Mgk Haberleri

Mgk haber, Mgk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mgk - 22.07.2020
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.
Mgk - 22.07.2020
GÜNDEM ÖZETİNE
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına başkanlık edecek.
Mgk - 19.07.2020
Efkan Ala: "FETÖ'yü AK Parti'nin büyüttüğü iddiası tamamen gerçek dışıdır"
Eski İçişleri Bakanı, TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Efkan Ala, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılı ve FETÖ ile mücadeleye ilişkin Anadolu Ajansı'nın (AA) sorularını yanıtladı.
Mgk - 19.07.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Bakanlar Kurulunca, Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) tavsiyesi üzerine demokrasi, hukuk, özgürlükleri koruma ve güçlendirme amacıyla 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) kararı alındı.
Mgk - 16.07.2020
"FUTBOLDA ŞİKE" DAVASI YENİDEN BAŞLADI
Yargıtay'ın bozma kararına uyan mahkeme Aziz Yıldırım'ın dosyasının ayrılmasına karar verdi-Duruşma 6 Kasım'a ertelendi.
Mgk - 15.07.2020
Son dakika politika: CHP Grup Başkanvekili Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
"15 Temmuz başarılı olsaydı kimlerin bakan, başbakan olacağına dair listeyi açıklamalı" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "FETÖ'nün terör örgütü olmasıyla ilgili milat 17-25 Aralık'tır" dediğini aktaran Altay, "Bülent Arınç ve Hakan Fidan'ı MİT krizinden sonra Pensilvanya'ya niye gönderdin? 17-25 Aralık'tan sonra Fehmi Koru'yu Pensilvanya'ya niye gönderdin? 1994'te MİT, MGK'ya bir rapor verdi.
Mgk - 13.07.2020
Son dakika haberleri... Ömer Halisdemir'i şehit eden darbeciye OHAL Komisyonundan ret
Son dakika 3. sayfa haberine göre TBMM Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden ekipte yer alan darbeci eski Binbaşı Fatih Şahin'in kamu görevine iadesi için Komisyona yaptığı başvuru hakkında ret kararı verdi.
Mgk - 03.07.2020
OHAL Komisyonu 126 bin 300 başvurudan 108 bin 200'ünü karara bağladı
Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilen, kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 300 başvurudan 108 bin 200'ünün karara bağlandığını, 18 bin 100 başvurunun incelemesinin ise devam ettiğini açıkladı.
Mgk - 03.07.2020
OHAL Komisyonu başvuruların yüzde 85'ini sonuçlandırdı
Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, kanun hükmünde kararname (KHK) ile bugüne kadar meslekten ihraç edilen ve kapatılan bazı kurum ve kuruluşlara ilişkin 126 bin 300 başvurudan 108 bin 200'ünü karara bağladı.
Mgk - 02.07.2020
Büyükada davasında karar çıkması bekleniyor
İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve kamuoyunda "Büyükada davası" olarak bilinen davanın savcılık mütalaasında, sanıkların terör örgütleri ve üyeleriyle bağlantıları ayrıntılarıyla açıklandı.   18 FARKLI HAT KULLANDIĞI TELEFONUNDAN BYLOCK ÇIKTI Savcılığın mütalaasında sanık Taner Kılıç'ın 18 farklı GSM hattı kullandığı cep telefonu üzerinden FETÖ'nün gizli yazışma programı Bylock kullandığının tespit edildiği bildirildi. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatından sonra örgütün bankası Bank Asya'ya para yatırdığı, hesap işlemlerinin hayatın olağan akışına aykırı olduğu, kız kardeşinin eşinin, hakkında yakalama kararı olan, firari Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış olduğu mütalaada bildirildi. Sanık Taner Kılıç'tan ele geçirilen dijital materyallerde Gezi Parkı eylemleri ve 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili örgütlerin lehine kamuoyu oluşturma yönelik hazırlanmış metinler bulunduğu belirtilen mütalaada, sanığın cep telefonunda FETÖ elebaşı Gülen'e ait bir video bulunduğunun tespit edildiği kaydedildi GÜNEY KORE ANKARA BÜYÜKELÇİSİNE, TÜRKİYE'YE GAZ VERMEYİN MEKTUBU Mütalaada diğer sanıklarla ilgili açıklanan deliller ise şöyle: Sanık İdil Eser'den ele geçirilen dokümanlarda ise, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrası, Türkiye'de insan haklarının ağır tehlike altında olduğu iddiasıyla gaz ihracatı yapılmaması için Güney Kore Ankara Büyükelçiliği'ne yazılmış belgeler bulundu. Sanık Nejat Taştan'ın FETÖ ve PKK/KCK, DHKP/C terör örgütü üyeleriyle 'bağış', 'borç iade' açıklamalarıyla banka hesap hareketleri ile telefon görüşmeleri belirlendi. Sanık Günal Kurşun'un da FETÖ üyeleri ve şirketleri ile arasında para hareketleri tespit edildi. Sanık Özlem Dalkıran'ın MGK kararlarıyla, devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı oluşum veya gruplarla bağlantıları gerekçesiyle, kapatılan derneklerle para hareketleri tespit edildi.
Mgk - 26.06.2020
İYİ Parti'li Tatlıoğlu'ndan ekonomide yeni strateji talebi Açıklaması
İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, "Ekonomi yönetimi bir strateji belirlemeli, bu strateji çerçevesinde Orta Vadeli Program (OVP), bütçe ve Kalkınma Planı'nı Türkiye'nin önüne koymalı." dedi.
