Mezuniyette "Gezi Parkı" Vurgusu Müdürü İstifa Ettirdi

Mezuniyette "Gezi Parkı" Vurgusu Müdürü İstifa Ettirdi

Mezuniyette 'Gezi Parkı' Vurgusu Müdürü İstifa Ettirdi
Haberler.Com - Haberler | Güncel

İzmit'te okulunu birincilikle bitiren ve mezuniyet töreninde Gezi olaylarına vurgu yapan öğrenci için karar henüz verilmezken müdür istifa etti.

İzmit’te Gazi Anadolu Lisesi’ni birincilikle bitiren ve mezuniyet töreninde Gezi Parkı Olayları’na vurgu yaptığı için okul idaresince hakkında disiplin soruşturması başlatılan, alacağı kınama cezası nedeniyle okul birinciliği tehlikeye giren Işıtan Önder ile ilgili henüz karar verilemedi. Ancak akşam saatlerinde okul müdürünün görevinden istifa ettiği haberi geldi.

AİLE: ÖZGÜR İRADESİ İLE KONUŞTU

Öğrenci Işıtan Önder’in durumunu görüşmek üzere okul disiplin kurulu Okul Müdürü Ahmet Kemal Saral’ın başkanlığında toplandı. Öğrencinin anne ve babası ise öğlen saatlerinde okula avukatları aracılığıyla kurulun dikkate alması amacıyla dilekçe verdi. Bu dilekçede öğrencinin mezun olduğu ve okulu birincilikle bitirdiği, mezuniyet töreninin de bunun için gerçekleştirildiği, özgür iradesini kullanarak bu konuşmayı yaptığının belirtildiği öğrenildi.

OKUL MÜDÜRÜ İSTİFA ETTİ

Kurulun akşam saatlerinde kararını vermesi beklenirken, mezuniyet töreninde öğrenci Işıtan Önder’e birincilik plaketini veren Okul Müdürü Ahmet Kemal Saral’ın, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne istifa dilekçesini verdiği ortaya çıktı.

MÜDÜRE BASKI YAPILDI

Müdür Saral’ın disiplin kurulunda öğrenci Önder’e bir grubun ceza verilmesi, bir grubun da verilmemesi için baskı yapması üzerine istifa ettiği öğrenildi. Öte yandan istifanın Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya bildirildiği öğrenildi. Vali Topaca’nın da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün istifayı kabul etmesine onay verdiği belirtildi.

Kaynak: Haberler.Com

Haber Yorumları (208)
FURKAN49: devlet eğitim öğretim görevlilerini birazcık olsun disipline uymalarını sağlarsa öğrencilerde kendilerini komik duruma koymazlar
ÇÖZÜLEN,ÇÖZÜLENE...: Onurumuz,Şanımız,Al yıldız Bayrağımız''la bu cahil,cühela nankör ergen aynı karede çıkmış ya hiç yakıştıramadım.Utanmadan,bedeli kanla vatan sevgisiyle elde edilmiş Bayrağımızın önünde poz veriyor.O çekiçi tutan el ve zihniyet yarın hangi bankanın atm''sini parçalayacak?hangi devlet malına zarar verecek acaba geleceğin çapulcusu...
DEMOKRAT: Dur tahmin edeyim, sende AKPli olarak tahsilde pek başarılı değilsin, demi?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title