Messenger İçin Yolun Sonu
Haberler » Teknoloji » Messenger İçin Yolun Sonu - Haber

Messenger İçin Yolun Sonu

Dünyanın en popüler sohbet yazılımlarından Messenger için yolun sonu göründü.

Messenger İçin Yolun Sonu

çok kısa süre içinde ünlü sohbet programı Windows Live Messenger'ı kapatabilir. Son zamanlarda gelişen teknolojiye bir türlü ayak uyduramayan Windows Live Messenger programı eski popülerliğini de yitirdi. Yazılım devinin bu kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.

'A ENTEGRE ETMEYE ÇALIŞACAK

Ancak ünlü teknoloji devi Microsoft, Messenger hizmetini ilk etapta tamamen ortadan kaldırmayıp bir şekilde görüntülü sohbet imkanı sunan bir diğer programı Skype'a entegre etmenin yollarını arayacak. Microsoft'un halihazırdaki Windows Live Messenger kullanıcılarını zorla Skype'a yönlendirip yönlendirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

AYLARDIR MESAİ HARCANIYOR

Skype ekibi son birkaç aydır Microsoft hesaplarını Skype'ın ortak çatısı altında toplamak için oldukça mesai harcıyor. Görüntülü sohbet programının son sürümünde, Facebook ve Microsoft hesabı kullanarak giriş yapılabilmesi bunun son örneği. Microsoft'un 2011 Mayıs'ında 8,5 milyar dolar kazanç sağladığı açıklanan programa bu denli yatırım yapması da oldukça doğal.

Eğer iddialar gerçekleşirse, son on yılın en çok kullanılan sohbet programı Windows Live Messenger artık aramızda olmayacak demek. Microsoft ünlü "chat" programını bir çırpıda silip atabilecek mi, gerçekten merak konusu.

Kaynak: Chip.com.tr