Mevlid Kandili'nde doğan bebeklere altın taktılar

Mevlid Kandili'nde doğan bebeklere altın taktılar

Kırıkkale Tüm Çalışanlar Kültür ve Dayanışma Derneği (TÜMÇADER) Mevlid Kandilinde yeni doğan çocuklara altın taktı.

Mevlid Kandili'nde doğan bebeklere altın taktılar

Kırıkkale Tüm Çalışanlar Kültür ve Dayanışma Derneği (TÜMÇADER) Mevlid Kandilinde yeni doğan çocuklara altın taktı.

TÜMÇADER Başkanı Şuayip Demir ile yönetim kurulu üyeleri Hayati Bulut, Ahmet Şenyüz ve Mehmet Oğuztürk Hacı Hidayet Doğruer Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ne giderek yeni doğan çocuklara altın hediye etti. Ayrıca, TÜMÇADER üyeleri ve eşleri doğum yapacak hanımlara da gül verdiler.

Hastanede bu gece dünyaya gelen erkek bebeklere Muhammed ve Ahmet, kız bebeklere ise Fatma, Hatice, Zeynep ve Ayşe isimleri konuldu.

Yeni doğum yapan anneler Gülcan Kara, Tuğba Uğur, Seyhan Koçdoğan ve Fatma Coşkun mutlu günlerinde kendilerini ziyaret eden TÜMÇADER üyelerine teşekkür etti.

Peygamber Efendimiz'in (S.A.V) doğduğu gece olan Mevlid Kandilinde O'nun (S.A.V) doğumuna hürmeten bu gece hastanede dünyaya gelen çocuklara altın takarak ödüllendirmek istediklerini belirten TÜMÇADER Başkanı Şuayip Demir, İslam alemine güzellikler gelmesi temennisinde bulundu.

Sözlerine devam eden Başkan Demir, "Dünyaya gelişleriyle dünyamızı şereflendiren Allah (cc) 'Sen olmasaydın ben bu dünyayı yaratmazdım' biz ümmetinin her iki cihanda mesut olmaları için birçok sıkıntılara göğüs gererek bize yol gösteren büyük rehberimiz sevgili Peygamberimiz (sas) doğum günü olan Mevlid Kandilini idrak ediyoruz. Bu vesileyle Onun doğum günü kutlamak için hastanede Onun doğduğu geceye denk gelen kutlu doğum gününde yeni dünyaya gelen çocuklara altın taktık. Annelere de gül hediye ettik" dedi.

Amaçlarının, Peygamber Efendimiz'e (sas) vefa için O'nun doğumunu kutlama ve hem de insanlara kutlu doğumu hatırlatmak olduğunu söyleyen Demir, "Temennimiz bu gibi değerli günlerin tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasıdır" şeklinde konuştu.

Annelerden Fatma Coşkun da, üçüncü çocuğunu dünyaya getirdiğini, böyle bir olayla ilk defa karşılaştığını ifade etti. Çocuğuna Mevlid Muhammed ismin verdiğini söyleyen Coşkun, "İnşallah oğlum Efendimizin yolunda gider" dedi.

Hemşirelik hayatında ilk defa Mevlid Kandilinde çocuklara altın takıldığını gördüğünü açıklayan Özlem Köksal, "TÜMÇADER'in bu nezaketli davranışında hastaların motivasyonunu yükselttiğini kaydetti.

Kaynak: CHA