Mgk Haberleri

Mgk haber, Mgk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mgk - 2.6.2020
Son Dakika | Milli Güvenlik Kurulu toplandı
Gelen son dakika haberine göre Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Mgk - 2.6.2020
GÜNDEME
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca'yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.
Mgk - 26.5.2020
22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
28 Şubat sürecinde Genelkurmay Başkanı'ydı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay Başkanı olarak Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen ve "Etkileri gerekirse bin yıl sürecek" denilen 28 Şubat 1997'deki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına katıldı.
Mgk - 18.5.2020
Belçika, normale dönüş sürecinde ikinci aşamaya geçti
Belçika, korona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirleri hafifletmeye devam ediyor. İlk olarak 4 Mayıs'ta başlayan normale dönüş sürecinde bugün ikinci aşamaya geçildi. Milli Güvenlik Konseyi (MGK) tarafından alınan kararlar doğrultusunda beklentilerin gerçekleşmesi şartına bağlanan ikinci aşama bugün itibariyle başlatıldı.
Mgk - 11.5.2020
Belçika'da normalleşme süreci başladı, alışveriş merkezleri yeniden açıldı
Avrupa ülkelerinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını kapsamında getirilen kısıtlamalar kaldırılmaya başlandı. Belçika'da Milli Güvenlik Konseyi (MGK) tarafından alınan kararlar sonrasında bugün normalleşme süreci uygulanmaya başlandı.
Mgk - 6.5.2020
Belçika'da normale dönüş resmen başladı
Çin'de ortaya çıkarak dünya genelinde 3 milyon 700 binden fazla kişiye bulaşan ve 259 binden fazla kişinin de ölümüne neden olan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik alınan tedbirler birçok ülkede hafifletildi. Avrupa'da normale dönüş sürecini başlatan ülkelere Belçika da katıldı. Geçtiğimiz günlerde normale dönüş için yol haritasının duyurulduğu Belçika'da, bugün gerçekleştirilen Milli Güvenlik Konseyi (MGK) Toplantısı ile sürecin kararlaştırıldığı şekilde uygulanmaya başlanmasına resmen karar verildi.
Mgk - 28.4.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "27 Nisan, Türk siyasi tarihinde bir dönüm noktasıdır.
Mgk - 22.4.2020
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, gündemi değerlendirdi: (2)
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Süper Lig'de kalan 8 haftanın tek bir şehirde oynatılması durumunda İstanbul'un doğru bir tercih olacağını ve Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bütün giderleri karşılaması gerektiğini söyledi.
Mgk - 19.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1981- MGK, eski Gümrük ve Tekel Bakanı Tuncay Mataracı'nın Yüce Divanda yargılanmasına karar verdi.
Mgk - 17.4.2020
Özal'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti
"Kesin ölüm nedeni tespit edilemedi" Dönemin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kaya Toperi ve Başyaveri Kurmay Albay Arslan Güner'e 10 sayfalık bir Kürt raporu hazırlatan Özal, ANAP Milletvekili Adnan Kahveci'yi bu konuda yeni bir rapor hazırlamak üzere görevlendirdi. Kahveci, Güneydoğu'da bir süre inceleme yaptıktan sonra, "Kürt sorunu nasıl çözülmez" başlıklı bir rapor hazırladı. Özal, bu raporu o dönem MGK toplantısında tartışmaya açtı.
Mgk - 15.4.2020
Belçika'da Covid-19 tedbirleri 3 Mayıs'a kadar uzatıldı
Korona virüsün etkili olduğu Avrupa ülkelerinden Belçika'da ülkedeki tedbirleri görüşmek üzere toplanan Milli Güvenlik Kurulu sona erdi. Başbakan Sophie Wilmes başkanlığında Dışişleri Bakanlığı'na ait Egmond Sarayında gerçekleşen MGK toplantısı sonrasında tedbirlerin bir kez daha uzatıldığı duyuruldu.
Mgk - 5.3.2020
Karlov suikastı davasında savcı esasa ilişkin görüşünü açıkladı (2)
"Rusya ve Türkiye'yi sıcak çatışma durumuna getirmeyi planladılar" Savcının görüşünde, FETÖ/PDY'nin milli güvenliği tehdit ettiğine, terör örgütü olduğuna ve diğer terör örgütleriyle iş birliği yaptığına dair Milli Güvenlik Kurulu (MGK) kararına yer verildi ve örgütün amacının Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm anayasal kurumlarını ele geçirmek olduğu vurgulandı.
Mgk - 5.3.2020
Doç. Dr. Gürson: Hudutta oluşan fotoğraf, Türkiye'nin hangi yükü taşıdığını gösteriyor
Yaşananları kavimler göçüne benzeten Doç. Dr. Gürson, sözlerini şöyle sonlandırdı: "Kavimler göçü gibi bir olayın yaşandığı süreçte sadece yurt dışından gelebilecek göç değil, sınırlarımızla ilintili değil, batının ahlaki normlarını sarsacak derece bir şeyle karşı karşıya olduğumuz bilinciyle hareket edilmeli. Mehmetçiğin de gazası mübarek olsun. Benim beklentim önce Hatay'da MGK'nın toplanması ve aynı MGK'nın Edirne veya Yunan hududunda da toplanmasını ve bu durumun fotoğrafının devletin en üst noktalarından artı ve bizlerin, tüm dünya kamuoyunun doğru bilgilendirilmemize yardımcı olmalarını diliyorum.
