Mersin: Mersin'de Hırsızlık Zanlısı Sahte Üsteğmen Yakalandı

Mersin: Mersin'de Hırsızlık Zanlısı Sahte Üsteğmen Yakalandı

Mersin'de, İnternet Aracılığı ile Tanıştığı Bayanlara Kendini Üsteğmen Olarak Tanıtıp, Dolandırıcılık Yaptığı İddia Edilen 1 Kişi, Polisin Yaptığı Çalıma Sonucu Yakalandı. Şüphelinin Üzerinden Şikayetçi Olan Bir Bayanın Cep Telefonu ile Askeri Kimlik Çıktı.

Mersin: Mersin'de Hırsızlık Zanlısı Sahte Üsteğmen Yakalandı

Mersin'de, internet aracılığı ile tanıştığı bayanlara kendini üsteğmen olarak tanıtıp, dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 1 kişi, polisin yaptığı çalıma sonucu yakalandı. Şüphelinin üzerinden şikayetçi olan bir bayanın cep telefonu ile askeri kimlik çıktı.

Alınan bilgiye göre, bir şikayeti değerlendiren polis ekipleri, internette yaptığı sohbetlerde kendisini Üsteğmen Murat Kaan olarak tanıtan A.Ş. (24) adlı şahsı yakalayarak gözaltına aldı. Şahsın üzerinde, şikayetçi olan bayanın cep telefonu ile askerdeyken kendisine verilen ve teslim etmediği kaydedilen askeri bir kimlik çıktı. Şüphelinin, internette sohbet yaparken tanıştığı H.Ö. adlı bayanla bir kafede buluşma sağladığı, kendisini üsteğmen olarak tanıtan şahsın, bayanın cep telefonu ile görüşme yapmak için dışarıya çıktıktan sonra bir daha dönmediği iddia edildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.