MEVLÜT DUDU HABERLERİ

Mevlüt Dudu haber, Mevlüt Dudu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mevlüt Dudu - 07.04.2015
CHP Milletvekili Aday Listesi Açıklandı
CHP Hukuk Ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan 7 Haziran günü yapılacak seçimlerde CHP’yi temsil edecek milletvekili adaylarının listesini yüksek seçim kurulu başkanlığı’na teslim etti.
Mevlüt Dudu - 24.03.2015
Kırıkhan'da Sosyal Market Açıldı
Kırıkhan ilçesinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla sosyal market açıldı.  Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, açılışta yaptığı konuşmada, sosyal marketin örnek alınacak bir çalışma olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.  Marketin açılmasında asıl emeğin kadınlara ait olduğunu belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da ilçeye ve vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu.  Kesilen kurdelenin ardından açılışı yapılan markette, hayırseverler tarafından bağışlanan giyim eşyalarının, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacağı kaydedildi.  Açılışa, Başkan Lütfü Savaş'ın eşi Nazan Savaş, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu'nun eşi Suzan Dudu, CHP Hatay Kadın Kolları İl Başkanı Filiz Haksöz, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı İsmet Buğdaycı, muhtarlar ve davetliler katıldı.
Mevlüt Dudu - 19.02.2015
CHP Genel Başkan Yardımcısı Pavey Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, "Hükümet güvenliğimizle gerçekten ilgileniyorsa, hepimizin selameti için radikal teröre IŞİD'e karşı hazırlayacağı güvenlik paketini bekliyoruz" dedi.  Pavey, beraberinde CHP'li milletvekilleri Atilla Kart, Ali Özgündüz, Hasan Akgöl, Mehmet Şeker, Mevlüt Dudu, Osman Korutürk ve Refik Eryılmaz ile düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin büyük bir güvenlik riski altında olduğunu, Hükümet'in gerçek tehdit yerine vatandaşların anayasal haklarına rağmen kontrol edeceği, fişleyeceği, hayatlarını cehenneme çevireceği baskı paketini güvenlik olarak sunduğunu, ancak diğer taraftan uluslararası toplumun en büyük tehdit kabul ettiği IŞİD ve benzeri radikal canavarların yarattığı tehlikeyi gizlediğini söyledi.
Mevlüt Dudu - 10.01.2015
Başkan Savaş "HİZMET İçin Varız"
Düzenlenen toplantıda Başkan Savaş yanı sıra Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, CHP Hatay milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) da hazır bulundu.
Mevlüt Dudu - 09.01.2015
Dörtyol'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 93. Yıl Dönümü
Daha sonra İnönü Caddesi'nde devam eden törenlerde, 9 Ocak Dörtyol'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 93. yılı nedeni ile okullarda yapılan spor, şiiri ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri veridi  Törenlere, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Mevlüt Dudu - 05.12.2014
CHP İlçe Toplantısı Gerginlik Başlayınca Gazeteciler Dışarı Çıkartıldı
Hatay'ın Erzin ilçesinde, CHP İlçe Başkanlığının düzenlediği toplantı gergin başlayınca gazeteciler dışarı çıkartıldı. İlçe Başkanı Ali Sarar, Milletvekili Mevlüt Dudu'nun da bulunduğu toplantı gergin başlayınca, kendisinin davet ettiği gazetecilerden dışarı çıkmalarını istedi.
Mevlüt Dudu - 22.11.2014
CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke, Hatay'da
Böke, program kapsamında CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve parti üyeleriyle İskenderun Alevi Kültür Merkezi ve Kaymakam Hakan Özyiğit'i ziyaret etti.
Mevlüt Dudu - 11.11.2014
Irak'ta, Türkmen Kimliği Yok Ediliyor
Ağbaba, Türkmenlerin kendi evlerine dönüşü için IŞİD'in biran önce durdurulması gerektiğini vurguladı.   "Harap bir kent gördük" Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Kerkük'e ilk defa geldiğini ifade ederek, "Dünyanın kültür başkentlerinden Kerkük benim beklediğim şehir değildi. Kerkük'ün altı zenginlik dolu fakat üstü çok yoksul. Harap bir kent gördük. Özellikle son olaylar Kerkük'ü çok yormuş" diye konuştu.  "Çocuklar ayakkabısızdı"  Çatışmalar nedeniyle binlerce Iraklının, Kerkük ve civarına sığındığını aktaran Toptaş, şöyle devam etti: "Irak'ın değişik bölgelerine 150 bin Türkmen göç etmiş. Bizim ziyaret ettiğimiz Leylan Kampı'nda 600 sığınmacının kaldığını öğrendik. Çocukların ayakkabısı yok, giyecek sıkıntıları var. Bu dramı gördükçe IŞİD belasının nelere yol açtığını Kerkük'te daha iyi gördük."  Türkmenlerin, Araplar ve Kürtlerle hiçbir düşmanlığı olmadığına işaret eden Toptaş, "Türkmenler, bir arada yaşamak istiyor. Irak hükümetinden eşit yurttaşlık ve herkesin sahip olduğu temel insan haklarını istiyorlar" dedi.  "Herkesin elinde silah var" Amasya Milletvekili Ramiz Topal da Irak'taki kargaşayı ve insanların kaldığı kampları gördükten sonra üzülmemenin elde olmadığını dile getirerek, şunları anlattı: "İnsanın içinin parçalanmaması elde değil. Bu nasıl oldu, insanlar nasıl bu hale düştü? Terör örgütü IŞİD, Türkmenlerin, Irak'ın ve bütün Ortadoğu'nun huzurunu bozmuş. Sokaklarda evlerine su ve ekmek götürür gibi herkesin elinde silah var. Bu kargaşanın ve huzursuzluğun çözülüp, demokrasinin bölgeye gelmesi şart. Dünya devletlerinin bu konuya hassasiyet göstermelerini istiyorum. Gerçekten buradaki olaylar daha korkunç boyuta gidebilir. Nasıl Kerbela'da bir katliam yaşandıysa, burada da Türkmenlerin katliamı söz konusu olabilir." "Daha çok yardım yapılmalı" Leylan Kampı'nı ziyaret ettiklerinde, bazı çocukların ayaklarında ayakkabı olmadığını gördüklerini aktaran Topal, "O çocuklar eğitim görmeli, karınları doymalı. Çoğu hastaydı, ateşleri vardı, tedavi olmaları lazım. Gerçekten çok büyük sıkıntılar yaşıyorlar. İstanbul'daki belediyelerin yardımı oldu ancak bunlar yeterli değil. Daha çok yardım yapılmalı ve destek olunmalı" değerlendirmesinde bulundu.  Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ise Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi soydaşlarına sahip çıkmadığını savunarak, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye; Irak, Suriye veya dünyanın başka yerindeki soydaşlarının arkasında olduğu izlenimi vermiş olsaydı bugün kampta gördüğümüz acı manzaralar olmayacaktı. Türkiye'nin irade göstererek Türkmen kardeşlerinin yanında olduğunu hissettirmesi lazım. Siyasi hissettirme diğer unsurların, Türkmenler üzerindeki etkisini azaltacak ve onlara özgüven kazandıracaktır." "Türkmenler manevi destek bekliyor" Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, terör örgütü IŞİD'in saldırıları nedeniyle Türkmen halkın mağdur durumda olduğuna dikkati çekerek, "Kampta ziyaret ettiğimiz Türkmenlerin insani yardıma muhtaç olduklarını tespit ettik.
Mevlüt Dudu - 10.11.2014
CHP Heyetinden Irak Ziyareti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP milletvekillerinden oluşan heyet, Irak'ın Kerkük kentindeki Leylan Çadır Kampı'nda kalan Türkmen sığınmacıları ziyaret etti.  Ağbaba ve CHP milletvekilleri Mehmet Halil Kaplan, Ramiz Topal, Sena Kaleli, Ahmet Toptaş, Ali Özgündüz, Mevlüt Dudu ile CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'dan oluşan heyet, kampta kalan Türkmen ailelerin durumunu yerinde gördü.
Mevlüt Dudu - 10.11.2014
CHP'nin Yardımları Kerkük'e Ulaştı
CHP Basın Biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile milletvekilleri Sena Kaleli, Ramis Topal, Mehmet Hilal Kaplan, Ahmet Toptaş, Mevlüt Dudu ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'dan oluşan heyet, IŞİD tehdidindeki Kerkük'e yardım götürdü.
Mevlüt Dudu - 10.11.2014
CHP Heyeti 3 Tır Yardım ile Kerkük'e Ulaştı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP milletvekilleri Mehmet Halil Kaplan, Ramiz Topal, Sena Kaleli, Ahmet Toptaş, Ali Özgündüz ve Mevlüt Dudu ile CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan'dan oluşan heyet Irak'ın Kerkük kentinde görüşmelere başladı.
Mevlüt Dudu - 08.11.2014
Hatay'da "Biz Türkiye'yiz" Etkinliği
Etkinliğe, Hatay Valisi Ercan Topaca, CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Mevlüt Dudu - 05.09.2014
CHP'nin 18'inci Olağanüstü Kurultayı Başladı
Bugün toplanan kurultayın açılışından önce Çıray ve beraberindeki CHP milletvekilleri Candan Yüceer, Sedef Küçük, Uğur Bayraktutan, Mevlüt Dudu, Muharrem Işık Anıtkabir'e giderek Atatürk'ün huzuruna çıktılar.
Mevlüt Dudu - 05.09.2014
CHP Heyeti, Kurultay Öncesi Anıtkabir'i Ziyaret Etti
    Çıray başkanlığındaki heyette; CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, İstanbul Milletvekili Sedef Küçük, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve Erzincan Milletvekili Muharrem Işık yer aldı.
Mevlüt Dudu - 24.08.2014
Savaş, Dörtyol'da Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Başkan Savaş'ın ziyaretlerine CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu da eşlik etti.
Mevlüt Dudu - 21.07.2014
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş'tan Ziyaretler
Savaş, CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ve Arsuz Belediye Başkanı Nazın Culha ile Arsuz ilçesinde mahalle muhtarlarını ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mevlüt Dudu Haberleri | Mevlüt Dudu Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Mevlüt Dudu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mevlüt Dudu kimdir, hayatı ve biyografisi. Görmez: Dinimiz, İnsanca ve Hukuk Çerçevesinde Muameleyi Emretmiş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 02:34:53. #1.16#

title