Metin Yıldız Haberleri

Metin Yıldız haber, Metin Yıldız son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Metin Yıldız - 16.8.2018
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
Komedi türündeki filmde Çılgın Sedat, Metin Yıldız, Çiğdem Tunç, Deniz Oral, Tayfun Sav, Songül Karlı, Hakan Hatipoğlu ve Cengiz Kurtoğlu rol aldı.
Metin Yıldız - 12.7.2018
Hrant Dink Cinayeti Davasında Tahliye Kararı
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin davada Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ev hapsi şartıyla tahliye edilirken, Trabzon İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız’ın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verildi.
Metin Yıldız - 12.7.2018
Geniş Haber) - Dink Cinayeti Davasında 2 Tahliye
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 85 sanıklı davada, dönemin Trabzon Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız'ın tahliyesine karar verildi.
Metin Yıldız - 12.7.2018
Geniş Haber) - Dink Cinayeti Davasında 2 Tahliye
AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 10'u tutuklu 85 sanıklı davada, dönemin Trabzon Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve dönemin Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız'ın tahliyesine karar verildi.
Metin Yıldız - 12.7.2018
Hrant Dink Cinayeti Davasında İki Tahliye
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, 9'u tutuklu, 10'u firari 85 sanığın yargılandığı davada tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve dönemin Trabzon İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız'ın adli...
Metin Yıldız - 12.7.2018
Dink Cinayeti Davasında 2 Tahliye (1)
Özden ATİK - İstanbul DHA - HRANT Dink cinayeti davasında dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Metin Yıldız'ın tahliyesine karar verildi.
Metin Yıldız - 12.7.2018
Dink Cinayeti Davasında 2 Tahliye (1)
Haber: Özden ATİK - İSTANBUL DHAHrant Dink cinayeti davasında dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve İstihbarat Şube Müdürü Binbaşı Metin Yıldız'ın tahliyesine karar verildi.
Metin Yıldız - 12.7.2018
Hrant Dink Cinayeti Davası
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ile dönemin Trabzon İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız katıldı.
Metin Yıldız - 11.7.2018
Hrant Dink Cinayeti Davası
Polat, yapılan değerlendirme toplantısında Metin Yıldız'ın sunum yaptığını, jandarma görevlileri Veysel Şahin ve Okan Şimşek'in haber alma elemanı Coşkun İğci'den Yasin Hayal'in İstanbul'da gazetecilik yapan Ermeni Hrant Dink'e yönelik saldırı yapacağını, bunun için silah almak için İğci'ye de 500 lira para verdiğini söylediğini anlattı.
Metin Yıldız - 10.7.2018
Hrant Dink Cinayeti Davası
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ile dönemin Trabzon İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız katıldı.
Metin Yıldız - 14.5.2018
Hrant Dink Cinayeti Davası
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ile Trabzon İl Jandarma Komutanlığı görevlisi Yüzbaşı Metin Yıldız katıldı.
Metin Yıldız - 10.5.2018
Ömür Gedik: Çocuklara Karne Hediyesi Kedi-Köpek Almayın
Oyuncu Metin Yıldız ve Ömür Gedik, Üsküdar Belediyesi'nin sokak hayvanlarının bakımıyla ilgili üniversite gençliğinde farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği 'Üniversiteli Gençler, Dört Ayaklı Dostlarınız sizi bekliyor' konulu panele katıldı.
Metin Yıldız - 10.5.2018
Sokak Hayvanları ile İlgili Seminere Köpek ve Kedileri ile Katıldılar
Üsküdar Belediyesi'nin sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesi üzerine düzenlediği seminer düzenlendi. Programa hayvanseverler köpek ve kedileri ile katılırken, ünlü sanatçı Ömür Gedik ve oyuncu Metin Yıldız da destek verdi.
Metin Yıldız - 5.4.2018
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
"Eyvah Karım" Raşit Çelikezer'in yönettiği "Eyvah Karım" adlı filmin başrollerinde Asuman Dabak, Yosi Mizrahi, Wilma Elles, Metin Yıldız, Murat Okay, Binnur Şerbetçioğlu ve Sadi Celil Cengiz gibi isimler oynuyor.