Mgk - 27.2.2020
ASKON Genel Başkanı Aydın: "28 Şubat FETÖ sermayesini palazlandırdı"
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, "28 Şubat postmodern darbesinde Anadolu sermayesinin yeşil sermaye olarak karalanarak, yerine FETÖ'cü sermaye odaklarının ikame edildiğini bugün görebiliyoruz.
Mgk - 27.2.2020
"Postmodern darbe"nin 23. yılı
28 Şubat Öğrenci Derneği Trabzon Temsilcisi Aynur Özdemir, "Bu anlamda 28 Şubat postmodern darbesi vesayetin en karanlık yüzüdür.
Mgk - 25.2.2020
28 Şubat "postmodern" darbesinin üstünden 23 yıl geçti
Refah Partisi'nin 1995'teki genel seçimlerden birinci çıkmasıyla başlayıp irtica tartışmalarıyla alevlenen sürecin kırılma noktalarından 28 Şubat 1997 tarihli Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının üzerinden 23 yıl geçti.
Mgk - 23.2.2020
Haftanın tarihine bakış
Milli Güvenlik Kurulunun (MGK), Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat 1997'de aldığı kararlar, Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda derin izler bıraktı.
Mgk - 20.2.2020
Hrant Dink cinayeti davasında Kürşat Yılmaz'ın tanıklığına başvuruldu
"Hrant Dink'i öldür' dediler" Kürşat Yılmaz, 2005 yılı kışında Ankara'ya gittiğini, FETÖ'nün o dönem Genelkurmay başkanını değiştirmek istediğini ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı lojmanındaki bir evde arkadaşının kendisine, "Gülen cemaatinden sana gelecekler, Şükrü Sarıışık paşayla ilgili görüşecekler" dediğini de belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Ankara imamı' dedikleri şahıs geldi. 'Sen Şükrü Sarıışık paşayı tanıyorsun, kefil olur musun?' diye sordular. Sarıışık MGK genel sekreteriydi o zaman.
Mgk - 19.2.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib harekatı bir an meselesi
Sürecin 2010 yılında başladığını, ilk zamanlar bu yapının oluşturduğu tehdidi kendi çevresine bile anlatmakta zorlandığını kaydeden Erdoğan, MİT kumpasının, bu yapının gerçek niyetinin şüpheye mahal bırakmayacak şekilde anlaşılmaya başlanmasını sağladığını, siyasette ve bürokraside teşhis ve tespit ettikleri FETÖ'cüleri süratle tasfiye etmeye başladıklarını anlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan şu değerlendirmelerde bulundu: "FETÖ'nün devlet ve toplum hayatımızın kılcal damarlarına kadar sızmasının tarihi eskidir ve müsebbipleri çoktur, ama FETÖ ile gerçek anlamda amansız bir savaşa tutuşan tektir, 2010 itibariyle o da biziz. Biz ülkenin yönetimini devraldığımızda güya bu konuda en hassas kurumlar ordunun, emniyetin, yargının, akademinin kritik noktaları zaten örgüt tarafından işgal edilmişti. CHP dahil olmak üzere yıllarca irtica ile mücadele bahanesiyle cadı avına çıkar gibi Müslüman avına çıkanların, tek bir gün bile gerçek anlamda FETÖ'cüleri hedef aldıkları görülmemiştir. Çünkü dosyaları hazırlayanlar kimlerdi? Silahlı Kuvvetlerin içerisindeki, emniyet içerisindeki, devletin kurumları içerisindeki FETÖ'cülerdi. Terörist başının ismi ve örgütün rumuzu şimdi daha iyi anlıyoruz ki kasıtlı bir şekilde Müslümanlara karşı yürütülen saldırıların maskesi olarak kullanılmıştır. MGK'da biz bu meselenin üzerine gidene kadar alınan kararların hepsinin de gerisindeki gizli niyetin FETÖ ile mücadele değil, toplumsal reaksiyonu tetikleyerek FETÖ'yü koruma olduğunu görüyoruz.
Mgk - 19.2.2020
Özel okul açmak için "en az 500 metrekarelik bahçe koşulu" getirildi
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan mevzuat düzenlemesine göre özel okul açılabilmesi için en az 500 metrekare bahçeye sahip olunması gerekecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mgk Haberleri | Mgk Haber - Haberler - Sayfa 3 - Mgk haberleri, son dakika mgk haber ve gelişmeleri burada. 3,5 saat süren MGK'da 'koronavirüs salgını' görüşüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 02:01:09. #1.14#
title