MHK Başkanı Oğuz Sarvan, ''Biz hiç kimse ile hesaplaşmaya gelmedik''

Merkez Hakem Komitesi (MHK) yeni başkanı Oğuz Sarvan, ''Biz hesaplaşmaya gelmedik'' dedi.

MHK Başkanı Oğuz Sarvan, ''Biz hiç kimse ile hesaplaşmaya gelmedik''

Merkez Hakem Komitesi (MHK) yeni başkanı Oğuz Sarvan, ''Biz hesaplaşmaya gelmedik'' dedi.

İstanbul Mövenpick Hotel'de basına yeni yönetim kurulunda yer alan isimleri tanıtan ve projeleri hakkında bilgi veren Oğuz Sarvan, ilk etapta camia içinde güven ortamı oluşturmaya çalışacağını söyledi. Sarvan, sözlerini şöyle sürdürdü.

''Bizim ülkemizde malesef güven ortamı yok. Öncelikli olarak kurumlar içinde bu güveni oluşturacağız. Futbol Federasyonu bize bu konuda desteğini verdi. Biz hakemlerin bize güvenini sağlamak ve sonunda da hakemlere olan güvensizliği ortadan kaldırmak. Şimdiye kadar hep hakemler adalet dağıtandı ama onlara hiç adalet sağlanmadı, biz bu adaleti sağlayacağız. Hiç kimse ile hesaplaşmaya gelmedik. Geçmişi sildik. Hakem atamalarınıda federasyon değil MHK yapacaktır.''

-''HAKEMLERİMİZ DENEYİMSİZ''

MHK Başkanı Oğuz Sarvan ayrıca Türkiye'deki hakemlerin çok az maç yönettiğini ve deneyimsiz olduklarını, bu yüzden Avrupa ve Dünya da Türk Hakemine yeteri kadar görev verilmediğini söyledi. Sarvan, ''Hakemlerimiz Futbolun var oluş nedeni değildir. Sadece futbola hizmet edenlerdir. Ülkemizde malesef hakemler yeteri kadar maç yönetmiyor. Avrupa liglerinde özellikle Almanya'da hakemler bizden 3 kat fazla maç yönetiyor ve bu onlara deneyim kazandırıyor. Biz 5-10 yıl içinde hakem sayımızı indirip 40 civarında yapmayı planlıyoruz. Böylece daha çok maç yönetecek olan hakemlerimiz deneyim kazanmış olacak. Bize göre deneyimli hakem bir sezonda 25 maç yönetmiş olandır'' dedi.

-MHK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ-

Bu arada MHK yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Oğuz Sarvan, Yüksel Okçuoğlu, Osman Avcı, Ünsal Çimen, Zihni Aksoy, Galip Bitigen, Turgay Güdü, Erdal Fırat, Adnan Şeker.

Kaynak: CHA