Metin Yıldız - 2.4.2018
Eyvah Karım" 6 Nisan'da Vizyona Girecek
Oyuncu Yosi Mizrahi de keyifli bir iş çıkardıklarını belirterek, "Bir erkeğin esasında iki kadın arasında kaldığı zamanlarda neler yapabileceğini anlattığımız bir hikaye. Filmin sahnelerinin yüzde 80'i gece geçiyor. Bundan sonra artık film seyircilerin, kararı onlar verecek." Oyuncu Metin Yıldız da filmde bir hırsızı canlandırdığını dile getirerek, "Henüz senaryo aşamasında fark ettik ki hikaye bir tiyatro oyunu gibi yazılmış.
Metin Yıldız - 29.3.2018
Sakarya Arsasından Geçen Yolu Taşlarla Kapattı
Arsasından geçen yolu taşlarla kapattıAdapazarı'nda, 51 yaşındaki Metin Yıldız, arsasından geçen yolu taşlarla kapatarak, arsasının kamulaştırılmasını istedi.
Metin Yıldız - 29.3.2018
Arsasından Geçen Yolu Trafiğe Kapatıp, Kamulaştırılmasını İstedi
ADAPAZARI'da yaşayan Metin Yıldız (51), arsasından geçen yolu beton döktürüp, taşlarla trafiğe kapatarak, kamulaştırılmasını talep etti.
Metin Yıldız - 29.3.2018
Dha Yurt Bülteni - 6
Görüntü dökümü: ------------------------ -Jandarma ekiplerinin otomobil içerisinde eğilmiş köpekle birlikte arama yapmaları -Ele geçirilen yılan zehrinin çekilen görüntüsü Haber: Cafer ELMAS/OSMANELİ (Bilecik), ================================================== Arsasından geçen yolu taşlarla kapattı Adapazarı'nda, 51 yaşındaki Metin Yıldız, arsasından geçen yolu taşlarla kapatarak, arsasının kamulaştırılmasını istedi.
Metin Yıldız - 29.3.2018
Arsasından Geçen Yolu Trafiğe Kapatıp, Kamulaştırılmasını İstedi
ADAPAZARI'da yaşayan Metin Yıldız (51), arsasından geçen yolu beton döktürüp, taşlarla trafiğe kapatarak, kamulaştırılmasını talep etti.
Metin Yıldız - 12.3.2018
Hrant Dink Cinayeti Davası
Dönemin Trabzon İstihbarat Şube Müdürü olan Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler'in de "kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi ve görevi kötüye kullanma" suçlarından 15 yıl 6 aydan 22'şer yıla kadar hapisle cezalandırılması istenen iddianamede, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstihbarat Daire Başkanı (İDB) Sabri Uzun,Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay, Trabzon Emniyet Müdürlüğü İstihbarattan Sorumlu Müdür Yardımcısı Hasan Durmuşoğlu, Trabzon İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Ercan Demir, Trabzon İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı, İDB Şube Müdürü Yunus Yazar, İDB C Şube Müdür Yardımcısı Ali Poyraz, İDB'de görevli komiser Yılmaz Angın, Hamdi Egbatan, Mehmet Akif Yılmaz, Serkan Şahan ve Ömer Faruk Kartın, İDB C Büro Şube Müdür Yardımcısı Tamer Bülent Demirel ve Osman Gülbel, komiser yardımcısı Özkan Mumcu, Trabzon'da polis memurluğu yapan Muhittin Zenit, Mehmet Ayhan, Onur Karakaya ve Mehmet Uçar ile eski mülkiye müfettişi Şükrü Yıldız hakkında da benzer suçlardan farklı oranlarda hapis cezaları isteniyor. FETÖ bağlantılı iddianameyle sanık sayısı 85'e çıktı Yargılama devam ederken Dink cinayetine ilişkin soruşturma yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü, yeni bir iddianame hazırladı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, kapatılan Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteciler Adem Yavuz Arslan, Ercan Gün ile meslekten ihraç edilen Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Ali Öz, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız ve İstanbul Jandarma İstihbarat görevlisi Yüzbaşı Muharrem Demirkale'nin de aralarında bulunduğu 51 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, cinayetin FETÖ ile bağlantısıyla ilgili, "Dink cinayeti, Fetullah Gülen'in sapkın dini inançları referans alınarak bas¸ka bir düzen getirmek için FETÖ/PDY'nin şiddet içeren bir bas¸langıç eylemidir.
