MHP'den Tarım Bakanı Hakkında Gensoru Önergesi (2/son)

MHP'den Tarım Bakanı Hakkında Gensoru Önergesi (2/son)

MHP, Son Aylarda Temel Gıda Maddeleri Olan Pirinç, Bulgur ve Bakliyatlarda Yaşanan Fiyat Artışlarının Halkı Sıkıntıya Soktuğu ve Bakanlığın Gerekli Önlemleri Almadığı Gerekçesiyle Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker Hakkında Gensoru Önergesi Verdi.

MHP'den Tarım Bakanı Hakkında Gensoru Önergesi (2/son)

MHP, son aylarda temel gıda maddeleri olan pirinç, bulgur ve bakliyatlarda yaşanan fiyat artışlarının halkı sıkıntıya soktuğu ve bakanlığın gerekli önlemleri almadığı gerekçesiyle Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker hakkında gensoru önergesi verdi.


MHP Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Mehmet Şandır ile bir grup MHP milletvekili tarafından Meclis Başkanlığı'na sunulan gensoru önergesinde, son yıllarda tarımdan geçimini sağlayan çiftçilerin büyük sıkıntılar yaşadığı, tarımda girdi fiyatlarının arttığı, buna karşılık çiftçilerin ürünlerini değeri üzerinden satamadığı belirtildi. Önergede, "İnsanlarımız asgari geçimlerini dahi sağlayamamaktadır. Son aylarda ise temel gıda maddeleri olan pirinç, bulgur ve bakliyatlarda yaşanan fiyat artışları tüm halkımızı ciddi anlamda sıkıntıya sokmuştur" denildi. Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in yaşanan sorunlara rağmen gerekli tedbirleri almadığı kaydedilen önergede, Eker hakkında Anayasa'nın 99 ve İçtüzüğün 106. maddeleri uyarınca gensoru açılması istendi. (ANKA)


(EG/ZG)