Mezun Haberleri

Mezun haber, Mezun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mezun - 30.11.2020
İHH ve Türkiye'deki Sudan toplumundan Sudan'ın Kovid-19'la mücadelesine destek
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Türkiye'deki Sudan toplumu, Sudan'ın Ankara Büyükelçiliği ve Sudan Türkiye Mezunları Derneği iş birliğinde Sudan'ın yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek amacıyla toplanan koruyucu malzemeler Sudan'a ulaştı.
Mezun - 30.11.2020
Son dakika haber | Polis eğitim merkezlerine alınacak 8 bin öğrenci için ön başvurular 8 Aralık'ta başlıyor
EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren POMEM'in, önlisans ve lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edeceği bildirildi.
Mezun - 30.11.2020
Doç. Dr. Şeyda Özcan'a Avrupa Diyabet Hemşireliği Vakfı'ndan Onur Ödülü
Önemli ulusal ve uluslararası çalışmalarda yer alıyor Verilen bilgiye göre, hemşirelik kariyerinin temel çalışma konusu diyabet ve diyabet hemşireliği olan Doç. Dr. Şeyda Özcan, kronik hastalık yönetimi, hasta eğitimi, sağlık profesyonellerinin mezuniyet sonrası eğitimi, sağlık bakım teknolojileri gibi konularda da çalışmalar yürütüyor.
Mezun - 30.11.2020
Ürdün'de işsizlik yüzde 23,9'a yükseldi
Bu yılın üçüncü çeyreğinde işsizliğin yüzde 23,9'a yükseldiği kaydedilen açıklamada, üniversite mezunları arasındaki işsizliğin ise yaklaşık yüzde 27,7 olduğuna işaret edildi.
Mezun - 29.11.2020
Hadis alimi Ali Osman Koçkuzu vefat etti
Konya'nın Karatay ilçesinde 1936'da dünyaya gelen Koçkuzu, Konya'nın manevi mimarlarından Hacıveyiszade Hacı Mustafa Sabri Kurucu Hocaefendi'nin tedrisinde yetişti. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsünden 1963'te mezun olan Koçkuzu, 1988'de profesör oldu.
Mezun - 28.11.2020
CSO emekli başkemancısı Oktay Dalaysel hayatını kaybetti
CSO'nun uzun yıllar konzertmeisterliğini (başkemancılığını) yapan keman sanatçısı Oktay Dalaysel, 1958'de Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümünden mezun olduktan sonra Almanya'da Freiburg Yüksek Müzik Okulunda öğrenim görmüştü.
Mezun - 27.11.2020
Somali'nin başkenti Mogadişu'da intihar saldırısı: 8 ölü
Hayatını kaybedenler arasında İstanbul Kültür Üniversitesinden mezun Somalili İbrahim Abdi'nin de olduğu öğrenildi.
Mezun - 27.11.2020
Hüseyin Kudsi Sezgin: "Dinimiz musikimizden, musikimiz dinimizden ayrı değildir" (3)
Klasik Türk müziği sanatçısı, bestekar ve hafız Bekir Sıdkı Sezgin'in oğlu, neyzen Hüseyin Kudsi Sezgin, babasının musiki eğitiminde, dedesi Hafız Hüseyin Efendi'nin önemli bir rolü olduğunu belirterek, "Bizim musikimizle dinimiz iç içedir. Bizim dinimiz musikimizden, musikimiz dinimizden ayrı değildir. Dolayısıyla eskiden bu mevzuda daha yetkin eğitim alınıyordu. Dedem, almış olduğu eğitim itibariyle de babama bu musiki bilgilerini ilk aktaran kişiydi." dedi. Hüseyin Kudsi Sezgin, babasıının hayatını, klasik Türk musikisi ve dini musiki alanındaki çalışmalarını, Ahmet Sadık Hıdır ve Yasin Eker'le birlikte hazırladıkları "Bekir Sıdkı Sezgin - Musikiye Vakfedilmiş Bir Ömür" isimli eserin hazırlık aşamalarını AA muhabirine anlattı. SORU: Babanızla beraber ailenizde musikiyle ilgilenen ve bunu meslek edinen ikinci kişisiniz. Bize bu süreci anlatır mısınız? Hüseyin Kudsi Sezgin: "1965 yılında İzmir'de dünyaya geldim. Ortaöğrenimden sonra İstanbul'a babamın nakliyle ben de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı'na girdim. Burada çeşitli bölümlerde okuduktan sonra Temel Bilimler bölümünden 1991'de mezun oldum.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mezun Haberleri | Mezun Haber - Haberler - Mezun haberleri, son dakika mezun haber ve gelişmeleri burada. İHH ve Türkiye'deki Sudan toplumundan Sudan'ın Kovid-19'la mücadelesine destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 03:32:24. #1.14#
title