Metin Yıldız - 27.2.2018
Eski Eşinin Av Tüfeğiyle Vurduğu Kadın Kurtarılamadı
ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde, bir süre önce ayrıldığı ancak birlikte yaşamayı sürdürdüğü Metin Yıldız'ın (40) çıkan tartışma sonucu av tüfeğiyle vurup, ağır yaraladığı Ayşe Başaran (33), 1 hafta süren tedaviye rağmen kurtarılamadı.
Metin Yıldız - 30.1.2018
Hrant Dink Cinayeti Davası
FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, kapatılan Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteciler Adem Yavuz Arslan, Ercan Gün ile meslekten ihraç edilen Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Ali Öz, Trabzon Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız ve İstanbul Jandarma İstihbarat görevlisi Yüzbaşı Muharrem Demirkale'nin de aralarında bulunduğu 51 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, cinayetin FETÖ ile bağlantısıyla ilgili, "Dink cinayeti, Fetullah Gülen'in sapkın dini inançları referans alınarak bas¸ka bir düzen getirmek için FETÖ/PDY'nin şiddet içeren bir bas¸langıç eylemidir.
Metin Yıldız - 7.12.2017
Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davasına Devam Edildi
SAMAST İLE İRTİBAT İDDİASINI REDDETTİ Duruşmada, tetikçi Ogün Samast'ın telefon rehberinde "Komutan" olarak kayıtlı olduğu iddia edilen Trabzon İl Jandarma Komutanlığında görevli sanık Ahmet Faruk Aydoğdu savunma yaptı. Sanık Aydoğdu, irtibatlı olduğu iddiasını reddederek Dink cinayetinden önce kasım ayında, Samast'ı karıştığı bir kavgayla nedeniyle görevlendirilmesi üzerine savcının talimatıyla babasına teslim ettiğini söyledi. Sanık Aydoğdu, "Ogün Samast'ın yaşı küçüktü, o nedenle babasını aradım. Samast, Pelitli'de bir kafede çalışıyordu. Devriyede kimlik kontrolü yapmak için kafeye gittiğimizde bir iki kere daha orada görmüştüm. Samast'la irtibatım olduğu iddialarını reddediyorum" dedi.  "ALİ ÖZ 'KONUYU KAPAT' DEDİ" Daha sonra o dönem Trabzon Jandarma İstihbarat Şubesi'nde Aşırı Sağ Faaliyetler Masasında Unsur Komutanı olduğunu belirten sanık Hüseyin Yılmaz'ın savunmasına geçildi. Sanık Yılmaz ifadesinde, sanık Okan Şimşek'in Mc Donalds bombacısı Yasin Hayal'in İstanbul'da Ermeni bir gazeteciyi öldürmek için plan yaptığına dair duyum aldıklarını belirttiğini ve sanık Ali Öz'ün de (eski Trabzon İl Jandarma Komutanı) olduğu toplantıda sanık Metin Yıldız'ın konuyu gündeme getirdiğini, ancak Öz'ün "Konuyu kapat.
Metin Yıldız - 7.12.2017
Dha İstanbul - Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davasına Devam Edildi...
