Mersin, Yenilikçilik Ödüllerinde Bölge Birincisi Oldu

Mersin, Yenilikçilik Ödüllerinde Bölge Birincisi Oldu

Mersin, ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nde 7 çalışmayla bölgesel ödül almaya hak kazanırken, bölgesel ödül alan iller sıralamasında da bölge birincisi oldu.

Mersin, Yenilikçilik Ödüllerinde Bölge Birincisi Oldu

Mersin, 'Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri'nde 7 çalışmayla bölgesel ödül almaya hak kazanırken, bölgesel ödül alan iller sıralamasında da bölge birincisi oldu.


Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, yaptığı yazılı açıklamada, eğitim-öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımın sağlanması amacıyla yürütülen 'Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri'nde başarının adının yine Mersin olduğunu belirtti. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 3 bin 357 başvuru yapıldığını ifade eden Koca, gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 106 çalışmanın bölgesel ödül almaya hak kazandığını kaydetti. Mersin'den 17 çalışmanın saha incelemesine kaldığı bilgisini veren Koca, bunlardan 7'sinin bölgesel ödül almaya hak kazandığını vurguladı. Koca, bölgesel ödül alan iller sıralamasında Mersin'in bölge birincisi olduğunu da ifade etti.


Mersin'den ödül alacak okul ve kurumlar ise şöyle sıralandı:


Akdeniz İbrahim Rencuzoğulları Ortaokulu, Anamur Vakıfbank Atatürk Ortaokulu, Erdemli Arpaçbahşiş Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Yenişehir Cumhuriyet Anaokulu, Bozyazı Halk Eğitim Merkezi, Tarsus Dedeler İlkokulu, Toroslar Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. - MERSİN

Kaynak: İHA