Mgk - 23.06.2020
İstinaf mahkemesi, 28 Şubat davası hükmünü hukuka uygun buldu
Daire, sanıklar Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir, Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi, dönemin Genelkurmay MEBS Başkanı ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, dönemin Genelkurmay Personel Başkanı Yıldırım Türker, dönemin Genelkurmay İstihbarat ve İKK Daire Başkanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri, dönemin Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Başkanı Hakkı Kılınç, eski YÖK Üyesi ve emekli Korgeneral Erdoğan Öznal, dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Aydan Erol, dönemin Kara Kuvvetleri İstihbarat Başkanı Cevat Temel Özkaynak, dönemin Genelkurmay İstihbarat Başkanı Çetin Saner, dönemin Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, dönemin Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Dairesi Plan Şube Müdürü İdris Koralp, dönemin MGK Genel Sekreteri emekli Orgeneral İlhan Kılınç, dönemin Genelkurmay İç Güvenlik Harekat Dairesi Başkanı ve Başbakan Askeri Başdanışmanı Kenan Deniz, dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Muhiddin Erdal Şenel, dönemin Genelkurmay Plan Prensipler Başkanı Vural Avar ve eski YÖK Başkanı Prof.
Mgk - 14.06.2020
Haftanın tarihine bakış
Türk siyasetinin fötr şapkalı "baba"sı Süleyman Demirel, 17 Haziran 2015'te 91 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Mgk - 03.06.2020
Belçika'da normale dönüşün üçüncü aşaması 8 Haziran'da başlayacak
Belçika'da Milli Güvenlik Konseyi (MGK) başkent Brüksel'deki Egmont Sarayı'nda 7 saat süren toplantı sonunda yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik alınan kararları açıkladı.
Mgk - 03.06.2020
2 Haziran 2020 Haberleri
2 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Mgk - 02.06.2020
Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi yayımlandı
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Bildirisi'nde, "Türkiye karşıtlığı ortak paydasında bir araya gelen bazı aktörlerin, ülkemizin Akdeniz'deki meşru ve hukuki adımlarına yönelik menfi yaklaşımları değerlendirilmiş, ülkemizin karada, denizde ve havadaki hak, alaka ve menfaatlerinin korunmasına...
Mgk - 02.06.2020
MGK Bildirisi'nden: "Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve bölgenin terör örgütlerinden...
MGK Bildirisi'nden: "Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenerek Suriyelilerin ülkelerine dönmeleri doğrultusunda çok boyutlu çalışmaları sürdürme kararlılığı teyit edilmiştir.
Mgk - 02.06.2020
MGK: "Meşru hükümetin Libya'da barış ve huzurun tesisi yönünde gösterdiği çabaya ülkemiz tarafından...
MGK: "Meşru hükümetin Libya'da barış ve huzurun tesisi yönünde gösterdiği çabaya ülkemiz tarafından verilen askeri danışmanlık hizmeti sürdürülecektir"
Mgk - 02.06.2020
MGK: "Salgınla mücadelede ülkemizin sağlık, gıda, teknoloji, ekonomi kamu düzeni ve güvenliği başta...
MGK: "Salgınla mücadelede ülkemizin sağlık, gıda, teknoloji, ekonomi kamu düzeni ve güvenliği başta olmak üzere başarısının altı çizilmiştir.
Mgk - 02.06.2020
FLAŞ / 4
MGK Bildirisi: BM tarafından tanınan meşru hükümetin Libya'nın siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü muhafaza ederek ülke sathında barış ve huzurun tesisi yönünde gösterdiği çabalara ülkemiz tarafından verilen askeri danışmanlık hizmetlerinin sürdürüleceği vurgulanmış, uluslararası toplum...
Mgk - 02.06.2020
MGK Bildirisi'nden: "Toplantıda, teröre karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği...
MGK Bildirisi'nden: "Toplantıda, teröre karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir.
Mgk - 02.06.2020
FLAŞ / 3
MGK Bildirisi: Türkiye karşıtlığı ortak paydasında bir araya gelen bazı aktörlerin, ülkemizin Akdeniz'de meşru ve hukuki adımlarına yönelik menfi yaklaşımları değerlendirilmiş, ülkemizin karada, denizde ve havadaki hak, alaka ve menfaatlerinin korunmasına tavizsiz devam edileceği belirtilmiştir.
Mgk - 02.06.2020
FLAŞ / 2
MGK Bildirisi: Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve bölgenin terör örgütlerinden temizlenerek Suriyelilerin ülkelerine gönüllü, onurlu ve güvenli olarak geri dönmesi doğrultusunda Türkiye'nin yürüttüğü çok boyutlu çalışmaları taviz vermeden sürdürme kararlılığı bir kez daha teyit...
Mgk - 02.06.2020
FLAŞ / 1
MGK Bildirisi: Milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında başarıyla icra edilen operasyonlar hakkında Kurula bilgi sunulmuş, ülkemiz ve bölgemizde teröre karşı yürütülen...
Mgk - 02.06.2020
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.
Mgk - 02.06.2020
GÜNDEME
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mgk Haberleri | Mgk Haber - Haberler - Sayfa 6 - Mgk haberleri, son dakika mgk haber ve gelişmeleri burada. MGK bildirisinden: Azerbaycan topraklarında gayrimeşru işgalini yıllardır sürdüren Ermenistan'ın....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 21:24:11. #1.14#

title