MHP Bölge Divan Toplantısı Aliağa'da Yapıldı

MHP Bölge Divan Toplantısı Aliağa'da Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bölge Divan Toplantısı Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun da Katılımıyla Aliağa'da Yapıldı. Aliağa Belediyesi Düğün Salonu'nda Yapılan Toplantıda Partiye Yeni Katılan Üyelere Rozet Takılırken Toplantıda Sanayi ve Ticaret Bakanı Tanrı Kulu Partililere Seslenerek 2007 Yılının Çifte Seçimlerin Yaşanacağı Bir Yıl Olduğunu Belirtti.

MHP Bölge Divan Toplantısı Aliağa'da Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bölge Divan Toplantısı Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu'nun da katılımıyla Aliağa'da yapıldı. Aliağa Belediyesi Düğün Salonu'nda yapılan toplantıda partiye yeni katılan üyelere rozet takılırken toplantıda Sanayi ve Ticaret Bakanı Tanrı kulu partililere seslenerek 2007 yılının çifte seçimlerin yaşanacağı bir yıl olduğunu belirtti.

Yapılan Bölge Divan toplantısına Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu ve Milliyetçi Hareket Partisi İzmir İl Başkanı Musavvat Dervişoğlu'nun yanı sıra MHP Bergama İlçe Başkanı Emin Yaramış, Menemen İlçe Başkanı Ahmet Emekli, Kınık İlçe Başkanı Ramis Cengiz, Dikili İlçe Başkanı Yavuz Kaysı, Aliağa İlçe Başkanı Nail Kaymak ve Bakırçay bölgesinden çok sayıda partili katıldı. MHP'nin 2007 yılında yapılacak olan seçimlere en iyi şekilde hazırlanacağını belirten Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ahmet Kenan Tanrıkulu "Hükümet istihdamsız ve gelirsiz, IMF destekli bir ekonomik büyüme modeli uygulamaktadır. Bu da ülkenin fakirleşmesi demektir" dedi. Tanrıkulu partililere hitaben yaptığı konuşmada "2007 yılı çifte seçimlerin yaşanacağı bir yıldır. Ülkemiz için ne yapılacaksa bu yıl yapılmalıdır. Başarılı bir seçimin ardında iyi planlanmış detaylı bir çalışma vardır. Bu yüzden teşkilatımız gerekli hassasiyeti göstererek Türkiye'nin kader seçimlerine en iyi şekilde hazırlanacaktır" dedi. Tanrıkulu, "Biz ne Arapmilliyetçisiyiz ne de şunun bunun milliyetçisiyiz. Biz Türk Milliyetçisiyiz. AK Parti'nin IMF destekli ekonomik büyüme modeli yüksek faiz ve ucuz dövize dayalı, işçiyi ve ücreti azaltarak ihracatı sürdürme modelidir. Bu sistemde reel faizler yüksek tutulup, döviz kuru baskı altına alınıp cari açık kontrol edilmek istenmektedir. Bu ise ülkenin fakirleşmesi ve geri kalması demektir" dedi.

Toplantıda konuşan MHP Aliağa İlçe Başkanı Nail Kaymak ise "AK Parti iş başına geldiği günden bugüne kadar ne bir mutlu kare, nede insanlarımızda umut bırakmıştır" dedi. Kaymak konuşmasına şöyle devam etti; "AK Parti ülkemizde yoksulluk, zulüm, zam ve partizanlıktan başka hiçbir şey yapmamıştır. İnsanlarımız yarınlarından ümitsiz, istikbalinden emin olmayan kendi kendine 'Acaba yarın sonumuz ne olacak' şeklinde düşünen karamsar ve ümitsiz bir hale düşmüştür" dedi. MHP Aliağa İlçe Başkanı Nail Kaymak'ın konuşmasının bitmesi ardından Kaymak partiye yeni katılan üyelerin rozetlerini takarak partiye üyeliklerinin kabulünü gerçekleştirdi.

(ZA-YK)

18.02.2007 21:02 TSİ