Metin Koç Cinayeti Aydınlanıyor

Metin Koç Cinayeti Aydınlanıyor

Zonguldak'ta işlenen Metin Koç cinayeti ile ilgili 4 zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Metin Koç Cinayeti Aydınlanıyor

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde 10 Mayıs tarihinde Metin Koç'un öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan 4 zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ereğli' de 10 Mayıs Perşembe günü uğradığı silahlı saldırı sonrasında hayatını kaybeden Metin Koç'u öldürdükleri iddiası ile aranan Erçin Mert, Erdinç Haşhaş, Yücel Erdoğan Antalya Kemer'de Kemal Aksoy ise Alaplı ilçesinde polis tarafından yakalanmıştı. Pazar gecesi Asayiş Büro Amirliği ekipleri ile Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele büro Amirliği ekipleri tarafından Antalya'dan Ereğli'ye getirilmişti. Bugün öğle saatlerinde adliyeye sevk edilen Erçin Mert, Erdinç Haşhaş, Yücel Erdoğan ve Kemal Aksoy, adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan tutuklandılar.

Mahkeme çıkışında Erçin Mert'i yakınları karşıladı. Daha sonra doktor raporu için Ereğli Devlet Hastanesine götürülen zanlılardan Erçin Mert "Vallahi diyecek çok bir şey yok. Adalet hak yerini bulur. Bu komplolar sürekli oluyor. Ama Erçin Haşhaş (Mert) Atatürk'ün yaptığı gibi ileri. Olayla ne uzaktan ne de yakından bir ilişkim vardır. Adaletimize güveniyorum. Şunu da söyleyeyim. Dünyanın en güzel polis memurlarıyla beraberim." diyerek suçsuz olduğunu savundu.

Devlet Hastanesinde alınan doktor raporunun ardından zanlılar Ereğli Kapalı cezaevine gönderildi.

OLAY

Kestaneci Mahallesi Merkez Sokak'ta, Metin Koç'un da içinde bulunduğu 42 yaşındaki Ferhat Akçabelen yönetimindeki 67 LZ 516 plakalı otomobile, arkadan gelen içinde 4 kişinin bulunduğu 67 LA 991 plakalı otomobil çarpmış, çarpmanın etkisiyle duran otomobilin sağ ön koltuğunda oturan Metin Koç, arkadaki araçtan inen kişiler tarafından silahla kalbinden ve başından vurularak öldürülmüştü. Sürücü Akçabelen ise yara almadan kurtulmuştu.