Mezarlık Bilgi Sistemi Vatandaşların Kullanımına Sunuldu
Haberler » Güncel » Haber

Mezarlık Bilgi Sistemi Vatandaşların Kullanımına Sunuldu

Sivas'ta Mezarlık Bilgi Sistemi Uygulamaya Girdi. Sistem Sayesinde Vatandaşlar, Yakınlarının Mezarlarını Kolaylıkla Bulacak. Sivas Belediyesi ve Mezarlıklar Müdürlüğü Tarafından Yapılan Mezarlık Bilgi Sistemi Bugün Yapılan Törenle Vatandaşların Kullanımına Sunuldu.

Mezarlık Bilgi Sistemi Vatandaşların Kullanımına Sunuldu

Sivas'ta Mezarlık Bilgi Sistemi uygulamaya girdi. Sistem sayesinde vatandaşlar, yakınlarının mezarlarını kolaylıkla bulacak. Sivas Belediyesi ve Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılan Mezarlık Bilgi Sistemi bugün yapılan törenle vatandaşların kullanımına sunuldu.

Mezarlık Bilgi Sistemi kapsamında Yukarı Tekke Mezarlığı'na yerleştirilen 3 adet bilgisayar sayesinde vatandaşlar, yakınının kabrini kolaylıkla bulabilecek. Mezarlık Bilgi Sistemi'nin açılışını yapan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Aydoğan ve Halfelik mezarlıklarıyla ilgili plan ve proje çalışmalarının da devam ettiğini söyledi. Dedesinin ve babasının mezarlıklarını sistem sayesinde kolaylıkla bulduğunu belirten Ürgüp, bilgilerinin doğru çıktığını ve sistemin doğru çalıştığını ifade etti. Rahmetli annesinin ve dedesinin mezarlarını ziyaret eden Ürgüp, daha sonra ise Yukarı Tekke Mazrlığı'nda bulunan Abdulvahhabi Gazi Türbesi'ni ziyaret etti. (CİHAN)