Metrobüs Zammını Protesto Eden Eylemciler İkinci Kez Gişelerden Kaçak Geçti
Haberler » Güncel » Metrobüs Zammını Protesto Eden Eylemciler İkinci Kez Gişelerden Kaçak Geçti - Haber

Metrobüs Zammını Protesto Eden Eylemciler İkinci Kez Gişelerden Kaçak Geçti

Metrobüs Ücretlerinin 1,5 Liradan 2 Liraya Çıkartılarak, Yüzde 33 Zam Yapılmasını Protesto Eden Yaklaşık 300 Kişilik Türkiye Komünist Partili (Tkp) Grup, Mecidiyeköy Metrobüs Durağı Önünde Eylem Yaptı.

Metrobüs Zammını Protesto Eden Eylemciler İkinci Kez Gişelerden Kaçak Geçti

Metrobüs ücretlerinin 1,5 liradan 2 liraya çıkartılarak, yüzde 33 zam yapılmasını protesto eden yaklaşık 300 kişilik Türkiye Komünist Partili (TKP) grup, Mecidiyeköy Metrobüs Durağı önünde eylem yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ı söz konusu zammı geri almaya davet eden grup, ikinci kez metrobüs gişelerinden kaçak geçti. Grup geçtiğimiz günlerde de gişelerden para vermeden geçerek, zammı protesto etmişti.


Metrobüs biletlerine zam yapılmasını protesto eden yaklaşık 300 kişilik TKP'li grup Mecidiyeköy Metrobüs Durağı önünde toplandı. Alkışlar ve ıslıklarla İBB Başkanı Topbaş'ı protesto eden grup, "Koyun değil halkız. Hesabını soracağız", "Topbaş zammını al başına çal" şeklinde slogan attı. Gruba zaman zaman vatandaşlar da destek verdi.


Grup adına yapılan açıklamada metrobüse yapılan zamların kabul edilemez olduğu ve zamların geri alınması gerektiği belirtildi. Grup Büyükşehir Belediyesi'ni zamları geri almaya davet etti.


Protestocular, açıklamanın ardından zammı protesto etmek için gişelerden para vermeden geçti. Durak önündeki gişelerin üstünden atlayarak ya da gişenin altından geçerek durağa giren eylemciler metrobüslere bindi.


Bu arada bazı vatandaşlar gişelerden eyleme rağmen akbil basarak geçti.


İstanbulluların birçoğu söz konusu zamma tepki gösterdi. Hiçbir ürüne bu kadar fazla zam yapılmadığını dile getiren İstanbullular Başkan Topbaş'ı zammı geri almaya çağırdı.


Metrobüs zammı konusunda her fırsatta eylem yapan protestocular geçtiğimiz günlerde de gişelerden kaçak geçerek, tepkilerini göstermişti.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler