Mesut Yılmaz'ın DYP'den Adaylığı

Mesut Yılmaz'ın DYP'den Adaylığı

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Mesut Yılmaz'ın DYP'den Milletvekili Adayı Olacağına Yönelik Haberleri Yalanlayarak, "Bu Konuda Ne Bir Talebi Vardı, Ne Bir Arzusu Oldu Ne de Böyle Bir Bizimde Kendisinden Bir Talebimiz Oldu. Olmamış Olan Bir Şey" Dedi.

Mesut Yılmaz'ın DYP'den Adaylığı

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Mesut Yılmaz'ın DYP'den milletvekili adayı olacağına yönelik haberleri yalanlayarak, "Bu konuda ne bir talebi vardı, ne bir arzusu oldu ne de böyle bir bizimde kendisinden bir talebimiz oldu. Olmamış olan bir şey" dedi.

Ağar, KKTC Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu ile parti genel merkezinde yaptığı görüşmenin ardından, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin, "Gazetelere yansıyan AK Parti teşkilatı ile ilgili belki cumhurbaşkanlığı adaylığı için 4 isim öne çıktı. Nasıl değerlendiriyor sunuz?" sorusuna Ağar, "Bu Adalet Kalkınma Partisi'nin içişleridir. Bizim bir değerlendirme yapmamıza hiçbir ihtiyaç yoktur şu anlamda. Kendi iç çalışmaları, iç değerlendirmeleri" karşılığını verdi. "İsimler arasında mutabakata varabileceğiniz bir isim var mıydı?" sorusuna ise Ağar, "Bizim esas mutabakata varabilmemiz için toplumun bu konuda bir güven duygusunun öne doğru çıkması lazım. Öne doğru çıkmamış herhangi bir isim üzerinde bizim bir mutabakat belirtisi içerisinde olmamız söz konusu değildir" değerlendirmesinde bulundu.

ANAP eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın DYP'den aday olacağı konusunda gazetelerde yer alan haberlerin anımsatılması üzerine Ağar, "Bunu bizim il başkanımız gönlünden geçeni heyecan içinde söylemiş. Biz kendisiyle görüşmemizde kendisinin böyle bir şahsi talebi falan olmadı. Böyle bir arzusunda hiç ısrar etmedi" dedi. Yılmaz ile siyasetin geneli üzerinde bazı görüşmeler yaptığını belirten Ağar, "Bu konuda ne bir talebi vardı, ne bir arzusu oldu ne de böyle bir bizimde kendisinden bir talebimiz oldu. Olmamış olan bir şey" diye konuştu. Ağar, sağda birlik konusundaki görüşünü soran bir gazeteciye, "Sağda birlik oluyor kendi kendine. Milletimiz bu birliği tanzim etmekte bir zorluk çekilmediği görülüyor" karşılığını verdi. Ağar, önümüzdeki seçimde sağda birlik için DYP'yi çatı göstererek, şunları kaydetti: "Bize düşen görev bu çatıyı açık tutmaktır. Bu çatıyı büyütmektir, geliştirmektir, taşımaktır. Bu noktada bu anlamda siyasete katkı veren herkesi de dikkati ile, bu katkılarından dolayı, böyle bir katkı vermek isteyen olursa onları da bu heveslerinden uzak tutmamayı sağlayabilmektir. Bizim yapmak istediğimiz budur".

(TAN-MAY-ÖK-Y)