Mersin: Mersin'de 'Bilim Şenliği'

Mersin: Mersin'de 'Bilim Şenliği'

Mersin'de, Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Tarafından, Gelir Seviyesi Düşük 57 Çocuğa, Bilimin Önemi ve Doğa Yasaları Hakkında Bilgiler Verildi.

Mersin: Mersin'de 'Bilim Şenliği'
06.11.2006 21:23 | Son Güncelleme: 06.11.2006 21:23

Mersin'de, Yeni Yüksektepe Kültür Derneği tarafından, gelir seviyesi düşük 57 çocuğa, bilimin önemi ve doğa yasaları hakkında bilgiler verildi.

Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Mersin Şube Başkanı Oya Uysal, yaptığı açıklamada, kültür ve gelir seviyesi düşük ailelerden seçilen 57 çocuğa, "Bilim Şenliği" etkinliği kapsamında, bir gün boyunca bilimin önemi ve doğa yasaları hakkında bilgi verildiğini kaydetti. Çocukların araştırmacı ruhu ve gözlem yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına yönelik çeşitli atölye çalışmaları da gerçekleştirildiğini belirten Uysal, "İlköğretim okulu 4 ve 5. sınıfta okuyan 57 çocuk, 5 gruba ayrılarak, fizik, kimya, biyoloji, inovasyon ve nezaket atölyelerinin her birinde, bilim ve birlikte yaşam konularında dersler aldı. Çocukların da aktif bir şekilde katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte, deneyler ve oyunlar eşliğinde, astronomi, kimya, vücudumuzu tanıma, doğa yasaları ve nezaket ile ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştirildi. Günün sonunda ise, üyelerimizin destekleriyle alınan hediyeler çocuklara dağıtıldı'' dedi. Uysal, Büyükşehir Belediyesi'nin de çocukların ulaşımı için tahsis ettiği 2 otobüs ile etkinliğe destek verdiğini kaydetti.

Kaynak: İHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title