Metan Gazı Nedeniyle Çalışmalar Yeniden Durduruldu

Metan Gazı Nedeniyle Çalışmalar Yeniden Durduruldu

Topluca gömüldükleri ileri sürülen 8 PKK'lı için 3 gündür sürdürülen kazı çalışmalarının metan gazı patlaması ihtimali yüzünden durdurulduğu belirtildi

Metan Gazı Nedeniyle Çalışmalar Yeniden Durduruldu

Mutki-Kavakbaşı Karayolu üzerinde bulunan Jandarma yakınındaki çöplük alanında, topluca gömüldükleri ileri sürülen 8 PKK'lı için 3 gündür sürdürülen ve dün kısa süreli ara verilen kazı çalışmalarının yine metan gazı patlaması ihtimali yüzünden durdurulduğu belirtilirken, şu ana kadar yapılan kazılarda ise her hangi bir bulguya rastlanmadı.

İHD adına kazı çalışmalarını takip eden Muş İHD Şube Başkanı Vedat Şengöl, kazılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Avukat Şengöl, kazıların çıkan metan gazları yüzünden durdurulduğu belirterek, "Çalışmalar, bugün itibariyle sonlandırıldı. Kazı alanına yeniden üniversiteden bilirkişi çağrılacak. Onun hazırlayacağı rapora göre çalışmalara karar verilecek. Alanda çok çöp ve yoğun bir harfiyat bulunuyor. Bunların kaldırılması gerekiyor. Görgü tanıklarının ifadelerine göre kazı yapılan alanda şu ana kadar her hangi bir bulguya da rastlanmadı. Yarın kazı yapılmayacak. Bilirkişinin incelemelerinden sonra kazı zamanına karar verileceködedi.