MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU HABERLERİ

Mevlüt Çavuşoğlu haber, Mevlüt Çavuşoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mevlüt Çavuşoğlu - 16.10.2020
Eski Meksika Savunma Bakanı, ABD'de gözaltına alındı
Meksika'nın eski Savunma Bakanı Salvador Cienfuegos, "para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı" suçlamalarıyla ABD'de gözaltına alındı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 16.10.2020
Suudi Arabistan yakında Körfez krizinde ilerleme kaydedileceğini umut ediyor
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, Katar'ın kendisine abluka uygulayan 4 ülkenin (Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır) güvenlik endişelerini göz önüne alması durumunda yakında Körfez krizinin çözümünde ilerleme kaydedilebileceğini belirtti.
Mevlüt Çavuşoğlu - 16.10.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Mevlüt Çavuşoğlu - 16.10.2020
Rusya'ya yaptırım kararı alan AB'ye Kremlin Saray'ında sert cevap
Avrupa Birliği'nin (AB) Rusya'daki 6 kişiye ve 1 kuruluşa yaptırım kararı almasının ardından Kremlin Sarayı tarafından yapılan açıklamada, "Rusya'ya karşı kasıtlı ve düşmanca bir adımdır" denildi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Irak, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir heyet oluşturdu
Irak Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD askerlerinin yurtdışında konuşlandırılması için özel bir teknik heyetinin oluşturulduğu aktarıldı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Bayramov ve Zarif Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Son Dakika | Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov'la Yukarı Karabağ'ı görüştü
Son dakika habere göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Onart, Mali Başbakanı tarafından kabul edildi
Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 9 Eylül'de Mali'ye yaptığı ziyaret ve geçiş sürecinde Mali'ye desteğin de ele alındığını kaydeden Büyükelçi Onart, Türkiye Maarif Vakfı, FETÖ ile mücadele ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ofisinin kurulmasına ilişkin konuların da konuşulduğunu dile getirdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Brezilya'nın, Pompeo'nun ziyareti sırasında Venezuela sınırında tatbikat yaptığı açıklandı
BUENOS Brezilya'nın, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun ülkeyi ziyaret ettiği sırada Venezuela sınırında geniş çaplı savaş tatbikatı düzenlediği bildirildi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Asurilerden İsveç'e "PKK'nın, Hristiyanlara yönelik saldırılarına sessiz kaldığı" eleştirisi
Federasyonun yayın organı Hujada'da "Editör Kadrosu" imzasıyla yayımlanan yazıda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İsveçli mevkidaşı Ann Linde arasında yaşanan terör örgütü PKK'nın Suriye'de başka etnik gruplara yönelik kurduğu baskıya ilişkin konuşmaya yer verildi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Asurilerden Dışişleri Bakanı Linde'ye tepki
İsveç Asuri Federasyonu, "İsveç hiçbir zaman Kürt grupların Asurilere ve diğer gruplara yaptıklarını kınamadı" diyerek İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde'ye tepki gösterdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Son dakika haberi | Irak Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu, Yunanistan Dışişleri Bakanın Bağdat ziyaretini eleştirdi
Son dakika haberler... Irak Meclisi Dış İlişkileri Komisyonu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'in Bağdat ziyaretini "Düşünmeden alınmış karar" olarak nitelendirdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Dışişleri bakanları, Kovid-19 sürecinde terörle mücadeleyi masaya yatırdı
Antalya Diplomasi Forumu (ADF) ve Malta merkezli Uluslararası Adalet ve Hukukun Üstünlüğü Enstitüsünün (IIJ) ortaklaşa düzenlediği "Pandemi Koşullarında Terörle Mücadele Çabaları" başlıklı çevrim içi toplantıya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Bartolo'nun yanı sıra Kuveyt Dışişleri Bakanı Ahmed Nasır el Muhammed es Sabah ile Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok katıldı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Bir terör örgütü başka bir terör örgütüyle mücadelede partner olamaz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle mücadelede çifte standart eleştirisinde bulunarak, "Bir terör örgütü başka bir terör örgütüyle mücadelede partner olamaz. Terör örgütlerini 'bizi tehdit etmiyor diğerlerini ediyor' diye görmezden gelemeyiz.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Arakanlı Müslüman mültecilere destek için uluslararası donörler konferansı düzenlenecek
Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilere acil insani destek sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde 22 Ekim'de uluslararası donörler konferansı gerçekleştirilecek.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Latin Amerika ülkelerinde cumhurbaşkanlığı devir teslim törenlerine büyük önem verilmekte ve anılan törenler adeta birer bölgesel zirveye dönüşmekte. 1950'li yıllarda ilgili ülkeye akredite olan Büyükelçimizin katılımıyla gerçekleşen bu tür törenlere, günümüzde dışişleri bakanımız düzeyinde katılım sağlama imkanımız bulunmakta; temsil düzeyimizin yükselmesi de gerek söz konusu ülke gerekse katılım sağlayan diğer ülkeler nezdinde daha üst düzeyde kabul ve itibar görmemize imkan sağlamakta. Bu çerçevede, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun 17 Ağustos 2020 tarihinde Dominik Cumhuriyeti'nin yeni Cumhurbaşkanı Luis Abinader'in yemin törenine katılması (gerek ülkemizin itibarı gerekse bir Osmanlı torununun ülkesinin en üst idari göreve geldiği gün Türkiye'nin yanında bulunmasının sembolik önemi itibarıyla) olumlu olmuştur.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
