Mhp, Batı Akdeniz'de Mevcut Vekilleri Korudu, Diğer Adayları Değiştirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Mhp, Batı Akdeniz'de Mevcut Vekilleri Korudu, Diğer Adayları Değiştirdi

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Politika
Mhp, Batı Akdeniz'de Mevcut Vekilleri Korudu, Diğer Adayları Değiştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 1 Kasım seçimi için adaylarını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 1 Kasım seçimi için adaylarını açıkladı. MHP'nin açıkladığı isim listesine göre Antalya, Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar illerini kapsayan
Batı Akdeniz’de mevcut milletvekilleri sıralamadaki yerlerini korudu. MHP, seçilen milletvekilleri dışında ise değişikliğe gitti. Antalya’da önceki seçimde 1 kadın milletvekili adayı gösteren MHP, 1 Kasım seçimi için bu sayıyı 3’e çıkardı.

MHP ANTALYA’DA KADIN VEKİL ADAY SAYISI ARTTI

7 Haziran genel seçimlerinde Antalya’dan 3 milletvekili çıkaran MHP, turizmin başkentinde adayların birçoğunu değiştirdi. Mevcut milletvekilleri Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul ve Tarkan Akıllı yerini korurken, diğer adayların isimleri ise değişti. Daha önce yapılan seçimde 14 kişilik milletvekili adayı listesinde sadece bir kadın vekil ismi yer alırken, 1 Kasım erken seçiminde ise kadın vekil aday sayısı 3’e yükseldi. Antalya’daki yeni sıralama ise şu şekilde oluştu: 1 - Mehmet Günal, 2 - Ahmet Selim Yurdakul, 3- Tarkan Akıllı, 4 - Cafer Uyar, 5 - Güray Parlak, 6 - Cengizhan Gököz, 7 - Neşe Gül, 8 - Mehmet Cüneyt Güzel, 9 - Turgut Bucak, 10 - Meryem Aydoğan, 11 - Servet Ersoy, 12 - Soner İnal, 13 - Hafize Nursen Aktaş, 14 - Özcan Kadıoğlu.

AFYONKARAHİSAR’DA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK

Afyonkarahisar’dan 1 vekil çıkartan MHP, 1 Kasım seçimlerine yeni listeyle giriyor. Mevcut milletvekili Mehmet Parsak yerini korurken diğer 4 ismin de değişmesi dikkati çekti. Afyonkarahisar’da MHP aday sıralaması ise şu şekilde: 1- Mehmet Parsak, 2- Kemalettin Yılmaz, 3 - Selcen Karaer, 4 - Uygur Temizer, 5 - Ertuğrul Sevim.

ISPARTA’DA 1 YENİ İSİM LİSTEYE GİRDİ

7 Haziran seçiminde 1 milletvekili Isparta’dan çıkartan MHP, erken seçimde milletvekili aday listesini büyük ölçüde korudu. Isparta’nın MHP aday dağılımı ise şöyle: 1 - Nuri Okutan, 2 - Ahmet Ziya Nuhoğlu, 3 - İbrahim Yıldırım, 4 - Hakan Demirtaş.

BURDUR’DA İSİMLER DEĞİŞTİ

Geçen seçimde Alparslan Ahmet Dursun’u TBMM’ye gönderen Burdur’da da liste değişti. Mevcut vekil Dursun yerini korurken yeni sıralama ise şöyle oluştu: 1 - Alparslan Ahmet Dursun, 2 - Yılmaz Tunç, 3 - Hasan Uçar.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title