Mersinli Şarkıcıdan Anlamlı Konser

Mersinli Şarkıcıdan Anlamlı Konser

ALMANYA'da yaşayan Mersinli şarkıcı Sevinç Arda, Avrupa'da kelebek hastalarıyla engelli, down sendromlu ve kanserliler için verdiği konserlerin ardından memleketinde sevenleriyle buluştu.

Mersinli Şarkıcıdan Anlamlı Konser

ALMANYA'da yaşayan Mersinli şarkıcı Sevinç Arda, Avrupa'da kelebek hastalarıyla engelli, down sendromlu ve kanserliler için verdiği konserlerin ardından memleketinde sevenleriyle buluştu.

Almanya'ya gelin olarak giden Arda, Avrupa'nın farklı ülkelerinde sahne alarak, Türkçe şarkılar seslendirdi. Sanatsal çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de ilgilenen Arda, birçok ülkede, sivil toplum örgütlerinin çalışmalarında görev aldı. Özellikle engellilerle hasta çocuklar için sahne aldığını belirten 3 çocuk annesi Arda, "Uzun yıllardır engelli, down sendromlu, kanserli ve kelebek hastalarının yanında yer alıyorum. Onlar için 'benim hayatım' adlı şarkıyı bestelettim, klibini çektik. Halkın içerisinden biriyim" dedi. Önümüzdeki dönemde Avrupa ve dünyada ses getirecek birçok projeye imza atacağını da belirten Sevinç Arda, şunları söyledi:

"Hedefimde büyük projemler var. İlk projem, yaşlıları ve gençleri bir araya getireceğim bir çalışmadır. Sevginin, bugünün gencinin elbette yaşlanacağını ve her canlının bir gün ölümü tadacağını o yüzden sevgi dostluk kardeşlik ve saygı çerçevesinde bir arada yaşamın çok önemli olduğunu anlatacak bir şarkı ve klip yapacağız. ABD'den çok büyük teklif alıyorum. Oraya yerleşmeyi düşünmüyorum.  Benim ülkem çok güzel. Her zaman Türkiye'yi tercih ederim. Birkaç büyük isimle Türkçe-İngilizce, Türkçe-Almanca şarkılara geçmeye başlayacağım."   

- Mersin