Mersin: Mersin'de Uyuşturucu Operasyonu

Mersin: Mersin'de Uyuşturucu Operasyonu

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde Jandarma Ekipleri Tarafından Gerçekleştirilen 3 Ayrı Operasyonda 4.5 Kilogram Esrar Maddesiyle 4 Adet Silah Ele Geçirildi.

Mersin: Mersin'de Uyuşturucu Operasyonu

Mersin'in Tarsus İlçesi'nde jandarma ekipleri tarafından gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda 4.5 kilogram esrar maddesiyle 4 adet silah ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Tarsus Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, bir ihbarı değerlendirerek Hatay'dan Mersin'e gitmekte olan 31 HR 595 plakalı yolcu otobüsüne operasyon düzenledi. D-400 Karayolu üzerinde durdurulan otobüste yapılan aramada, E.Ç. (31) ve Ö.K. (25) isimli şahısların bagajlarında 4 adet siyah poşetin içerisine sarılmış 3 kilogram esrar maddesi bulundu. Şahıslar, yapılan incelemenin ardından adliyeye sevk edildi.

Diğer olaydaysa bir ihbar üzerine jandarma ekipleri tarafından Tekeliören Köyü'nde ikamet eden B.K. (50) ve T.K. (29) adlı şahısların evlerine baskın düzenlendi. Yapılan operasyonda şahısların evlerinde 1.5 kilogram esrar maddesi bulundu. Şahıslar, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Jandarma tarafından, TEM Otoyolu Tarsus Avadan gişelerinde durdurulan bir araçta ve aracın içerisinde bulunan A.K, İ.B, D.A. ile M.O. adlı kişilerin üzerlerinde yapılan aramada 4 adet çeşitli marka ve çaplarda tabancayla bu tabancalara ait toplam 21 adet fişek ele geçirildi. Uygulama sırasında ayrıca 2 ayrı suçtan aranan M.F.A. ve S.O. isimli şahıslar da yakalandı. M.F.A. çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer şahıslar yapılan incelemelerin ardından adliyeye sevk edildi.

Olaylarla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.