Mersin: Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden Bayram ve Yılbaşı Önlemleri

Mersin: Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden Bayram ve Yılbaşı Önlemleri

Mersin'de, Kurban Bayramı ve Yılbaşı Öncesi Emniyet Müdürlüğü Tarafından Bir Dizi Tedbir Alınarak Uygulamaya Konuldu.

Mersin: Mersin Emniyet Müdürlüğü'nden Bayram ve Yılbaşı Önlemleri

Mersin'de, Kurban Bayramı ve yılbaşı öncesi Emniyet Müdürlüğü tarafından bir dizi tedbir alınarak uygulamaya konuldu.

31 Aralık 2006 Pazar günü başlayacak ve 4 gün sürecek Kurban Bayramı ve yılbaşını, vatandaşların huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için bir dizi tedbir alan Mersin Emniyet Müdürlüğü; kapkaç, camiden hırsızlık, mezarlık ziyareti ve trafik kontrollerine kadar birçok konuda özel önlem aldı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bayram ve yılbaşı öncesinde kalabalık ortamların meydana geleceği göz önünde bulundurularak kapkaç, hırsızlık, yankesicilik gibi suçların önlenmesi için büyük alışveriş merkezleri civarında motorize devriye hizmetlerinin artırıldığı, yaya devriyelerin oluşturularak göreve başladıkları belirtildi.

Bayram Namazı ile ilgili camilerde de tedbirler alacak olan Emniyet Müdürlüğü, bayramda insanların duygusallığından ve merhametinden yararlanmak isteyen dilenciler, dolandırıcılar ve yankesiciler için de arife gününden itibaren şehir mezarlığında gerekli tedbirleri alacak.

Açıklamada, "155 Polis İmdat" telefonu görevlilerinin sayısının da artırılacağı belirtilirken, kazaların önlenmesi için şehir içi ve şehirler arası güzergahta görev yapan görevlilerin tamamının denetimlerine devam edecekleri vurgulandı.

Yılbaşı günü vatandaşların rahat ve huzurunun temini için halkın yoğun bulunduğu cadde ve sokaklarda, eğlence yerlerinde her türlü emniyet tedbirlerini almayı planlayan Emniyet Müdürlüğü, otogar ve tren istasyonunda denetimleri artırarak, şartları ve belgeleri uygun olmayan araçların şehirler arası yollara çıkmasına da izin vermeyecek.

Öte yandan, Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bayram nedeniyle il dışına çıkan vatandaşların evlerinde hırsızlık vakalarına rastlanmaması için, site yöneticileri ve apartman sakinlerinin şüpheli gördükleri bir durumu 155'e bildirmeleri istendi.

Kaynak: İHA