Meslek Lisesi Öğrencileri ile İş Verenler Biraraya Geldi

Meslek Lisesi Öğrencileri ile İş Verenler Biraraya Geldi

Erzurum'da Kazım Karabekir Endüstri Meslek Lisesi Okul Yönetimi, Mezun Olabilecek Durumdaki Öğrencilerini, Pratik Eğitim Alabilmeleri Amacıyla İş Verenler ile Biraraya Getirdi.

Meslek Lisesi Öğrencileri ile İş Verenler Biraraya Geldi

Erzurum'da Kazım Karabekir Endüstri Meslek Lisesi okul yönetimi, mezun olabilecek durumdaki öğrencilerini, pratik eğitim alabilmeleri amacıyla iş verenler ile biraraya getirdi.

Kazım Karabekir Endüstri Meslek Lisesi, öğrencilerinin mezun olduktan sonra rahatlıkla iş bulabilmeleri ve işverenlerin istediği kaliteyi yakalayabilmeleri için şimdiden tedbirini alıyor.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ile Elektrik Teknisyenleri Odası'nın ortaklaşa düzenlediği bir etkinlikle; işadamları, veliler ve öğrenciler okulda bir araya geldi.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanındaki firmalar ile görüşen öğrenci ve velilere okulun öğretmenleri yardımcı oldu.

İlk kez böyle bir uygulama yapıldığını açıklayan Elektrik-Elektronik Alan Şefi İsmail Yıldız, yıllardır öğrenci yetiştirdiklerini ancak mezun olduktan sonra bazılarının iş bulamadığını söyledi. Böyle bir etkinlik yapmalarındaki amaçlarının öğrencilerin mezun olmadan kendi alanındaki firmalarda pratik eğitimini tamamlamasını sağlamak olduğunu ifade eden Yıldız, "Öğrencimiz mezun oluyor boşta kalıyor. Çünkü öğrencilerimizin birçoğunun pratik eğitimi yok. Firmalar ise iş tecrübesi olan kaliteli eleman istiyor. İşdamlarımız ile yapılacak görüşme sonrası öğrencilerimizin iş yerlerinde staj yapma imkanları doğacak. Böylece beceri eğitimi kazanacak olan öğrencilerimiz, bir işe girmesi daha da kolaylaşacak." diye konuştu.