MHP'den Tarım ve Köyişleri Bakanı İçin Gensoru İstemi

MHP'den Tarım ve Köyişleri Bakanı İçin Gensoru İstemi

17.04.2008 21:20 | Son Güncelleme: 17.04.2008 21:20
MHP'den Tarım ve Köyişleri Bakanı İçin Gensoru İstemi

MHP, Son Aylarda Pirinç, Bulgur ve Bakliyatta Fiyat Artışları Yaşanırken, Gerekli Tedbirleri Almadığı ve Sorumsuz Davrandığı Gerekçesiyle, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker Hakkında Gensoru Açılmasını İstedi.

MHP, son aylarda pirinç, bulgur ve bakliyatta fiyat artışları yaşanırken, gerekli tedbirleri almadığı ve sorumsuz davrandığı gerekçesiyle, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker hakkında gensoru açılmasını istedi.

MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır ile arkadaşlarının imzasını taşıyan önergede, son yıllarda tarımdan geçimini sağlayan çiftçilerin büyük sıkıntılar yaşadığı belirtildi.

Tarımda girdi fiyatlarının arttığı, buna karşılık çiftçilerin ürünlerini değeri fiyattan satamadığı ve her geçen yıl çiftçilerin gelirlerinin, refah seviyesinin düştüğü kaydedilen önergede, şunlar kaydedildi:

''İnsanlarımız asgari geçimlerini dahi sağlayamamaktadır. Son aylarda ise temel gıda maddeleri olan pirinç, bulgur ve bakliyatta yaşanan fiyat artışları tüm halkımızı ciddi anlamda sıkıntıya sokmuştur. Bütün bu sorunlar yaşanırken, gerekli tedbirleri almayan ve sorumsuz davranan Tarım ve Köyişleri Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker hakkında Anayasa'nın 99. İçtüzüğün 106. maddeleri uyarınca gensoru açılmasını arz ve talep ederiz.''

Önergenin gerekçesinde, son günlerde bazı gıda ürünlerinin piyasaya arzında sıkıntılar ortaya çıktığı, bazı spekülatörlerin bu durumu fırsat bilerek başta pirinç, bulgur ve bakliyat ürünleri gibi mutfakların ana maddesi olan ürünlerin fiyatlarını 2 katına çıkarttığı ifade edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title