Mgk Haberleri

Mgk haber, Mgk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mgk - 28.04.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "27 Nisan, Türk siyasi tarihinde bir dönüm noktasıdır.
Mgk - 22.04.2020
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, gündemi değerlendirdi: (2)
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'de kalan 8 haftanın tek bir şehirde oynatılması durumunda İstanbul'un doğru bir tercih olacağını ve Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bütün giderleri karşılaması gerektiğini söyledi.
Mgk - 19.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1981- MGK, eski Gümrük ve Tekel Bakanı Tuncay Mataracı'nın Yüce Divanda yargılanmasına karar verdi.
Mgk - 17.04.2020
Özal'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti
"Kesin ölüm nedeni tespit edilemedi" Dönemin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kaya Toperi ve Başyaveri Kurmay Albay Arslan Güner'e 10 sayfalık bir Kürt raporu hazırlatan Özal, ANAP Milletvekili Adnan Kahveci'yi bu konuda yeni bir rapor hazırlamak üzere görevlendirdi. Kahveci, Güneydoğu'da bir süre inceleme yaptıktan sonra, "Kürt sorunu nasıl çözülmez" başlıklı bir rapor hazırladı. Özal, bu raporu o dönem MGK toplantısında tartışmaya açtı.
Mgk - 05.03.2020
Karlov suikastı davasında savcı esasa ilişkin görüşünü açıkladı (2)
"Rusya ve Türkiye'yi sıcak çatışma durumuna getirmeyi planladılar" Savcının görüşünde, FETÖ/PDY'nin milli güvenliği tehdit ettiğine, terör örgütü olduğuna ve diğer terör örgütleriyle iş birliği yaptığına dair Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararına yer verildi ve örgütün amacının Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm anayasal kurumlarını ele geçirmek olduğu vurgulandı.
Mgk - 05.03.2020
Doç. Dr. Gürson: Hudutta oluşan fotoğraf, Türkiye'nin hangi yükü taşıdığını gösteriyor
Yaşananları kavimler göçüne benzeten Doç. Dr. Gürson, sözlerini şöyle sonlandırdı: "Kavimler göçü gibi bir olayın yaşandığı süreçte sadece yurt dışından gelebilecek göç değil, sınırlarımızla ilintili değil, batının ahlaki normlarını sarsacak derece bir şeyle karşı karşıya olduğumuz bilinciyle hareket edilmeli. Mehmetçiğin de gazası mübarek olsun. Benim beklentim önce Hatay'da MGK'nın toplanması ve aynı MGK'nın Edirne veya Yunan hududunda da toplanmasını ve bu durumun fotoğrafının devletin en üst noktalarından artı ve bizlerin, tüm dünya kamuoyunun doğru bilgilendirilmemize yardımcı olmalarını diliyorum.
Mgk - 27.02.2020
ASKON Genel Başkanı Aydın: "28 Şubat FETÖ sermayesini palazlandırdı"
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, "28 Şubat postmodern darbesinde Anadolu sermayesinin yeşil sermaye olarak karalanarak, yerine FETÖ'cü sermaye odaklarının ikame edildiğini bugün görebiliyoruz.
Mgk - 27.02.2020
"Postmodern darbe"nin 23. yılı
28 Şubat Öğrenci Derneği Trabzon Temsilcisi Aynur Özdemir, "Bu anlamda 28 Şubat postmodern darbesi vesayetin en karanlık yüzüdür.
Mgk - 25.02.2020
28 Şubat "postmodern" darbesinin üstünden 23 yıl geçti
Refah Partisi'nin 1995'teki genel seçimlerden birinci çıkmasıyla başlayıp irtica tartışmalarıyla alevlenen sürecin kırılma noktalarından 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden 23 yıl geçti.
Mgk - 23.02.2020
Haftanın tarihine bakış
Milli Güvenlik Kurulunun (MGK), Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat 1997'de aldığı kararlar, Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.
Mgk - 20.02.2020
Hrant Dink cinayeti davasında Kürşat Yılmaz'ın tanıklığına başvuruldu
"Hrant Dink'i öldür' dediler" Kürşat Yılmaz, 2005 yılı kışında Ankara'ya gittiğini, FETÖ'nün o dönem Genelkurmay başkanını değiştirmek istediğini ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı lojmanındaki bir evde arkadaşının kendisine, "Gülen cemaatinden sana gelecekler, Şükrü Sarıışık paşayla ilgili görüşecekler" dediğini de belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Ankara imamı' dedikleri şahıs geldi. 'Sen Şükrü Sarıışık paşayı tanıyorsun, kefil olur musun?' diye sordular. Sarıışık MGK genel sekreteriydi o zaman.
