Haberler » Spor » Mhk Kadın Hakemler Semineri Başladı - Spor

Mhk Kadın Hakemler Semineri Başladı

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Hakem Gelişim Programları çerçevesince oluşturulan Kadın Hakem Semineri TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde başladı.

Mhk Kadın Hakemler Semineri Başladı

(MHK) Hakem Gelişim Programları çerçevesince oluşturulan Kadın Hakem Semineri TFF Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi'nde başladı.


Seminer programında teknik eğitimin yanında, hakemlerin pozisyon yorumlarını, İngilizce seviyelerini ve fiziksel durumlarını ölçecek testler de uygulanacak. MHK Başkanı , MHK Kadın Hakemler Sorumlusu İsmet Cengiz ve Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin'in katılımıyla gerçekleşen seminerin ilk gününde Futbol Gelişim Direktörlüğü Gelişim Ligleri Müdürü Erden Or da Kadın Futbolu ile ilgili projeleri katılımcılar ile interaktif bir biçimde paylaştı.


MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu yaptığı konuşmada ilk kez düzenlenen Kadın Hakem Semineri ile Kurulunun konuya olan bakışını vurgulayıp, bundan sonraki dönemde yapılması planlanan projeleri bizzat hakemler ile paylaştı. Seminer yarın YO-YO Fiziksel testi ve Hakemlerin birebir mülakatları ile sona erecek.

Kaynak: CİHAN