'ÇAVUŞOĞLU, PKK'NIN İÇ YÜZÜNÜ ONLARIN YÜZÜNE KARŞI SÖYLEDİ' 5 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan için oturma eylemini sürdüren Süleyman Aydın, evlat nöbeti sürdükçe güvenlik güçlerine teslim olanların sayısının arttığına dikkat çekti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, önceki gün İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ile ortak basın toplantısında terör örgütü PKK'yla ilgili yaptığı konuşmadan dolayı teşekkürlerini ileten Aydın, "19'uncu evladımız da güvenlik güçlerine teslim oldu.
Mevlüt Çavuşoğlu - 15.10.2020
Avusturya'da ana muhalefetten iktidara "Türkiye ile Yunanistan anlaşmazlığında taraflılık"...
Avusturya'da ana muhalefetteki Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) Milletvekili Jörg Leichtfried, hükümetin dış politikalarını eleştirerek, "Avusturya, (uluslararası sorunlarda) daha az ara bulucu rolü üstleniyor ancak Türkiye ile Yunanistan arasındaki anlaşmazlık örneğinde olduğu gibi hemen...
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Ekim 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ahmet Yesevi Üniversitesinin akademik yıl açılışına konuşmacı olarak on-line katılacak.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
KKTC'de siyasi partiler Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için kimi destekleyeceklerini...
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), Demokrat Parti (DP), Halkın Partisi (HP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP), pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda destekleyecekleri adayla ilgili kararlarını açıkladı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Katar Emiri'nden Kuveytli mevkidaşına "iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi" içerikli mektup
Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani, Kuveytli mevkidaşı Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a "iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi" içerikli bir mektup gönderdi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
İran Japonya'da bloke edilen mali varlığının serbest bırakılmasını istedi
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevaf Zarif, Japonya'yı ABD yaptırımlarına uymamaya ve İran'ın bloke edilen mali varlığını serbest bırakmaya çağırdı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşı Wilmes'le görüştü
Son dakika gündem haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika Dışişleri Bakanı Sophie Wilmes'le görüştü.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
ABD yönetiminden Suudi Arabistan'a silah satışına destek
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD olarak İran ile mücadele kapsamında Suudi Arabistan'a güçlü silah satışları yapmaya kararlı olduklarını söyledi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
ABD Stratejik Silahların Azaltılması Antlaşmasının uzatılmasına hazır
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, nükleer silahların kontrolüne ilişkin Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Antlaşmasının (Yeni START) uzatılmasına hazır olduklarını söyledi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Son dakika haberi! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Ceppar'ı kabul etti
Edinilen son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Ceppar'ı kabul etti.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Lavrov: "Libya'daki tarafların katılımıyla Cenevre'deki toplantı için hazırlık sürüyor"
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'daki tarafların katılımıyla İsviçre'nin Cenevre kentindeki toplantı için hazırlık yapıldığını söyledi.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Avustralya'dan Çin'e "adaletin temel standartlarını yerine getirmeme" suçlaması
Avustralya, Çin asıllı Avustralyalı akademisyen Yang Hıngcün'e yöneltilen casusluk suçlamasında, Çin'i "adaletin temel standartlarını yerine getirmekte başarısız olmakla" suçladı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, yaptıkları telefon görüşmesinde Dağlık Karabağ'daki durumu ele aldı.
Mevlüt Çavuşoğlu - 14.10.2020
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, Bağdat'ta
Irak Dışişleri Bakanı Fuad Hüseyin, Yunanistanlı mevkidaşıyla yaptığı görüşmede bu ükeden alternatif enerji konusunda yararlanmak istediklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mevlüt Çavuşoğlu Haberleri | Mevlüt Çavuşoğlu Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Mevlüt Çavuşoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mevlüt Çavuşoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber | Türkiye'den, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın iddiaları
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:40:34. #1.15#
title