Mersin Haberleri

Mersin haber, Mersin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mersin - 23.11.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan'ın yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şöyle: "HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Tunceli Milletvekili Alican Önlü, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz" Gelen dosyalar arasında Pervin Buldan'ın 2, Murat Sarısaç'ın 3 dosyası bulunuyor.
Mersin - 23.11.2021
13 milletvekili hakkında dokunulmazlık fezlekesi TBMM'de
13 milletvekili hakkındaki yeni dokunulmazlık fezlekeleri TBMM Başkanlığı'na ulaştı. HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan hakkında iki adet, Van milletvekili Murat Sarısaç hakkında üç adet, Siirt milletvekili Sıdık Taş hakkında üç adet, HDP'den Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Van Milletvekili Sezai Temelli, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır Milletvekili Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz hakkında fezleke düzenlendi.
Mersin - 23.11.2021
16 yeni dokunulmazlık dosyası TBMM'de
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında bulunduğu 13 milletvekili hakkındaki 16 yeni dokunulmazlık dosyası, TBMM Başkanlığı'na sunuldu HDP'nin Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'a ait 2, Van Milletvekili Murat Sarısaç'a ait 3 ve Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Tunceli Milletvekili Alican Önlü, Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Van Milletvekili Sezai Temelli, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ile Siirt Milletvekili Sıdık Taş ve Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz'e ait 1'er dokunulmazlık dosyası TBMM'ye ulaştı.
Mersin - 23.11.2021
"Vahşet Tanrısı" ve "Matruşka", İlçelerde de Tiyatroseverlerle Buluşuyor
browser hatası supports HTML5 videoMersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde yeniden yapılandırılan ve yeni alımlarla kadrosu güçlendirilen Şehir Tiyatrosu, perdelerini açtığı yeni sezonda birbirinden güzel oyunlarla seyircisinin karşısına çıkmaya devam ediyor.
Mersin - 23.11.2021
Kara yollarında durum
Silifke-Erdemli-Mersin yolunun 51-53.
Mersin - 23.11.2021
Son dakika haberi: Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili dedesi tutuklandı
Son dakika gündem haberi: Mersin'in Gülnar ilçesinde 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin adliyeye sevk edilen 8 aile yakınından biri olan dedesi tutuklandı.
Mersin - 22.11.2021
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gergin anlar
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır arasında gergin anlar yaşandı.
Mersin - 22.11.2021
VALİ ARSLANTAŞ BAŞKANLIK ETTİ, BURDURDA ÖRTÜ ALTI YETİŞTİRİCİLİĞİ TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINDI
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş başkanlığında, İlimiz tarımsal üretiminde önemli bir ekonomik gelir kapısı haline gelen örtü altı yetiştiriciliğinin masaya yatırıldığı, paydaş kurum, stk ve üreticilerin geniş katılımıyla gerçekleşen "Seracılık İstişare Toplantısı" yapıldı. Toplantıda, İlimizde örtüaltı üretiminin planlı bir şekilde yaygınlaşması için gerekli çalışmalar, fide, ürün deseni, yatırım ve işletme hibe destekleri, pazar, üreticiler ve paydaşların talepleri, sorunlar ve çözüm önerileri tüm yönleriyle ele alınarak, istişare edildi. Çavdır İlçesi Söğüt Beldesinde başlayan yayla seracılığı kümelenmesi, yıl yıl Gölhisar, Tefenni, Karamanlı İlçelerine yayılarak İlimiz, toplamda 10. 850 dekar kayıtlı örtü altı alanında, 188 bin ton üretimle Türkiye'de 5., 1829 kayıtlı işletme ile Antalya, Mersin, Muğla 'dan sonra 4.
Mersin - 22.11.2021
İçişleri Bakanlığının 2022 bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Terörle uluslararası ölçekte mücadelenin uluslararası hukukun sağladığı hak ve imkan çerçevesinde yürütülmesi ve ülkemizi tehdit eden terörün hiçbir ülkenin inisiyatifine bırakılmadan yok edilmesi Türkiye'nin teröre yönelik tavizsiz tavrının ve mücadele kararlılığının göstergesi. Ülkemize musallat edilmiş bölücü terörün belini kırmak, kökünü kurutmak için verilen büyük mücadele sonucu kanlı terör örgütü PKK'nın dağ kadrosu günbegün eriyor, insan ve mali kaynakları kurtuluyor. Türk devletinin nefesi, saldırı ve suikast emri veren canilerin ensesinde ve bunlar tek tek imha ediliyor." "İçişleri Bakanlığında partizanlık ve dar kadrolaşma var" İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik de kamu denetimi yasasına ihtiyaç olduğunu belirterek "Polis ve Jandarmanın güç ve caydırıcılığı artırılmalı, terörle mücadeleye yeni bir perspektif getirilmeli, mülki kolluk usul kanunu çıkarılmalı.
Mersin - 22.11.2021
Müslüme'nin gözaltındaki ailesi için adli tıp raporu bekleniyor (3)
ADLİYEYE SEVK EDİLDİLERMersin'in Gülnar ilçesinde, kayıp olarak aranırken 19 Kasım'da cesedi bulunan Müslüme Yağal'ın babası Mehmet ile annesi Selvi Yağal ve kardeşlerinin de aralarında bulunduğu 8 aile üyesinin gözaltındaki işlemleri tamamlandı.
Mersin - 22.11.2021
ÇAYKUR kuru çay satışlarını artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor
Alim, Mardin, Hatay, Adana, Mersin'de de çay satış mağazaları açmayı planladıklarını kaydederek, şöyle devam etti: "Dünyada üzerine kar yağan ve bu sayede diğer ülkelerde olduğu gibi haşere mücadelesi gerektirmeyen, kimyasal kalıntılardan uzak en doğal çayın ülkemizin dört bir yanında tüketilmesini arzuluyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mersin Haber, Mersin Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Mersin haber sayfamızda Mersin haberleri okuyabilir, Mersin son dakika haberleri ve güncel Mersin gelişmelerini görebilirsiniz. Nef, yeni ülkelere açılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 01:58:44. #1.14#

title