyon yapılır. Nihayetinde belediye başkan adaylarımız Türkçe Olimpiyatları'nın yapılacağı beyanatı verdi. Bende temenni ediyorum ki Allah bize nasip edecek büyükşehir belediyesine gelen belediye başkanımız bu organizasyona ön ayak olur, ev sahipliği yapar diyorum.” dedi.

Dershanelerin devlet eliyle kapatılmasını da eleştiren Dedeoğlu TBMM Genel Kurulu'nda bu konuyu gündeme getirdiği ifade etti. Dedeoğlu şöyle konuştu: “Yaklaşık 3 yılık milletvekilliği dönemimde Kahramanmaraşımız'ın bütün problemlerini Parlamento'ya yansıttım. Sizlerin gönderdiği bir milletvekili olarak. Bu problemleri gündeme getirdiğimiz için bakanlar sahip çıkmak zorunda kaldı. Muhalefet milletvekili olarak bizim görevimiz dillendirmek, eksikleri söylemek ve yanlışları ortaya koymak ve çözüm önerileriyle gündeme taşımak. Türkiye’nin birçok problemleri var. Bunlardan bir tanesi de nereden çıktığı bilinmeyen ve bundan birkaç ay önce, dershaneleri kapatacağım, dedi. Bu konuyla ilgili kapatmaması noktasında TBMM kürsüsünde 2 defa konuşmam oldu. Dershanelerin kapatılmadan önce Türkiye’deki eğitim sisteminin temel direklerinin oluşturulmasını söyledim. Bugün hem Kahramanmaraş’ta hem de Türkiye’de öğretmen açıklarımız var, derslerimiz boş geçiyor, vekil öğretmenlerin atanması, görevlendirilmesi suretiyle devam ediyor. Ilk önce bunlara, bakın dedim. Aynen bu şekliyle hem Başbakan’a, hem de Mili Eğitim Bakanı'na kürsüden bu şekilde konuştum.”

MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ise 30 Mart’ta Kahramanmaraş’ta büyük bir zafer kazanacaklarını belirtti.

Türkçe Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmak istediklerini kaydeden Akgemci “Türkçe Olimpiyatları'yla ilgili konu günceliğini koruyor. Bizde diyoruz ki; iyi işleyen ve toplum tarafından ilgi gören, temayzü etmiş uygulamalar bizim belediyemiz tarafından aynen kazandığımız da devam ettirilecek. Çünkü çok uzun yıllardan beri bu uygulamalar devam ediyor. Gittikçe de iyi bir organizasyon yapısına doğru ulaşmakta. Bundan daha iyi organizasyonlarla devam ederiz, diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Etkinlik, MHP merkez ilçe belediye başkan adayları Neslihan Koca Nergiz, Yusuf Temizkan ve Il Başkanı Mustafa Bastırmacı’nın konuşmalarıyla son buldu.

MHP'den Türkçe Olimpiyatları'na Destek

MHP'den Türkçe Olimpiyatları'na Destek

MHP'den Türkçe Olimpiyatları'na Destek

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım