MHP: Bağımsızlarla Kavga İçerisinde Olmayız

MHP: Bağımsızlarla Kavga İçerisinde Olmayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Meclis'e Giren DTP'li Bağımsızlarla Kavga İçerisinde Olmayacaklarını Söyledi.

MHP: Bağımsızlarla Kavga İçerisinde Olmayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, Meclis'e giren DTP'li bağımsızlarla kavga içerisinde olmayacaklarını söyledi.

Paçacı ANKA'ya yaptığı açıklamada, MHP olarak inandıklarını söylediklerini belirterek Meclis dışındaki bir partinin Meclis'e girmesinin önemli bir sonuç olduğunu kaydetti. Bu nedenle parti içinde genel başkanlık tartışması yaşanmayacağını ifade eden Paçacı, "MHP çok başarılı olmuştur. Meclis'e giren üç partiden biridir. Sandalyesi olmadığı halde Meclis'e giren üç partiden biridir" dedi.

Paçacı, oy artışının MHP'li küskün seçmenin tekrar sandığa gitmesine bağlarken geçen seçimlerde genç partinin MHP'nin oylarını çalmadığını söyledi. Paçacı, "biz ülkenin geleceğinden endişe eden ve bunu MHP'nin çözebileceğine inanan insanlardan oy aldık" dedi. AKP'nin oylarındaki yükselişin nedenlerinin ayrıntılı bir şekilde analiz edilmesi gerektiğini söyleyen Paçacı, MHP içinde böyle bir değerlendirmenin geniş bir zaman diliminde gerekli olduğuna işaret etti.

BAĞIMSIZLARLA KAVGA YOK

Cihan Paçacı, DTP'li bağımsızların da Meclis'e girmesiyle MHP ile DTP arasında sürtüşme yaşanacağının düşünülmesini ise "bağımsızlarla böyle bir kavgaya girmeyiz" diyerek değerlendirdi. Paçacı, "DTP'li bağımsızların anayasaya uygun bir tavır içinde olmaları"nı da diledi.

Türkiye'de muhafazakar ağırlıklı bir yapı geliştiğini kaydeden Paçacı, solun erimeye başladığını, milliyetçiliği esas alan bir siyasi parti olan MHP'nin ise milliyetçi değerlerle Türk siyasetinde her zaman olacağının ortaya çıktığını söyledi.

Paçacı AKP'nin başarısında cumhurbaşkanlığı tartışmalarının çok etkili olduğunu söylerken "bazen insan kazandığında kaybettiğini anlamaz" dedi.(ANKA)

Kaynak: ANKA