Mgk Toplantısında "Güvenlik ve Asayişle İlgili Gelişmeler" Değerelendirildi

Mgk Toplantısında "Güvenlik ve Asayişle İlgili Gelişmeler" Değerelendirildi

Milli Güvenlik Kurulu'nun (Mgk) Toplantısı Sona Erdi. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başkanlığında Çankaya Köşkü'nde Yapılan Toplantı Yaklaşık 4 Saat 45 Dakika Sürdü.

Mgk Toplantısında

Milli Güvenlik Kurulu`nun (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer`in başkanlığında Çankaya Köşkü`nde yapılan toplantı yaklaşık 4 saat 45 dakika sürdü.

Toplantı sonrasında kısa bir bildiri yayınlandı.Bildiride şöyle denildi: ¨Ülkemizin güvenlik ve asayişini etkileyen iç ve dış gelişmelerin kapsamlı bir değerlendirilmesi yapıldı.

BM Güvenlik Konseyi`nin 31 Temmuz 2006 günü kabul ettiği 1696 sayılı karardan bu yana İran`ın nükleer programı konusunda sürmekte olan temas ve müzakareler ele alınmış ve sorunun görüşmeler yolu ile çözülmesinin önemi vurgulanmıştır. AyrıcA Güney Kafkasya bölgesindeki gelişmeler değerlendirilmiştir.¨denildi.

-BÜYÜKANIT GENELKURMAY BAŞKANI OLARAK İLK KEZ KATILDI-

Toplantıya, Orgeneral Yaşar Büyükanıt Genelkurmay Başkanı olarak ilk kez katıldı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ise Kurul üyesi olarak toplantıda ilk defa yer aldı.