Mgk - 19.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib harekatı bir an meselesi
Sürecin 2010 yılında başladığını, ilk zamanlar bu yapının oluşturduğu tehdidi kendi çevresine bile anlatmakta zorlandığını kaydeden Erdoğan, MİT kumpasının, bu yapının gerçek niyetinin şüpheye mahal bırakmayacak şekilde anlaşılmaya başlanmasını sağladığını, siyasette ve bürokraside teşhis ve tespit ettikleri FETÖ'cüleri süratle tasfiye etmeye başladıklarını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmelerde bulundu: "FETÖ'nün devlet ve toplum hayatımızın kılcal damarlarına kadar sızmasının tarihi eskidir ve müsebbipleri çoktur, ama FETÖ ile gerçek anlamda amansız bir savaşa tutuşan tektir, 2010 itibariyle o da biziz. Biz ülkenin yönetimini devraldığımızda güya bu konuda en hassas kurumlar ordunun, emniyetin, yargının, akademinin kritik noktaları zaten örgüt tarafından işgal edilmişti. CHP dahil olmak üzere yıllarca irtica ile mücadele bahanesiyle cadı avına çıkar gibi Müslüman avına çıkanların, tek bir gün bile gerçek anlamda FETÖ'cüleri hedef aldıkları görülmemiştir. Çünkü dosyaları hazırlayanlar kimlerdi? Silahlı Kuvvetlerin içerisindeki, emniyet içerisindeki, devletin kurumları içerisindeki FETÖ'cülerdi. Terörist başının ismi ve örgütün rumuzu şimdi daha iyi anlıyoruz ki kasıtlı bir şekilde Müslümanlara karşı yürütülen saldırıların maskesi olarak kullanılmıştır. MGK'da biz bu meselenin üzerine gidene kadar alınan kararların hepsinin de gerisindeki gizli niyetin FETÖ ile mücadele değil, toplumsal reaksiyonu tetikleyerek FETÖ'yü koruma olduğunu görüyoruz.
Mgk - 19.02.2020
Özel okul açmak için "en az 500 metrekarelik bahçe koşulu" getirildi
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan mevzuat düzenlemesine göre özel okul açılabilmesi için en az 500 metrekare bahçeye sahip olunması gerekecek.
Mgk - 19.02.2020
CHP'li Altay, gündemdeki konuları değerlendirdi Açıklaması
Erdoğan'ın "FETÖ ile 2010'dan beri mücadele ettiğini" söylediğini aktaran Altay, şunları kaydetti: "2010 referandumunda adeta kol kola çalıştılar. MİT Müsteşarına operasyon yapılmak istendikten sonra Mayıs 2013'te Pensilvanya'ya hangi çok önemli devlet adamını ve hangi çok önemli siyasetçiyi gönderdi ve niye gönderdi? Peki 2004'te önüne konulan MGK kararlarını niye görmedin? Erdoğan'ın bir bakanının 'Daha 4,5 yıl birlikte yol yürümemiz lazım' ifadesi orta yerdeyken, bu bakanla ilgili ne yaptın? 17-25 Aralık'tan sonra FETÖ'nün gerçek yüzünü gördüğünü varsayarsak, geçtik diğerlerini, sayın Fehmi Koru'yu apar topar hemen Pensilvanya'ya göndermekten muradın neydi? Erdoğan'ın FETÖ ile kesin ayrışması 15 Temmuz saat 18.
Mgk - 19.02.2020
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "FETÖ'nün devlet ve toplum hayatımızın kılcal damarlarına kadar sızmasının tarihi eskidir ve müsebbipleri çoktur.
Mgk - 19.02.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kontrollü darbe, doğru kontrol sizdeydi ama başaramadınız. Buradan soruyorum, şayet 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı ertesi gün Kemal Kılıçdaroğlu milletin karşısına acaba hangi sıfatla çıkartılacaktı.
Mgk - 17.02.2020
AK Parti'li Çelik: Rejimin ateşkes ihlalleri 20 bin civarına ulaştı
Bir soru üzerine, 3600 ek gösterge ve ceza infaz düzenlemesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıklayan Çelik, 2004 yılındaki Milli Güvenlik Kurulu'nun FETÖ ile ilgili kararının yok sayıldığı yönündeki yorumlara ilişkin soruyu da "MGK kararları, tavsiye kararlarıdır.
Mgk - 17.02.2020
AK Parti'li Çelik: Rejimin ateşkes ihlalleri 20 bin civarına ulaştı
Bir soru üzerine, 3600 ek gösterge ve ceza infaz düzenlemesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıklayan Çelik, 2004 yılındaki Milli Güvenlik Kurulu'nun FETÖ ile ilgili kararının yok sayıldığı yönündeki yorumlara ilişkin soruyu da "MGK kararları, tavsiye kararlarıdır.
Mgk - 17.02.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (3)
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Seçilmiş bir makamı terör örgütünün siyasi ayağı olarak nitelemeye başladığınız andan itibaren yaptığınız iş milletin iradesi ile kavga etmektir.
Mgk - 17.02.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MYK toplantısı sonrası açıklama
3600 ek gösterge ve infaz düzenlemesi Çelik, bir gazetecinin, "3600 ek gösterge ve infaz düzenlemesi ile ilgili çalışmalar tamamlandı mı?" sorusuna şu cevabı verdi: "Bunlarla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığı zaman biz de size gereken bilgiyi veririz." Bir diğer gazetecinin, "2004 MGK'sı ile ilgili muhalefetin eleştirileri var? Tavsiye kararın gereği yapılmadığı yönünde.
Mgk - 17.02.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM'de
KOBİ'lerin desteklenmesi için kredi garanti kuruluşlarına sağlanan kaynağın 35 milyar liraya çıkarılması, illegal bahis ve şans oyunlarının katalog suçlar kapsamına alınması, gazilere ikinci maaş bağlanması, doğal afetlerde doğal gaz ve elektrik borçlarının ertelenmesi, Vakıflar Genel...
Mgk - 16.02.2020
Haftanın tarihine bakış
Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 19 Şubat 2001'deki toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatması ve bu tartışmanın Ecevit tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Türkiye, tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biriyle karşı...
title