Merzifon Belediyesi Ayın Belediyesi Seçildi
Haberler » Güncel » Haber

Merzifon Belediyesi Ayın Belediyesi Seçildi

Amasya'nın Merzifon Belediyesi, Atık Su Arıtma Projesi ile Çevre ve Orman Bakanlığı Tarafından 'Ayın Belediyesi' Seçildi.

Merzifon Belediyesi Ayın Belediyesi Seçildi

Amasya'nın Merzifon Belediyesi, Atık Su Arıtma Projesi ile Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 'Ayın belediyesi' seçildi.

16 ay gibi kısa bir sürede ihale aşamasına geçilen ve atık suların değerlendirilerek tekrar kullanılması hedefini taşıyan proje, Merzifon Belediyesi'nin hızlı çalışmaları nedeniyle birincilik getirdi.

Avrupa Birliği'ne entegrasyon faaliyetlerinin desteklenmesi kapsamında hazırlanan projelerden biri olan ve 11.5 milyon Euro bedelli Atık Su Arıtma Projesi, ilk olarak 300 belediye arasından seçilerek 15 belediye arasına girdi.

Merzifon Belediye Başkanı Mehmet Kadri Aydınlı, yaptıkları her projenin attıkları her adımın Merzifon'u tüm Türkiye'ye tanıtmak ve adından söz ettirir bir şehir haline getirmek amacıyla olduğunu vurguladı.

Merzifon Belediyesi adına projeyi takip eden Çevre Mühendisi Tolga Yanılmaz ise proje kapsamında 22 kilometrelik içme suyu iletim hattının da değiştirileceğine dikkat çekti. (CİHAN)