SAMAST İLE İRTİBAT İDDİASINI REDDETTİ Duruşmada, tetikçi Ogün Samast'ın telefon rehberinde "Komutan" olarak kayıtlı olduğu iddia edilen Trabzon İl Jandarma Komutanlığında görevli sanık Ahmet Faruk Aydoğdu savunma yaptı. Sanık Aydoğdu, irtibatlı olduğu iddiasını reddederek Dink cinayetinden önce kasım ayında, Samast'ı karıştığı bir kavgayla nedeniyle görevlendirilmesi üzerine savcının talimatıyla babasına teslim ettiğini söyledi. Sanık Aydoğdu, "Ogün Samast'ın yaşı küçüktü, o nedenle babasını aradım. Samast, Pelitli'de bir kafede çalışıyordu. Devriyede kimlik kontrolü yapmak için kafeye gittiğimizde bir iki kere daha orada görmüştüm. Samast'la irtibatım olduğu iddialarını reddediyorum" dedi.  "ALİ ÖZ 'KONUYU KAPAT' DEDİ" Daha sonra o dönem Trabzon Jandarma İstihbarat Şubesi'nde Aşırı Sağ Faaliyetler Masasında Unsur Komutanı olduğunu belirten sanık Hüseyin Yılmaz'ın savunmasına geçildi. Sanık Yılmaz ifadesinde, sanık Okan Şimşek'in Mc Donalds bombacısı Yasin Hayal'in İstanbul'da Ermeni bir gazeteciyi öldürmek için plan yaptığına dair duyum aldıklarını belirttiğini ve sanık Ali Öz'ün de (eski Trabzon İl Jandarma Komutanı) olduğu toplantıda sanık Metin Yıldız'ın konuyu gündeme getirdiğini, ancak Öz'ün "Konuyu kapat.
Metin Yıldız - 7.12.2017
Hrant Dink Cinayeti Davası
Hüseyin Yılmaz Savunma yapan dönemin Trabzon Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Aşırı Sağ Faaliyetler masa amiri Astsubay Hüseyin Yılmaz da, Mc Donalds bombacısı Yasin Hayal'in İstanbul'da Ermeni bir gazeteciyi öldürmek için plan yaptığına dair duyum alındığını ve bu konuyla ilgili kendisine emir verileceğinin söylendiğini belirterek, şunları ifade etti: "Sonra ben, 'gerçekten böyle bir gazeteci var mı' diye sordum ve toplantı öncesinde internetten baktık. Agos diye bir gazete olduğunu gördük. Sonra ben Okan Şimşek'e, 'toplantıda konuyu konuşalım mı' dedim. Okan, 'gündeme gelmezse konuşuruz' dedi. Ali Öz'ün de olduğu toplantıda Metin Yıldız konuyu gündeme getirdi.
Metin Yıldız - 5.12.2017
Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davasına Devam Edildi...(2)
İstanbl 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde savunmasını yapan sanık eski Albay Ali Öz, görev yaptığı sürede ya da sonrasında örgütle ilişkisi olmadığını ve görev hayatının çoğunu terör örgütleriyle mücadeleyle geçtiğini söyledi. Sanık Öz, "19 Ocak 2007'de öldürülen Dink ile ilgili İçişleri Bakanlığı müfettişleri inceleme için geldi. Jandarma komutanlığı olarak bizden talep ettikleri tüm belge ve dokümanları sunduk. İfademi istediler verdim. Rapor doğrultusunda bazı jandarma personeliyle ilgili yasal işlem istendi. Valilik değerlendirdi, iki personel hakkında dava açıldı. Yargılamada yeni ifade verdiler. Bilgiyi aldıklarını ve tarafıma ilettiklerini söylemişler. Böyle bir şeyi hatırlamıyorum. 'Söylendi' beyanı dışında bir kayıt, bir belge yok" dedi.  "HATAM BİR KOMUTAN OLARAK ŞUBEYE FAZLA GÜVENMEMDİR" "Hrant Dink'i ve gazetesini bilmiyorum. Tetikçileri tanımıyorum. Komutan olduğum için yargılanıyorum. Arandığımı öğrenince kendim İstanbul'a gelip teslim oldum. 2009'da emekli oldum" diyen sanık Öz, FETÖ ile hiçbir ilgisi olmadığını belirtti. Dink'in öldürüleceğinin sözlü olarak kendisine bildirildiği iddiasına yönelik sanık Öz, "Böyle bir bilgi varsa, bunun için bir dizi işlem vardır. Bilgiyi alan personel, önce mantık süzgecinden geçirir, sonra unsur komutanına bildirir. O rapor yazar, şube müdürlüğüne bildirir. Toplanan bilgiler haber kayıt bildirim formuna eklenir. Kayıtların yapılması şube müdürlüğü tarafından yapılır. Komutan tarafından yapılmaz. Benim burada hatam, bir komutan olarak, şubeye fazla güvenmemdir. Kontrolde eksik kaldım. Personelime güveniyordum" dedi.  "BİR CÜMLE BU KADAR AĞIR SUÇLAMAYA VESİLE OLAMAZ" Sanık Ali Öz, cinayetten bir gün sonra yazılan haber kayıt bilgi formunu da kendisinin hazırlatmadığını söyleyerek "O gün Trabzon'da değildim. Yüzbaşı Metin Yıldız, telefonla arayarak bilgi aldıklarını rapor yazacaklarını söyledi.
