Meteksan Dünya Kupası Müsabakaları 3'ncü Ayağı Finali Sona Erdi

Meteksan Dünya Kupası Müsabakaları 3'ncü Ayağı Finali Sona Erdi

Okçulukta Meteksan Dünya Kupası Müsabakaları 3'ncü Ayağı Finali Bu Gün Sona Erdi. Antalya'da Yapılan Yarışmanın Sonucunda Mili Takım 2 Kategoride 4. Oldu.

Meteksan Dünya Kupası Müsabakaları 3'ncü Ayağı Finali Sona Erdi

Okçulukta Meteksan Dünya Kupası müsabakaları 3'ncü ayağı finali bu gün sona erdi. Antalya'da yapılan yarışmanın sonucunda Mili takım 2 kategoride 4. oldu.

27 Mayıs tarihinde Antalya'da başlayan Meteksan Dünya Kupası müsabakaları 3'ncü ayağı finali bu gün yapılan bayanlar ile erkekler kategorilerinde bireysel olimpik yay ve makaralı yay atışlarıyla sona erdi. Türkiye'de ilk kez Konyaaltı sahilinde yapılan okçuluk yarışması finallerinde makaralı yaylar bayanlarda birinciliği İtalya'dan Eugenia Salvi, ikinciliği Amerika Birleşik Devletleri'nden Jamie Van Natta, üçüncülüğü ise Hırvatistan'dan İvana Buden alırken, erkekler makaralı yaylarda ise birinciliği İtalya'dan Sergio Pagni, ikinciliği Hollanda'dan Peter Elzinga, üçüncülüğü ise Slovenya'dan Dejan Sitar aldı. Olimpik yaylar bayanlarda birinciliği Kore'den Hee Yun Ok, ikinciliği Ukrayna'dan Victoria Koval, üçüncülüğü ise Kore'den Hyun Park Sung kazandı. Olimpik yaylar erkeklerde birinciliği Kore'den Hyun M. Dong, ikinciliği Amerika Birleşik Devletleri'nden Brady Ellison, üçüncülüğü ise Kore'den Kyung Mo Park elde etti.

Dün yapılan takımlar finallerinde makaralı yay bayanlarda Rusya birinci, İngiltere ikinci, Venezuela da üçüncü olmuştu. Makaralı yay erkeklerde de İtalya birinciliği, ABD ikinciliği ve Rusya üçüncülüğü elde etmişti. Olimpik yay bayanlarda ise Güney Kore birinci, Tayvan ikinci, Çin üçüncü olurken, olimpik yay erkeklerde Hindistan birinciliği, Malezya ikinciliği ve Tayvan da üçüncülüğü almıştı. Öte yandan Türk Milli takımı, makaralı yay bayanlar ve olimpik yay erkeklerde dördüncülüğü elde etmişti.

Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri'nde başlayan ve 4 gündür devam eden Dünya Kupası'na 57 ülkeden 133ü bayan toplam 323 sporcu katıldı. Kupanın 3. ayak yarışları bugün Konyaaltı plajındaki finallerle tamamlandı. 4 günden beri Antalya'da devam eden yarışma sonucunda iyi bir tanıtım olduğunu belirten Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, sporcuların yarışmalar süresince çok memnun kaldıklarını gördüğünü bununda turizm adına oldukça iyi olduğunu söyledi. Milli takımın iki kategoride dünya dördüncüsü olduğunu belirten Topaloğlu "Bizim için çok iyi bir başarı değil ama, milli takımımız 57 ülke arasından dünya dördüncüsü oldu. Daha iyisi olabilirdi, ama olmadı. Yine de dünya dördüncülüğü de önemli bir başarı. Bunun yanında Avrupa Olimpiyatlarında Türkiye'den 1'i bayan olmak üzere 2 okçumuz yarışıyor. İnşallah burada Altın madalyayı alırız" dedi.

Kaynak: CHA