24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Mevlit Kandili'ne doğru

27.10.2020 18:23 | Son Güncelleme: 27.10.2020 18:32
Mevlit Kandili'ne doğru

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ile Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ile Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Mevlit Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Taşar, mesajında, insanlığı karanlıktan kurtarmak ve ebedi saadete erdirmek için alemlere nur olarak gönderilen Hz. Muhammed'in dünyay teşriflerinin 1449. yıl dönümünün idrak edildiğini belirtti.

Hz. Muhammed'i sevmenin, onu örnek almanın, insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı bugüne ulaştırarak hayatlarına yansıtmak demek olduğunu ifade eden Taşar, şunları kaydetti:

"Peygamber Efendimiz insanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiştir. Bitlisli hemşerilerimin, milletimizin ve İslam aleminin Mevlit Kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecede edilecek duaların yapılacak ibadetlerin hak katında makbul olmasını temenni ediyorum. Leyle-i Mevlidin ülkemiz, milletimiz ve cümle ümmet-i Muhammed için hayırlara vesile olmasını, sağlığımızla imtihan edildiğimiz bu zor zamanlarda sağlıklı günlere kavuşmayı nasip etmesini, manevi bir uyanışa, yeni bir dirilişe kapı aralamasını Allah'tan niyaz ediyorum."

Rektör Yardım da alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'in dünyayı teşriflerinin sene-i devriyesini hep birlikte idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Mübarek doğumu asırlar önce müjdelenen Hz. Muhammed'in tesis ettiği toplumsal yapının, tüm insanlığın varmak istediği nihai nokta olduğunu aktaran Yardım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bozulmak istenen huzur ve kardeşlik ortamını daha da güçlü bir şekilde tesis etmek için kandillerin yarattığı manevi iklim, biz Müslümanlar için önemli bir fırsattır. Af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı bu müstesna zamanlarda edilen tüm duaların kabul olması temennisiyle Mevlit Kandili'nin başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlık için sağlık, huzur, kardeşlik ve hoşgörü iklimini geliştirmesine hizmet etmesini diliyor, İslam aleminin, aziz milletimizin, Bitlislilerin ve üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimizin Mevlit Kandili'ni kutluyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Şener Toktaş

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title