Metin Yıldız - 5.12.2017
Hrant Dink Cinayeti Davası
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada savunmasını tamamlayan tutuklu sanıklardan eski Trabzon İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürü Yarbay Metin Yıldız, savunma yaptı.
Metin Yıldız - 5.12.2017
Dha İstanbul- Dink Cinayetinde Kamu Görevlilerinin İhmali Davasına Devam Edildi...(2)
İstanbl 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde savunmasını yapan sanık eski Albay Ali Öz, görev yaptığı sürede ya da sonrasında örgütle ilişkisi olmadığını ve görev hayatının çoğunu terör örgütleriyle mücadeleyle geçtiğini söyledi. Sanık Öz, "19 Ocak 2007'de öldürülen Dink ile ilgili İçişleri Bakanlığı müfettişleri inceleme için geldi. Jandarma komutanlığı olarak bizden talep ettikleri tüm belge ve dokümanları sunduk. İfademi istediler verdim. Rapor doğrultusunda bazı jandarma personeliyle ilgili yasal işlem istendi. Valilik değerlendirdi, iki personel hakkında dava açıldı. Yargılamada yeni ifade verdiler. Bilgiyi aldıklarını ve tarafıma ilettiklerini söylemişler. Böyle bir şeyi hatırlamıyorum. 'Söylendi' beyanı dışında bir kayıt, bir belge yok" dedi.  "HATAM BİR KOMUTAN OLARAK ŞUBEYE FAZLA GÜVENMEMDİR" "Hrant Dink'i ve gazetesini bilmiyorum. Tetikçileri tanımıyorum. Komutan olduğum için yargılanıyorum. Arandığımı öğrenince kendim İstanbul'a gelip teslim oldum. 2009'da emekli oldum" diyen sanık Öz, FETÖ ile hiçbir ilgisi olmadığını belirtti. Dink'in öldürüleceğinin sözlü olarak kendisine bildirildiği iddiasına yönelik sanık Öz, "Böyle bir bilgi varsa, bunun için bir dizi işlem vardır. Bilgiyi alan personel, önce mantık süzgecinden geçirir, sonra unsur komutanına bildirir. O rapor yazar, şube müdürlüğüne bildirir. Toplanan bilgiler haber kayıt bildirim formuna eklenir. Kayıtların yapılması şube müdürlüğü tarafından yapılır. Komutan tarafından yapılmaz. Benim burada hatam, bir komutan olarak, şubeye fazla güvenmemdir. Kontrolde eksik kaldım. Personelime güveniyordum" dedi.  "BİR CÜMLE BU KADAR AĞIR SUÇLAMAYA VESİLE OLAMAZ" Sanık Ali Öz, cinayetten bir gün sonra yazılan haber kayıt bilgi formunu da kendisinin hazırlatmadığını söyleyerek "O gün Trabzon'da değildim. Yüzbaşı Metin Yıldız, telefonla arayarak bilgi aldıklarını rapor yazacaklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Metin Yıldız Haberleri | Metin Yıldız Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Metin Yıldız haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Metin Yıldız kimdir, hayatı ve biyografisi. Polatlı'daki Kazada Hayatını Kaybedenlerin Kimlikleri Belli Oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 01:48:16. #1.14#
title