Mevlana'nın Geniş Ufku, Resimlerine Yansıdı

Mevlana'nın Geniş Ufku, Resimlerine Yansıdı

'Ne Olursan Ol, Yine de Gel' Diyen Mevlana'nın Geniş Ufku, Liseli Gençler Tarafından Resme Döküldü. 49 Ayrı Resim ile Mevlana'yı Anlatmaya Çalışan Liseli Gençlerin Açtığı Sergi, Büyük Beğeni Topladı.

Mevlana'nın Geniş Ufku, Resimlerine Yansıdı

'Ne olursan ol, yine de gel' diyen Mevlana'nın geniş ufku, liseli gençler tarafından resme döküldü. 49 ayrı resim ile Mevlana'yı anlatmaya çalışan liseli gençlerin açtığı sergi, büyük beğeni topladı.

Burdur Kız Teknik, Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi öğrencileri, 2007 Dünya Mevlana Yılı dolayısıyla resim sergisi açtı. Birçok metot kullanılarak yapılan resimler, İl Özel İdaresi Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilendi. 1 hafta boyunca açık kalacak olan serginin açılışını Vali Mustafa Rasih Özbek yaptı. Açılış törenine Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'nın da aralarında bulunduğu birçok protokol üyesi, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Konya'da üretilen Mevlana şekerinin ikram edildiği sergiyi gezen Vali Özbek ve Başkan Akkaya, resimleri çok beğendiklerini bildirdi. Mevlana'nın dünya görüşünün yansıtılmaya çalışıldığı resimlerden birinin sahibi olan Emre Ünsal, '3 ay uğraştığım resmin burada sergilenmesi ve aldığım olumlu tepkiler beni çok memnun etti.' diye konuştu.

Serginin dikkat çeken resimlerinden biri ise rap yapan bir kızın etrafına Mevlana'nın sözlerinin yazılması oldu. Sergi boyunca misafirlere tasavvuf musikisi dinletildi. Ayrıca hazırlanan sinevizyon gösterisi ile Mevlana'nın hayatı bir kez daha anıldı.

Kaynak: CHA